Seat Alhambra 2.0 TDI 140pk Businessline Executive (2014)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Alhambra 2.0 TDI 140pk Businessline Executive |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2014 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand laatst | 17.250 km |
positief verrast
- 7.600 km
Zakelijk heb ik 3 jaar een BMW X3 2.0 diesel gereden met 8 traps automaat, prive reden wij een Fiat Scudo, een 8 persoons bus vanwege ons gezin met 6 kinderen. De oudste woont inmiddels niet meer thuis en 2 auto's + nog een autootje voor mijn vrouw werd wel heel veel van het goede. Om die reden gezocht naar een 7 persoons auto die zowel prive als zakelijk gebruikt kon worden.
VOor de volledigheid hierbij een opsomming van mijn oude wagenpark.
Renault 14 TS,
Ford Fiesta,
VW Golf 1.4 Benzine,
VW Golf 1.6 op LPG,
Opel Astra Sedan LPG,
VW Passat Variant. 1.9 TDI,
VW Passat 1.9 TDI automaat,
Audi A6 Avant 2.5 TDI Diesel,
SEAT Alhambra 2.8 V6,
SEAT Alhambra 1.9 TDI,
VOLVO XC 90 D5,
Ford Galaxy 2.0 Ghia TDCI/ Fiat Scudo Panorama,
BMW X3 2.0 D.
Tijdens deze zoektocht ook gekeken naar het importeren van een mooie 7 zitter als een Mercedes R, G of Audi Q7. Helaas gaat de bijtelling dan over de vergelijkbare nieuwwaarde in Nederland. Dat was dus geen optie.
Door positieve ervaringen uit het verleden kwam ik weer bij SEAT dealer de Rooij uit Bergschenhoek terecht. Hier viel de keuze op een SEAT Alhambra in de zeer complete uitrusting Business Line executive. Hier zit werkelijk alles op en aan voor een betrekkelijk scherpe prijs. Als kersen op de taart heb ik in de auto achteraf leer laten inbouwen, en gemonteerd op 19" velgen, een trekhaak (voor het geval dat er een keer een karretje mee moet. In de optielijst was XENON en winterpakket niet mogelijk, maar door bemiddeling van de Rooij kon dit toch af fabriek worden gerealiseerd. Standaard heeft de auto 140 PK. Vanuit mijn BMW met 184 pk vond ik dat toch een te grote stap. Helaas is de uitvoering met 177 pk niet als Business line leverbaar. Een style in vergelijkbare uitvoering uitrusten kostte minstens 10.000 EURO meer. Chiptuning bracht de oplossing met 178pk.
Vanaf het eerste moment heeft de auto mij positief verrast. De gadgets zoals de elektrische schuifdeuren en achterklep vinden de kleintjes helemaal fantastisch. Het zitcomfort is prima, met de grote 19"velgen is de wegligging strak te noemen, maar nog steeds niet oncomfortabel. De DSG versnellingsbak is fantastisch en schakelt onmerkbaar.
Inmiddels al op de Duitse autobaan gereden, de 200 en een klein beetje is mogelijk.
De DAB radio werkt perfect, het automatisch inparkeren werkt feilloos. Ik moet eerlijk bekennen dat ik deze optie nog best vaak gebruik. Het verbruik ligt momenteel op 6.7 liter/ 100. Had ik iets gunstiger verwacht, maar in de combinatie van ritjes valt het niet tegen.
Doorgaans rijd ik de auto in 5 persoons uitvoering. Het is de eerste 7 zitter waarbij na ombouw tot 7 zitter ook het afdekscherm gewoon past. (voorheen Volvo xc 90 moest je het scherm thuis laten)
Zijn er dan geen nadelen: ja een paar zijn er wel te noemen:
Het zoeken naar telefoonnummers is lastig. In de BMW kon je de eerste letters van een naam invoeren, daarbij maakte het niet uit of dit de voor of achternaam was. Alle opties werden zichtbaar in het scherm. Nu is de volgorde van belang. Overigens is het geluid van de telefoon perfect.
Ander nadeel is het kleine navigatiescherm dat ook nog eens nauwelijks kan worden uitgezoomd. Wat een verschil met het 8.8"scherm van de BMW. Het systeem werkt wel snel met invoeren, daarover geen klachten.
Het afdekscherm van het panaromadak laat nog steeds licht door, waarom geen hele dichte afdekking?
Het imago van een Seat is misschien iets minder dan een Volkswagen, technisch is er geen verschil en als ik voor een Sharan had gekozen met hetzelfde uitrustingsniveau was ik minimaal 15.000 EURO meer kwijt geweest. (en daarover 25% bijtelling)
Nu fiscaal klaar voor 52.000 EUR. Nog steeds geen koopje maar zeker waard.
