Skoda Superb Combi 1.5 TSI iV PHEV Business Edition (2025)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Superb Combi 1.5 TSI iV PHEV Business Edition |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Automaat met dubbele koppeling |
| Bouwjaar | 2025 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand laatst | 1.883 km |
Het gele slagschip
Vandaag het gele slagschip opgehaald, we kwamen bij deze auto uit na vele proefritten die eerst gericht waren op kinderstoel compatibiliteit maar al snel over sloegen naar zit comfort.
Skoda Superb Combi
Uitvoering: Business Edition
Motor: 1.5 TSI PHEV
Kleur: Ice Tea Yellow
Opties:
- Lounge Interieur (o.a. massage stoelen en beetje kleur)
- Winter Pack (stuur, voorruit, stoelverwarming ook achterin)
- Akoestiek Pakket (gelaagde ruiten, extra demping)
- Chrome Pakket (o.a. zilveren dakrails)
- Canton Soundsystem (beter geluid dan standaard)
- Travel Assist Plus (o.a. 360 camera)
- Simply Clever Family Pack (o.a. slaaphoofdsteunen)
- Trekhaak
- Dubbelzijdige kofferbakmat
We zijn nu enkele dagen verder en bijna alles elektrisch gereden tot nu toe en wat een rust, het akoestisch pakket en de stoffen bekleding helpen daar ook bij. Door de Travel Assist (zelf sturende adaptieve cruise control) zijn we ineens niet meer geneigd om iemand in te halen als die net niet onze snelheid rijd, niet verwacht dat dit zo snel een aanpassing van ons rijgedrag zou geven.
Infotainment is redelijk logisch ingedeeld, fysieke knoppen voor alle belangrijke dingen (volume, temperatuur, stoelverwarming, massage etc.) En via het scherm nog wat handigheidjes als handen en/of voeten verwarmen (eigenlijk niets meer dan ventilatie richting aanpassen)
Telefoons draadloos met Android Auto ook eenvoudig gekoppeld maar ook de ingebouwde navigatie is prima. Stoelen en spiegels aan automatisch in de voorkeurstand van de bestuurder (sleutel) dus naast de binnen spiegel niks aan te passen bij het instappen.
De achterbak is een grootdeel overgenomen door de accu maar de laadvloer is wel vlak, in de non-phev versies heb je een grotere kelder. De ruim 500 liter die overblijft is heel recht toe recht aan en "eerlijk". Dit is iets wat ons bij veel auto's enorm tegen viel dat het allemaal gerommel rond wielkasten en inspringende delen was.
Oma's laadoplossing
- 298 km
Inmiddels is de laadpaal actief en wat een genot om de kabel te pakken en er in te prikken, in plaats van oma's laadoplossing met een verlengsnoer door de brievenbus. De verlichting in huis dimt iets maar met 10.6 kW en 1.5 uur was hij alweer op 80% (batterij bescherming). Met oma's laadoplossing duurde dat tot ruim in de avond. (~10% vs. ~50% per uur)
In hybrid stand en de transmissie op Sport heb je het volle vermogen tot je beschikking, vanaf 3.000 toeren hoor je de motor binnen wel maar dan gaat het tempo al snel over het legale heen.
Ik heb mijn profiel op eco-aandriiving gezet en volgens mij heb je dan slechts 55 kW van de max. 85 kW electro power maar zelfs dat rijd prima vlot. De max. snelheid is 140 in e-mode ook prima zelfs om even in te halen als je wel 130 mag in de avond.
500 kilometer op één dag, en snelladen?!
- 1.500 km
Nu voor het eerst een lekkere lange rit (2x 250km) achter de rug en wat stap je heerlijk ontspannen uit, uiteraard in de hybrid-mode gereden en nog steeds in het eco profiel. 4.2L op 100 met 7,2 kWh op 100 km ondersteuning, ik heb nog steeds geen idee of dat echt zuinig is maar het valt me niet tegen. Totaal kostte dit net iets meer dan 9 euro per 100 km, waar de vorige Fiat Punto op diesel dat klusje klaarde in 7,5 euro per 100 km. Gezien de toegevoegde luxe is dit al prima en helemaal gezien de mogelijkheden die de auto bied.
Bij wijze van experiment even gestopt bij een Fastned onderweg, ik heb een split second 20 kW gezien maar het was al snel 12-14 kW, belabberd en zeker niet snel (zou ruim 1,5 uur duren) dus na nog geen 5 kWh ontkoppeld en verder gereden met nagenoeg lege accu en dan leek het verbruik meer op 5.2L op 100 km te eindigen nog steeds prima gezien het formaat auto.
Eenmaal thuis uitgerekend wat de max. kWh prijs onderweg mag zijn en dan kom ik rond de 32 cent uit, dus het lijkt er op dat we nooit onderweg zullen laden maar enkel thuis en eventueel op bestemming. Vooralsnog rijden we nog steeds op de oorspronkelijke tankbeurt en bijna een maand verder en ook dat is volgens verwachting en erg fijn.
Snellaad experiment
- 1.286 km
Bij wijze van experiment op de terugweg van een 500 km rit geprobeerd te snelladen bij Fastned. Aangesloten op een 300 kW paal zag ik in een flits 20 kW en zakte het al snel terug naar 12-14 kW. Dat doen we dus nooit meer.
Een 0% "lege" accu deed net daarvoor ongeveer 5 L oftewel dus € 9,55 per 100 km, volledige elektrisch wat gezien de restende afstand niet eens haalbaar was zou dat op ~20 kWh oftewel € 14,80 per 100 km uitkomen, een hybride mix wat gereden werd op dat moment is iets goedkoper maar duurder dan alleen benzine. Dus een snelle rekensom stelt dat een kWh prijs boven de 47 cent economisch gezien niet interessant is.
De eerste keer tanken
- 1.883 km
Tanken na 1883 kilometer dat is niet gek, en er ging maar 34 liter in. Uiteraard is dat niet het volledige verhaal want oma's laadoplossing gestoeid, een snellaad experiment en nu bijna dagelijks met de laadpaal kabel dus komt daar nog zo'n 60 kWh en 314 kWh bij. De verbruiksmonitor is netjes bij gevuld dus nu staat de tussenstand op:
1.8 L per 100 km
20,27 kWh per 100 km
Dus een totale energie behoefte van ongeveer ~37 kWh per 100 km, onze vorige auto (Fiat Punto) had ruim 50 kWh energie nodig dus in dat licht super, in vergelijking met volledig elektrisch natuurlijk nog steeds erg matig.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Skoda Superb
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Skoda Superb Combi Sportline Business | Achteruitrijcamera | Climatronic, elektronische airconditioning met 3 klimaatzones | Driving mode select
- 2026
- 10 km

Skoda Superb Combi 1.4 TSI iV Business Edition Plus 218PK DSG Trekhaak, Adaptieve Cruise Control, Matrix LED-Verlichting, Achteruitrijcamera, Keyless, Navi, Stoelverwarming voor en achter, 17" LM Velgen
- 2024
- 34.934 km

Skoda Superb Combi 1.5 TSI First Edition | Pano dak | Trekhaak | Camera | ACC | Stoelverwarming | Elek achterklep |
- 2024
- 31.348 km
Lees ook

Skoda Kodiaq versus Superb Combi: twee zielen, één hart

Skoda Superb door studenten omgetoverd tot pick-up

Dit zijn de beste plug-in hybride auto’s tot €45.000

De Skoda Kodiaq en Skoda Superb Combi zijn even duur, maar dit zijn de verschillen – Back to Basic










