Renault Kadjar Energy TCe 140 Zen (2019) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | Kadjar Energy TCe 140 Zen |
---|---|
Versnellingen | 7, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2019 |
Jaar van aanschaf | 2021 |
KM-stand bij aanschaf | 17.000 km |
KM-stand laatst | 88.000 km |
gewoon goed
- 88.000 km
Nu ik veel gebruikt heb gemaakt van de reviews in Autoweek bij mijn zoektocht naar een nieuwe (mogelijk elektrische) auto, toch ook nog op de valreep een review van mijn huidige auto een Renault Kadjar van 2019.
Aanschaf
Ik heb de auto (Renault Kadjar 1.3 Tce Zen van juni 2019) in januari 2021 gekocht met 17.000 km op de teller. Het betrof de vervanging van een Renault Megane (diesel) uit 2015. We wouden toch maar naar een SUV voor de hoge instap. Bij het proefrijden verbaasde de auto gelijk met zijn soepel stuurgedrag en toch ook nog wel het pittige rijden. De Megane was ook een goede auto maar is nooit een liefde geweest. Destijds gekocht omdat die voor die tijd zuinig reed en goedkoop op de markt kwam. Dat is niet bevallen dus dit moest een betere keuze worden.
Na verloop van tijd
We hebben nu 88.000km op de teller staan en we kunnen beamen dat dit een betere keuze was. Toen de keuze op een Kadjar was gevallen gingen we op zoek naar een geschikte auto. Bij de plaatselijk dealer stonden er twee. We wouden alleen even kijken. De één beter uitgevoerd en de ander een mooiere kleur. Bij de de aanschaf gingen we voor de kleur (blauw metallic). Deze had echter geen stoelverwarming en standaard velgen. Dus hebben we de stoelverwarming er in laten zetten en de velgen omgeruild voor 19inch zwarte velgen. Er was ook een soort black edition uitvoering bij de Renault Kadjar en zo leek de auto er wat op. Dus qua looks waren we er happy mee. Nu in 2025 hebben we er dus 4 jaar mee gestuurd en 71.000km mee gereden. Met uitzondering van het normale onderhoud en slijtage onderdelen zoals banden en lampjes is de auto verder nooit in de garage geweest.
Was er dan niets mis. Jawel, maar niet veel. Van deze auto (motor) is bekend dat als hij vanuit de parkeerstand moet optrekken dat hij dan wel eens aarzelt en als je dan gas geeft dat hij wegschiet. Zowel vooruit als achteruit. Zo ook die van ons. Dat deed hij overigens niet altijd en je went er ook aan. Mijn vrouw zegt ook dat het wel meevalt. Je moet even voorzichtig door het dode moment heen trappen. Ik had er meer last van. Een ander ding was de verwarming. O ja daarvoor is hij wel naar de garage geweest kort na aanschaf. De verwarming kan van standje 16 naar 26. Op 26 graden werd hij warm niets aan de hand. Maar zodra je hem lager zette naar 24 of 23 graden was het koud. Dus hij kende twee standen warm of koud. De garage kon niets vinden en gaf aan het werkt goed. Ook daarmee hebben we leren leven.
Resume
Het is een leuke auto die goed meekomt in het verkeer. Als je een Kadjar rijdt weet je dat je geen sportwagen rijdt. Maar aan de andere kant power genoeg dus. Rijeigenschappen ook dik tevreden, stuur toch lekker en waait niet van de weg en over het verbruik van 6,5/100l is ook niets te zeggen. Ook qua ruimte voldoende voor een gemiddeld gezin (4 personen). Als je op zoek bent naar een Kadjar en deze review leest zou ik zeggen kopen. Die van mij is ingeruild en de koper krijgt straks nog een mooie auto van 5,5 jaar oud die nog geen 100.000 heeft gelopen. Hij voelt voor ons dan nog ook vrij nieuw en eigenlijk geen reden om weg te doen. Maar je wilt wel eens wat………
Nu nagedacht om over te stappen op volledig elektrisch of plug in Hybryde. Heel veel reviews en diverse tests gelezen. Daarnaast de ontwikkeling van de wegenbelasting in kaart gebracht tot 2030 (zover we dat nu kunnen weten). Voorkeur ging wel een beetje uit om direct volledig voor elektrisch te gaan. Echter toen kwamen ook weer de berichten over de grote afschrijvingen bij elektrische auto’s. Dus uiteindelijk toch gekozen voor een Plug in Hybryde.
Zodra die binnen is zal ik daar dan een nieuwe review voor schrijven.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren