Skoda Rapid Spaceback 1.2 TSI 85pk Greentech Ambition (2014)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Rapid Spaceback 1.2 TSI 85pk Greentech Ambition |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2014 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand bij aanschaf | 5 km |
KM-stand laatst | 35.000 km |
Ervaringen
- 2.500 km
Review :
Skoda Rapid Spaceback Ambition (Black Magic metalic)
We hebben deze auto nu een kleine maand. Ik vond het tijd worden om mijn ervaringen met de auto te beschrijven.
In de eerste plaats is de auto gewoon zeer netjes afgewerkt. Aan de buitenkant zijn de naden van deuren en motordeksel/kofferdeksel smal te noemen. De auto zit goed en mooi in de lak. Wij hebben een black magic metallic versie. De auto voelt degelijk aan. Van binnen is de auto ook zeer netjes en vooral perfect afgewerkt. Gedurende het rijden hoor ik bij deze auto totaal geen rammel. Dit is de eerste auto waar dat zo is. (5 auto's tot nu) Misschien is de vormgeving van het dashboard niet een eyecatcher maar saai vind ik het allerminst. Er worden inderdaad hardplastic materialen gebruikt maar het niveau van de afwerking is bijzonder hoog. Wij hebben voor de instap dorpelstrips laten plaatsen om de lak te beschermen. De stoelen zitten zonder meer goed. Ik ben zelf nogal groot (1,97m) maar het is voor mij geen probleem om een makkelijke zitplaats te creëren. Ook achterin kan ik gemakkelijk zitten, ook met mijn lengte. Mijn hoofd komt daarbij niet aan het dak. Gewoon erg goed. Het geluid bij het sluiten van de portieren klinkt degelijk, dat geldt ook voor de motordeksel en de kofferdeksel. Alle electronica in de auto werkt uitstekend en laat weinig te wensen over. Ik zou er zelf wel voor gekozen hebben om de daylightverlichting ook uitschakelbaar te maken, dat is echter niet mogelijk. Maar daar zullen de meningen over verdeeld zijn. De auto stuurt zeer direct en precies. De draaicirkel is klein te noemen. De motor doet zijn werk gewoon goed. En de 1.2 TSI 86pk motor die in onze auto ligt is echt goed in staat de 1050kg wegende auto vooruit te krijgen. De turbo doet daarbij zijn werk goed. We hebben zelfs een trekhaak laten plaatsen voor onze vouwwagen. Wanneer je voor de eerste keer met de auto wegrijdt voelt dat aan alsof je dat al vaak hebt gedaan. Je hoeft eigenlijk nergens aan te wennen. Wel geeft de auto het motorgeluid door naar het interieur. Zeker als je gas geeft of flink accelereert hoor je de turbo. Echter wanneer de motor warm is wordt dat wel minder. Heb je de gewenste snelheid bereikt, dan valt het geluid weer weg. De vering van de Spaceback is zeker niet stug te noemen. Alleen echte oneffenheden voel je. Wanneer ik ergens minder tevreden over ben is dat over het benzineverbruik. De motor is wel zuinig tot zo'n 100km per uur. Ergens tussen 100 en 120/130 neemt het verbruik wel toe, ook meer dan ik verwachtte. Gemiddeld valt het uiteindelijk weer mee. Het is ook winter. (zonder sneeuw) Op dit moment is het verbruik 6,5 l op 100 km.
Samengevat kan ik tot nu zeggen dat ik zeer tevreden ben over deze auto en datzelfde kan ik ook zeggen over de dealer.
update 23-01-2015
Bij controle van het navigatiesysteem bleek ik over versie V5 West Europa te beschikken. terwijl versie V7 al uit was. Ik heb vervolgens de dealer gebeld die meteen bereid was om versie 7 voor mij te bestellen. Inmiddels staat die op de harde schijf van de Amundsen + en werkt goed.
De sd kaart was gratis.
turbo en bumperbescherming
- 3.500 km
Ik heb gemerkt dat het goed is om de motor eerst goed warm te laten worden alvorens meer gas te geven. Bij een koude start laat de turbo zich meer horen dan wanneer hij goed warm is. Het is feitelijk wel een regel bij elke auto maar hier valt het iets meer op.
Verder heb ik besloten om de bumper bij de deksel achter van een folie te voorzien om hem te beschermen tegen krassen. Bij mijn vorige auto Corolla Verso (Toyota) had ik dat niet gedaan en daar had ik achteraf spijt van.
bumperbescherming
- 5.600 km
Ik heb overlegd met de dealer en mocht de plastic transparante bescherming terug geven aan de dealer. Ik was er na korte tijd al van overtuigd dat dat niet het gene was wat ik wilde als bescherming.
(Ik had de folie nog niet gebruikt.) Na wat zoeken op internet vond ik bij superskoda in Tsjechië een ABS uitvoering die degelijk is. Die heb ik besteld en ondertussen zit hij al op de achterbumper. Ik ben er zeer tevreden over. Het product werd netjes afgeleverd. Aan de onderkant zit een rubberachtige plakstrip die het geheel goed vast plakt op de bumper.(kleur zwart)
bevindingen tot nu toe
- 8.600 km
Het eerste probleempje deed zich voor. In de achterdeur stond op een gegeven moment een flinke plons water. Na telefonisch contact met de garage bleek het een foute in de afwerking onder de achterdeuren te zijn. De rubbers sloten de waterafvoer af. De rubber werd een beetje open geknipt en het probleem was verholpen. De auto rijdt tot nu toe goed. De zuinigheid staat gemiddeld op 840km per tank van 55 liter. Een op 15 dus. Een tijdje 80km levert 920 km op, maar het gemiddelde is echt wel minder.
Lichte krasjes op het kunststof.
Het hardere kunststof is daar gevoelig voor. Maar... de oplossing daarvoor is dat je het plekje met een fohn wat warm maakt, met een duim zachtjes erover heen wrijft en het krasje is weg of gaat weg.
Verder ben ik nog steeds tevreden over de auto.
Tot nu toe
- 35.000 km
We hebben de Rapid Spaceback nu meer dan 3 jaar. Vooral in het begin heb ik me zorgen gemaakt om de ketting. Maar die doet nog steeds netjes zijn werk.
Voorval
Bij het starten deed de motor na ruim 2 jaar de eerste seconden raar. Ik dacht aan de ketting. De ANWB is er thuis bij gekomen en die dachten dat het iets met de oliepomp was. Ik mocht op hun advies wel rustig met de auto naar de garage rijden. Daar hebben ze een paar dagen uitgezocht wat er werkelijk aan de hand was. Uiteindelijk bleek het echt de oliepomp te zijn die bij de start niet goed genoeg werkte. De oliepomp werd vervangen en dat was het.
De auto rijdt verder gewoon goed.
1 De motor loopt rustiger wanneer hij warm is.
Op de autoweg is er rust in de auto.
2 De schakelbak laat zich soepel schakelen.
3 Ik ervaar de auto steeds meer als goed betrouwbaar.
4.Hij is redelijk zuinig tot 120 km/uur.
Wat ik niet helemaal over te spreken ben.
De remmen.
De auto remt weliswaar goed maar bij hogere snelheden pakt de rem aanvankelijk wat bibberig aan. Trap je harder op de rem dan stopt dat ook weer. Ik heb hier nog geen actie voor ondernomen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Skoda Rapid SPACEBACK 1.2 TSI BUSINESSLINE PRO / Cruise Control /
- 2014
- 139.579 km

Skoda Rapid Spaceback BWJ 2015 1.2 TSI 105 PK Greentech Elegance TREKHAAK / CLIMA/ CRUISE / STOELVERW. / PANORAMADAK / LMV / PDC
- 2015
- 127.807 km

Skoda Rapid Spaceback 1.2 TSI Greentech JOY
- 2017
- 134.170 km