Inmiddels winterbanden gemonteerd
- 13.200 km
Inmiddels heb ik op de lichtmetalen velgen continental winterbanden laten monteren in de afmeting 245 x 35 x 19. Ik merk tijdens het rijden geen verschil, auto maakt niet meer herrie is niet stugger of minder stug.
Echter.... ik heb meegedaan aan een Seat driver experience op het ANWB testcentrum in Lelystad. Het leuke was dat hier ook een SEAT Alhambra rond reed op zomerbanden.
Waar ik de auto tijdens een geforceerde slip redelijk makkelijk kon corrigeren, zag ik mijn "collega" Alhambra- rijder om zijn as draaien. Ook op de natte helling vloog hij op alle fronten uit de bocht of kon de watermuren niet ontwijken. Wat een verschil op winterbanden.
Voor de rest bevalt de auto nog steeds erg goed. Tijdens de koude ochtenden is de stoelverwarming een heerlijkheid. Binnen een paar meter wordt de stoel al lekker warm. Zelfs de kachel valt mij niet tegen. Zodra ik een paar honderd meter gereden heb komt de auto al redelijk op temperatuur.
De DAB radio werkt perfect, in Duitsland is dit helemaal een uitkomst, nooit meer verstellen van de zender. In Nederland valt de DAB verbinding nog weleens weg in een tunnel of zelfs al onder een viaduct.
Zijn er ook nadelen of kwaaltjes: Een enkele keer is de navigatie uitgevallen. Deze startte gelukkig vanzelf weer op. Ook ging het lampje branden van de bandenspanning. Motor uit en aan en het lampje ging uit. Dit gebeurde tijdens een lange rit door Duitsland op hier in Nederland niet toegestane snelheden. Of het daarmee iets van doen had weet ik niet. Een paar dagen later gingen de winterbanden erop dus heel eerlijk heb ik de bandenspanning niet gecontroleerd.
Het verbruik valt in de praktijk een beetje tegen. Regelmatig scoor ik 7,4 liter/ 100km. Koude korte ritjes zelfs 9,4 liter/ 100. Gemiddeld nog wel 6.8 liter/100. Wat mij opvalt is dat de totaal teller na verloop van tijd automatisch wordt gereset. Jammer want zo kun je niet het gemiddelde verbruik over alle kilomters bijhouden.
Het geluid van de telefoon blijft perfect alleen het zoeken van een nummer uit de Bluetooth telefoon blijft lastig.
Inmiddels ook al een paar keer met 7 personen op weg geweest. Iedereen zit goed en de individuele uitstromingen helemaal achterin voor de airco/ verwarming werken perfect.
Binnenkort op vakantie, ben nieuwsgierig of we alle bagage meekrijgen en hoe de auto zich dan houdt. Tot de volgende review......
Terug van vakantie
- 17.250 km
Net terug van vakantie. Voor de eerste keer met de Alhambra in de sneeuw gereden. Blijft een heerlijke auto, ook met volle bepakking en op de winterbanden ook voldoende safe in de sneeuw.
Verbruik begint wel op te lopen, zal wel met mijn rijstijl te maken hebben. Inmiddels kom ik niet meer onder de 7,1/ 100 kilometer. Heel eerlijk rijd ik wel regelmatig in de S stand van de DSG bak. De bak reageert dan net even prettiger en het kan aan mij liggen, maar het lijkt wel of het motorgeluid ook iets lekkerder klinkt.
Bij 17.000 km ging het lampje ad blue vullen branden. Even naar de dealer de Rooy in Bergschenhoek op zaterdag. Zat een ploegje monteurs te lunchen, maar werd direct tijd gemaakt om ad blue te vullen. 2 x 5 liter gevuld en lampje is weer uit. Je moet iets voor het milieu over hebben. Alle lof over de service van de dealer.
De winterbanden bevallen uitstekend en ook de velgen zijn perfect. Heel makkelijk schoon te spuiten. Beter dan al die Duitse Alhambra's met stalen velgen op winterbanden die je onderweg tegenkomt.
Rijden met de Alhambra blijft een feest. Ook met volle bepakking is er voldoende trekkracht en comfort om te rijden. Na 2 weekjes vakantie ben je blij met de leren bekleding, doekje erover heen en alle vieze milkshake, limonade en broodjes vlekken zijn zo verwijderd. Altijd doen.
Inmiddels dus ruim 17.000 kilometer gereden, op naar de eerste servicebeurt bij 30.000 kilometer.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.