Smart forfour 1.5 Brabus (2006)

autoreview

Smart forfour 1.5 Brabus (2006)

Signalement

Uitvoeringforfour 1.5 Brabus
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2006
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf95.000 km
KM-stand laatst105.000 km
Lezerswaardering: 95%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De eerste 10.000 KM

  • 105.000 km

Waarom een Smart ForFour?

Intussen is het 2,5 jaar geleden dat ik mijn rijbewijs heb gehaald, en ik het nog als de dag van gister dat ik mijn eerste auto ophaalde. Dit was een Smart ForFour 1.1 Pulse, het idee was een leuke starters auto voor niet al teveel kilometers. Na bijna een jaar stond de meter 40.000KM hoger als bij aanschaf en dat was ook de rede dat ik over moest stappen op een diesel. Met pijn in mijn hard heb ik toen de ForFour weg moeten brengen en moeten omruilen voor een Golf V TDI 1.9. En dat is even wennen, van 1 van de minst verkochte auto´s ga je naar zo ongeveer naar de meest voorkomende. Qua prestaties was de Golf prima, het ligt goed op de weg en het verbruik was netjes ( 1 op 17 ) maar elke keer dat ik een Smart ForFour tegen kwam was er toch een groot verlangen om er weer 1 aan te schaffen.


Na iets meer dan een half jaar na aanschaf van de Golf ben ik gaan zoeken voor een Smart ForFour, je zal denken je vind er zo één maar ik wou persé de Brabus uitvoering, en dan een originele met het echte goede interieur. In Nederland zijn er ongeveer tussen de 5 en 10 verkocht van deze auto dus als je er eindelijk één online tegen komt ben je zeer blij. Na 4 maanden zoeken kwam er eindelijk ééntje te koop te staan, maar nog voordat ik voor een taxatie van mijn auto kon komen was de auto alweer weg, helaas het was weer afwachten. Maar gelukkig 2 weken later stond er weer 1 online, dit keer wel bij een handelaar en niet bij een dealer. Echt veel keuze had ik niet dus ik ben er maar naar toe gereden. Na 3 keer op en neer naar Apeldoorn hebben we de knoop door gehakt en 3 weken later zou ik hem ophalen.

Presaties:

3 weken later kwamen we terug van vakantie en stond ie voor de deur, het feest kon beginnen. Tijd om eens te kijken wat dit monster allemaal kan. De Brabus werd geleverd met een 1.5 Turbomotor die ook in de Colt ligt enkel heeft Brabus er nog 27 PK extra uit weten te halen, zo krijgt deze motor ineens 177PK. De motor klinkt stationair erg rauw zeker als je in de auto zit hoor je enkel een donkere brom. Wanneer je lekker aan het rijden bent en je de auto onder de 3000 toeren houd is de motor ideaal om heerlijk normaal en rustig te rijden, je haalt dan een snelheid van 110KM/h en je kan gewoon heerlijk mee in het verkeer. Wanneer je de motor over de 3000 toeren heen gooit ramt de turbo erbij en veranderd het rustige karakter in een zeer zenuwachtige auto met een stuk meer lawaai. Ik zelf vind het de ideale combinatie maar er zullen ook mensen zijn die gewoon 130 willen rijden zonder al teveel herrie.

De grootste attractie van deze auto zijn toch wel de stoplichtsprintjes, aangezien niemand ooit van deze auto gehoord heeft is het verrassingselement het grootste. Ik heb nog nooit echt een meting gedaan maar de farbrieks opgave van 6.9 tot 100 KM/h haalt ie voor mijn gevoel niet maar het zal ergens tussen de 7.2 en 7.5 liggen. Het grote voordeel is dat de 2de versnelling gigantisch is, vanaf 30 heeft ie zijn maximale koppel en trekt hem door tot 105KM/h! Tussen de 105KM/h en 140KM/h gaat de auto eigenlijk zonder problemen door met optrekken maar kom je boven de 140KM/h lijkt het wel of alle registers opnieuw opengetrokken worden en voor je het weet zit je tegen de 170KM/h aan, verder dan dit ben ik nog niet gegaan maar misschien dat de auto nog eens in Duitsland komt om de top van 220 te proberen te halen.

Wegligging:

Dit autootje is niet alleen snel maar ligt ook als een blok op de weg, de auto geeft je het gevoel van de totale controle en dat laat je vaak net even verder gaan. Toch heb ik nog nooit het maximum bereikt simpelweg omdat ik heel zuinig ben op de auto. Maar ter vergelijk bochten die ik met de Golf nam met 70 neem ik met de ForFour met gemak met 90 en de grote snelweg bochten waren met de Golf te doen met 100 maar de ForFour knalt er met 130 doorheen. En waarbij ik bij de Golf nog wel eens een bandje hoorde piepen krijg ik dat bij de ForFour niet voor elkaar.

Een paar maanden geleden ook een weekje in een Renault Megane RS mogen reiden en qua weg ligging vond ik de auto's zeer aan elkaar gewaagd en dat viel me eigenlijk wel wat tegen van de Renault want die ligt toch een segment hoger, tevens vond ik de kracht ook wat tegen vallen. Hij zou wat sneller moeten zijn maar echt merken deed ik het niet.

