Renault Mégane Estate dCi 110 Bose (2017) #6

autoreview

Renault Mégane Estate dCi 110 Bose (2017)

Signalement

UitvoeringMégane Estate dCi 110 Bose
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2017
Jaar van aanschaf2017
KM-stand laatst133.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Kmvreter met goede sound en looks

  • 133.000 km

Ik heb de wagen nieuw gekocht, steeds dealer onderhouden.

Jaarlijks onderhoud is tot op heden voldoende geweest. Rond de 100.000 km werd een trilling hoorbaar in de voortrein bij oneffenheden in 2022. Dit had niet echt effect op de rijervaring, zelfs mee op verlof geweest. Dit bleken de rubbers van de stabilisatorstang te zijn, die rond dergelijke kmstand blijkbaar op zijn (mee rekening te houden als ik de 200k haal). Deze zijn bij volgend onderhoud in 2023 vervangen.

Onderhoud van 23 was prijzig : meer dan 1.200 euro groot onderhoud met vervanging distributieriem en multiriem. Gelukkig weer goed voor enkele jaren.

In 23 werd de accu vervangen nadat ik vele foutmeldingen ontving, elektronische handrem niet losging. Duur in aankoop vanwege start-stop systeem.

De beleving in de auto is top: goed zittende stoelen in de bose uitvoering, full led lichten met head up display, goede sound uit de speakers maken elke lange trip tot een plezier. Verbruik is goed: normaal woon werk gemiddeld 4,8, autostrade aan 124 haalt ie 4,6. Onder de ecomodus aan 100 km op cruise control zelfs 3,9/100 km.

De kofferruimte van de estate vind ik tegenvallen. Hoewel het een lange auto is, passen grote stukken niet vanwege aflopende daklijn. Op vakantie met meer dan drie is de koffer overvol en heb je de dakkoffer nodig. Laadvermogen is ok, tot 500 kg geladen in koffer ging goed, ook op snelweg.

De volgende te verwachten kost zullen de remmen zijn, nu 133k met de eerste remblokjes. Volgens dealer zijn ze meestal rond de 80.000 op.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Renault Mégane

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.