Renault Scénic TCe 115 Intens (2017)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Scénic TCe 115 Intens |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2017 |
Jaar van aanschaf | 2017 |
KM-stand laatst | 49.000 km |
Eerste review
- 49.000 km
Deze Scenic heb ik in 2017 nieuw gekocht. Daarvoor reed ik in een Captur. Het is mijn 10e Renault en 4e nieuw aangeschafte Renault. Op zich bevalt de auto prima. Ik heb gekozen voor de 115 PK. Tijdens de proefrit zonder iets erachter vond ik het verschil minimaal met de 130 PK versie. Of het is niet te merken omdat ik uit een Captur 0.9 kom. Voor het dagelijkse gebruik gaat dit prima. Hij trekt goed door en ik heb niet het gevoel dat de motor tekort komt. Ik heb de auto toch laten chip-tunen, omdat ik vorig jaar een grotere/zwaardere caravan heb gekocht. Naar 130 pk en meer koppel dus. Ik heb bewust aangesloten bij de fabriekswaarden, omdat dezelfde auto dus ook in de 130 pk variant is geleverd. Het scheelt wel iets, maar het is nog steeds geen strepentrekker. Daarvoor heb ik de auto ook niet aangeschaft.
Het verbruik is ongeveer 1-14/15 en met de caravan ongeveer 1 op 10. Redelijke cijfers als je het gewicht van de auto meerekent.
De betrouwbaarheid is op zich goed. Maar er is toch een klein deukje ingekomen. In die zin dat ik 4 maanden geleden de auto niet meer aan de praat kreeg. Tot 2 keer toe. De eerste keer met de startkast gestart en de tweede keer de ANWB erbij gehaald. Het bleek dat de accu nog maar 10 volt spanning had. De medewerker gaf aan dat de accu en met name de koeling hiervan, bij de Scenic vaker problemen geeft. De accu laten vervangen en 300 euro lichter. Van Renault en de dealer geen coulance of korting gekregen. Was ook niet te verwachten, maar na 2.5 jaar een accu vervangen vind ik wel vroeg. En net buiten de garantie natuurlijk. Maar het kan op zich. Uit navraag bij mijn achterbuurman, rijdt eveneens in een Scenic uit 2017, blijkt dat ook zijn accu is vervangen. En dat bij deze dealer(hij was elders) bij meerdere Scenics de accu voortijdig was vervangen. Ik zie dit bij andere reviews ook terugkomen.
Ik ben van plan om er nog een paar jaar in door te rijden. Ik las dat Renault voornemens is de grotere modellen te schrappen in de toekomst. Dan komt de Captur opnieuw in beeld, maar dan wel de 130 PK met automatische versnelling. Die mag 1500 kg trekken. De handgeschakelde versie met 130 pk maar 1200 kg.
- Betrouwbaarheid4
- Prestaties4
- Comfort5
- Kosten4
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Uitgelicht aanbod

Renault Scénic 1.3 TCe EDC Bose Automaat | CLIMA | CRUISE | GROOTSCHERM NAVI | EASY LIFEPACK |
- 2019
- 91.826 km

Renault Scénic 1.2 TCe Intens NAVIGATIE | TREKHAAK | PARKEERSENSOREN VOOR-EN ACHTER | 20" LICHTMETALEN VELGEN
- 2017
- 41.947 km

Renault Scénic TCe 160 EDC Initiale Paris
- 2019
- 100.929 km
Lees ook

Renault Scénic (2017) – Volkswagen Touran (2015) - Occasiondubbeltest

Renault Scénic TCe 140 Bose

Renault Scénic - Volkswagen Golf Sportsvan

Renault Scénic - Afscheid Duurtest

Renault Scénic Energy dCi 130 Initiale Paris