Toch is er een punt van kritiek, het onderstel van de ForFour is knetterhard veel mensen ervaren dit als oncomfortabel ik vind het zelf eigenlijk niet echt storen maar het zorgt er wel voor dat het voor de meeste mensen niet echt een kilometervreter zal zijn, maar daar koop je zo'n auto toch al niet echt voor. Ik rij zelf vaak genoeg ritjes van 260 KM per dag en ik vind het prima gaan.

Uiterlijk:

Of je de ForFour mooi of niet vind dat laat ik aan de rest van de wereld over, 3/4 van de mensen zullen niet verder kijken dan hun neus lang is en zeggen dat het een plastic smart is. Ik ben verliefd op het uiterlijk van deze auto, want zeg nou zelf de designs is al ruim 5 jaar oud maar het doet zeker niet onder voor de hedendaagse Polo, Ibiza, Corsa, Punto Evo en Susuziki Swift. En dat vind ik toch knap want in die auto's wou je 5 jaar geleden niet gezien worden terwijl dat tegenwoordig zeer volwassen auto's zijn geworden.

Tegenover de normale ForFour heeft de Brabus een redelijke tuning kit zowel van binnen als van buiten. Zo vind je aan de buitenkant sideskirts, een spoiler, dubbele uitlaat, extra voorlip, een extra grote bumper en niet te vergeten 17" Brabus velgen. In het interieur is alles ook overhoop gehaald. Standaard lederen stoelen met stoelverwarming , Full Map Navigatie systeem ( rechtstreeks uit mercedes ), Brabus Handrem, Brabus Pook, Brabus Sportpedalen, Brabus Matten, Brabus meters en Extra Klokjes boven op het Dashboard en voor de rest het hele optie pakket wat op een normale ForFour al kan.

De afwerking van het Interieur is gewoon goed te noemen, enige puntje wat ik nog steedse jammer vind zijn de compleet plastic deurgrepen zowel binnen als buiten.

Kosten:

De ForFour is van zich zelf al geen goedkope auto in de aanschaf en de Brabus gaat daar nog flink overheen, met een vanaf prijs van ongeveer €34.000 had je ook een Cooper JCW op de stoep kunnen hebben, gelukkig voor de 2de hands aanschaf is de prijs al gezakt naar rond de €15.000 voor een auto van ongeveer 4 a 5 jaar met zo'n 100.000 KM op de teller.

Maar het gaat meer op de gebruikkerskosten, de wegenbelasting ligt op €111,- per kwartaal dat is opzich gewoon netjes voor een auto uit deze categorie en na de €310,- van de Golf zeker een verademing. Tot nu toe heeft de auto nog geen onderhoudsbeurt nodig gehad, de auto zou elke 20.000 KM een beurt moeten hebben maar aangezien ik veel snelweg rij zit ik intussen al op 25.000KM voor de volgende beurt.

Dan het verbruik, dit is iets wat je compleet zelf in de hand heb. Wat ik voor de aanschaf niet wist is dat het een auto is op euro 98, en dat maakt het je wel wat lastig. Want waar haal je 98? Enkel de BP heeft nog Ultimate die 98 is, Shell heeft V-Power wat net als Esso zijn Supreme 97 is. Ik tank dus vaak maar de "milieuvriendelijke" brandstoffen. Maar als het niet anders kan dan maar gewoon 95. Helaas merk je dat wel meteen op het verbruik. Bij normaal gebruik en dat is in zo'n auto naar mijn mening op de snelweg 130 KM/h en daarbuiten af en toe lekker pittig op trekken zit de auto op 1 op 12 met 98 en 1 op 10.5 met 95. Wanneer je zuinig aandoet en dat is 110KM/h op de snelweg en daarbuiten gewoon met het verkeer mee rijden zit de auto op 1 op 14.5 met 98 en 1 op 12 met 95. Ik had rekening gehouden met 1 op 11 dus mij valt het achteraf nog wel mee.

De kosten van de auto zijn dus wat je er van kan verwachten van een wat sportievere auto.

Klachten:

In feite heb ik nog niet echte klachten gehad de banden zijn vervangen en de remschijven voor maar dat is gewoon onderhoud wat nodig was.

Wel is de airco riem vervangen deze was eraf gelopen en flink beschadigd, kosten hiervoor bedraagt iets van €20,- voor de riem en €20,- montage.

Verder is mijn versnellingsbak erg stroef en dit zou moeten liggen aan een defecte schakkeltoren wat een bekende klacht zou zijn bij de ForFour de kosten hiervan zouden €290,- zijn bij Smart zelf maar ik moet nog even informeren bij een gewone garage.

Dus betrouwbaar, tjah de eerste 10.000KM 1 klein klachtje en een klacht die er al was, we praten over 40.000 KM wel verder hierover.

Voordelen/Nadelen

+ Zeer Exclusieve auto
+ Erg fijne soepele motor
+ Geweldige wegligging
+ Compleet goed afgewerkte auto
+ Wolf in schaapkleren
+ Zeer ruime en praktische auto

- Knetterhard onderstel
- Restwaarde bij nieuw aanschaf
- Onderwaardering Smart

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.