Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Renault
  • Grand Scénic

Renault Grand Scénic TCe 130 Energy Bose 7P (2014)

autoreview

2
Renault Grand Scénic TCe 130 Energy Bose 7P (2014)
Niels Mensink
  • Niels Mensink13
  • Gebruikersreview
19 juni 2018 om 16:09
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringGrand Scénic TCe 130 Energy Bose 7P
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2014
Jaar van aanschaf2018
KM-stand bij aanschaf86.800 km
KM-stand laatst86.800 km
Lezerswaardering: 75%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ruimtelijk en handig!

  • 86.800 km
  • 19 juni 2018

Zo, ik heb al een behoorlijke geschiedenis achter de rug als het gaat om Renaults. Van Megane cabriolet '99 (1.6), Megane coupe '99 (1.6), Megane 3- deurs hatchback '03 (2.0), Twingo '12 (1.2), Megane Estate '09 (2.0 Tce 180) naar een Grand Scenic '14 (1.2 Tce 130). En dat alles in zo'n 15 jaar tijd.

Ik heb de laatste drie jaar fijn gereden in de Megane Estate van 2009. Die auto zag er vanaf het begin als nieuw uit, en ik hield de auto dan ook zeer goed bij. De beste onderhoudsmiddelen, en met oog voor detail werd hij vaak gepoetst. De grijze lak (gris cassiope) zag er dan ook altijd verzorgd uit. De auto heeft een 180 pk sterke 2 liter Tce motor. Voor mij zeer snel, en na 1 jaar heb ik deze laten chippen tot 210pk. Wat een beest! Dit reed fantastisch, maar het verbruik was wel behoorlijk hoog. Vooral met mijn vele ritjes bebouwde kom. Op de snelweg haalde ik de 1:11 wel...

De reden van koop was gezinsuitbreiding. Je neemt tenslotte veel mee, en hebt de ruimte hard nodig. Maar naarmate die kleine steeds groter wordt, merk ik ook dat de ruimte achterin (beenruimte) niet over hield. Vooral niet met ons 'lange gezin' van beide 187cm. Steeds met de beentjes tegen de passagiersstoel, en mijn vrouw met haar knieën tegen het dashboard. Nee... dit ging hem niet worden.

Stiekem keek ik geregeld rond op internet. Wat wil ik dan. Ik heb zelfs heel even bij andere merken gekeken, maar steeds las ik of slechte recensies of beviel het merk mij geheel niet. Ik was wel gericht op zoek naar een formaat Grand Scenic. De concurrenten bevielen me dus totaal niet. Maakt het zoeken overigens wel makkelijker!

Vervolgens geheel verdiept in modeljaren, en reviews gelezen op internet. Ik vond er niet veel, en dat is mede reden dat ik hier een stukje schrijf. Ik vond het namelijk wel leuk om van iemand iets te lezen, dus ik probeer zo wat terug te doen.

Na enig zoekwerk kwam ik uit bij de plaatselijke dealer van Renault. Zij hadden samen met een dealer uit de randstad dezelfde Grand Scenic staan. Beide in het parelmoer wit (Blanc Nacre) en in de uitvoering Bose. De ene met volleder, de andere halfleder.

Bij beide dealers geweest of contact opgenomen. De randstaddealer viel snel af, want de aangeboden Scenic had een probleem met de distributieketting en nog wat andere kwaaltjes. Er werd mij verteld dat er nog zeker voor 3000 euro aan gerepareerd moest worden. Die viel dus meteen af!

De Grand Scenic die overbleef was diegene met halfleder, had 7 zitplaatsen, en had alle onderhoud gehad. Daarnaast was in december '17 ook de distributieketting vervangen, nadat daar waarschijnlijk speling op gezeten heeft. Wel bijzonder, want dat was bij die andere dus ook. En die reparatie's zijn prijzig!
Al met al, met deze auto zou ik dus nog jaren kunnen rijden.

