Suzuki S-Cross 1.4 Boosterjet Smart Hybrid Allgrip Style (2023) #2

autoreview

Suzuki S-Cross 1.4 Boosterjet Smart Hybrid Allgrip Style (2023)

Signalement

UitvoeringS-Cross 1.4 Boosterjet Smart Hybrid Allgrip Style
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2023
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf12 km
KM-stand laatst18.000 km
Lezerswaardering: 83%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Veel auto voor je geld

  • 18.000 km

Review: Suzuki 1.4 Allgrip (2024)
Aanschaf en overwegingen
In januari 2024 hebben we de Suzuki 1.4 Allgrip nieuw aangeschaft. De keuze voor deze uitvoering was gebaseerd op verschillende punten:
4-cilindermotor met voldoende kracht.
Allgrip-systeem voor betere controle, ook in de bergen.
Scherpe prijs in verhouding tot de geboden specificaties.
Uitgebreide veiligheidsvoorzieningen.
Ruimte die voor ons, als twee personen, meer dan voldoende is.
Een trekgewicht van 1500 kg, handig voor toekomstige toepassingen.
Een elektrische auto was voor ons geen optie vanwege het ontbreken van een laadpunt bij ons huis in Zwitserland. Bovendien rijden we regelmatig grote afstanden, waaronder naar Nederland. Het beperkte rijbereik van elektrische voertuigen, gecombineerd met de langere laadtijden en onzekerheid over laadmogelijkheden onderweg, maakt een elektrische auto momenteel onpraktisch.

Praktijkervaring (18000 km)
Na de eerste 18000 kilometer zijn we zeer tevreden over de prestaties en betrouwbaarheid van de auto.
Motor en prestaties: De 1.4-liter motor biedt ruim voldoende kracht en accelereert snel genoeg. Zelfs op de Duitse snelwegen, waar we 195 km/h hebben gereden, bleef de auto stabiel en bekwaam. In de bergen presteert hij uitstekend, vooral bergafwaarts dankzij de mild-hybride technologie, die extra remkracht biedt en tegelijkertijd energie terugwint.
Rijgedrag: Het rijgedrag is aangenaam. De adaptive cruise control werkt snel en soepel. Bij harde windstoten wordt de auto iets rumoeriger, maar dat is acceptabel.
Handgeschakelde transmissie: Hoewel een automaat comfortabeler zou zijn, vind ik een handgeschakelde auto in bergachtig terrein een betere keuze. Bergopwaarts kun je de juiste versnelling kiezen, en bergafwaarts kun je de motorrem efficiënt gebruiken.
Verbruik: Het brandstofverbruik is gemiddeld slechts 5.6 liter per 100 km, wat erg zuinig is gezien het type auto en de omstandigheden.
Interieur
Het interieur is goed doordacht en comfortabel:
Zitpositie: De stoelen zijn comfortabel, met prettige armsteunen aan beide zijden.
Bediening en technologie: Het overzichtelijke dashboard en de intuïtieve bediening maken het gebruik eenvoudig. Een minpunt is dat Google Maps op mijn Android-telefoon alleen werkt via een USB-kabel. Bluetooth is beschikbaar voor muziek en telefoongesprekken, maar niet voor navigatie.
Ruimte: De kofferruimte is ruim genoeg voor ons gebruik, al gaat de achterklep alleen handmatig open en dicht.
Materialen: Het interieur bestaat grotendeels uit plastic, wat mij persoonlijk niet stoort. De achterbank mist echter USB-poorten en luchtroosters, wat voor passagiers een nadeel kan zijn.
Exterieur
De Suzuki 1.4 Allgrip is een compacte SUV met een aantrekkelijk design. Persoonlijk ben ik minder enthousiast over de vormgeving van de achterlichten, maar dat is een kwestie van smaak.
Conclusie
De Suzuki 1.4 Allgrip heeft onze verwachtingen volledig waargemaakt. Hij is betrouwbaar, zuinig, en biedt voldoende kracht voor zowel de snelweg als bergachtig terrein. De combinatie van handgeschakelde transmissie en mild-hybride technologie maakt hem ideaal voor onze rijomstandigheden in Zwitserland. Ondanks enkele kleine verbeterpunten, zoals de beperkte connectiviteitsopties en de handmatige achterklep, zijn we zeer tevreden met onze keuze.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Suzuki S-Cross

Suzuki
Suzuki S-Cross 1.4 Boosterjet Smart Hybrid Comfort
€ 510
 

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.