Seat Altea XL Stationwagon 1.6 TDI E-Ecomotive COPA Bus (2012)

autoreview

Seat Altea XL
Seat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat Altea XLSeat AlteaSeat Altea XLSeat Altea XLSeat AlteaSeat Altea

Signalement

UitvoeringAltea XL Stationwagon 1.6 TDI E-Ecomotive COPA Bus
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf12 km
KM-stand laatst11.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste halfjaar

  • 11.500 km

Medio 2012 overgegaan om mijn toenmalige "race"auto, Seat Leon Topsport 2.8 V6, in te ruilen voor een wat economischer model en wat meer laadruimte. De eis was simpel, een stationmodel op diesel. Bij een paar merken wezen kijken, maar kwam er qua inruil niet uit bij de betreffende dealers. Een dealer gevonden die een nieuwe Altea XL met 1.6TDI met korting kon leveren, en ook hetgeen kon bieden wat ik voor mijn Leon wilde hebben. Het betrof overigens geen voorraadmodellen op kenteken, maar nieuw door de klant te bestellen model. De deal was dan ook snel gesloten. Nog extra xenon en een trekhaak bijbesteld en wachten op de aflevering.

Augustus 2012 is onze Altea XL Copa Business 1.6 TDI Ecomotive afgeleverd, kleur Pirineos grijs, dat staat ook mooi met de donker getinte achterramen. Een week later auto ingepakt voor de vakantie. Reistassen passen makkelijk in de lengte in de kofferbak. Als ze niet te breed zijn, prak je er nog een koelbox tussen die je via de 12V aansluiting in de kofferbak laat koelen (als je koelbox tenminste kan koelen met 12V ;-) ). Voor de golfspelers onder ons. Een golftas en trolley is geen probleem. Je kan zelfs je driver gewoon in je tas laten zitten.
Wat wel lekker is met de laadruimte, is dat de achterbank iets naar voren verschoven kan worden, niet dat we dat op dat moment nodig hadden, maar toch prettig om te weten.

Het verbruik viel me nog in de "inrijd"periode niet eens tegen. Op het stukje van 600km naar de Franse westkust was het gemiddeld verbruik 1 op 17 (volgens de boordcomputer). Als je op de snelweg de cruisecontrol op 110/120 zet, dan is ie redelijk zuinig. Ga je naar de 130 dan is het gedaan met zuinig rijden, ga je richting de 1 op 13-14. Dan merk je dat de luchtweerstand het begint te winnen van de motor. Nu een half jaartje verder met ruim 11.500km op de teller is ie wel wat zuiniger geworden. Op de wat langere afstanden (doe nu 100km enkele reis) is een gemiddeld verbruik van 1 op 20 redelijk eenvoudig te halen (op winterbanden). Op korte stukjes (

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.