Na het maken van een afspraak heb ik de eerste proefrit gemaakt. Ik wist dat het anders zou zijn. Een zwaardere auto, en 80 pk minder. Desondanks, met 130pk kom je nog best goed voorruit, en het benzineverbruik maakt heel veel goed. Op moment van schrijven zit ik met een gemiddelde van 7,8L/100mk (gecombineerde wegen) aardig in de goeie richting! Dat scheelt me dus 2L/100km tot nu toe!

De auto rijdt heerlijk, en beschikt over een mooi digitaal scherm die je in zes verschillende standen kunt zetten. Dan heb je 2 x 3 opties qua weergave in drie kleuren.

De muziek is geweldig. Ik had in mijn oude Megane een mtx speakersysteem met subwoofer laten inbouwen, maar die haalt het totaal niet bij deze Bose geluidsset! Wat een mooi vol geluid, en ik ben echt wel iemand die hoge eisen stelt. De negatieve klanken die ik op internet lees deel ik dus niet.

En dan het zitcomfort. Lekker hoog, en boven je hoofd nog een zee van ruimte. Het dashboard verder van je vandaan, wat nog meer ruimte uitstraalt. En dat voor een auto die slechts een paar cm langer en breder is dan de Megane Estate! Wel hoger natuurlijk, en dat merk je.

De stoelen zitten heerlijk, zijn bekleed met soepel leder en zijn in allerlei richtingen te verstellen. De stoelen op de tweede rij zijn ook meer dan prima, en zijn allemaal gemakkelijk op te klappen en eventueel eruit te halen. Er is tal van bergruimte onder deze stoelen, en ze zijn zelfs nog afhankelijk van elkaar naar voren en achteren te bewegen. De zonweringen die standaard zitten ingebouwd is fijn voor kids. Erg luxe straalt het ook uit. De getinte ruiten zijn ook natuurlijk heerlijk en stralen ook nog wat luxe uit!

De eerste kilometers bevielen mij prima. Je voelt je 'heer en meester' op de weg, alhoewel de auto geen formaat SUV heeft. Dat merk je wel weer als je naast zo'n kolos rijdt. En alles is overzichtelijk, ziet er goed afgewerkt uit en het optionele pakket Visio doet zijn werk goed. Dit is een wegbaanbegeleiding en een automatisch grootlichtassistent. Kortom, deze auto heeft alles wat ik wilde, en een zee van bergruimte en opbergvakken op de meest bijzondere plekken! Een heerlijke auto tot nu toe!

4,3
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    4
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Renault Scénic? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Renault Scénic
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Renault Scénic 1.5 dCi Bose CAMERA | TREKHAAK | STOELVERWARMING | CRUISE | DEALER ONDERHOUDEN

    Renault Scénic 1.5 dCi Bose CAMERA | TREKHAAK | STOELVERWARMING | CRUISE | DEALER ONDERHOUDEN

    • 2015
    • 147.792 km

    Op aanvraag

    Renault Scénic 1.2 TCe Bose 7p. 116 Pk / Vol-Leder / Open/Pano-Dak / Bose-Audio / Led / Radio-Bluetooth / Navi / Camera / Stoelverwarming / ELKTR-Pakket / Trekhaak / PDC / LMV 17' / ENZ.

    Renault Scénic 1.2 TCe Bose 7p. 116 Pk / Vol-Leder / Open/Pano-Dak / Bose-Audio / Led / Radio-Bluetooth / Navi / Camera / Stoelverwarming / ELKTR-Pakket / Trekhaak / PDC / LMV 17' / ENZ.

    • 2016
    • 105.293 km

    € 15.950

    Renault Scénic 1.2 TCe Bose

    Renault Scénic 1.2 TCe Bose

    • 2013
    • 103.970 km

    € 8.950

Meer Renault Scénic occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Renault Scenic IV

    607
    • 12 oktober 2020

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Renault Scénic specificaties
  • Renault Scénic occasions
  • Renault Scénic video's
Advies en informatie
  • Renault Scénic tests
  • Renault Scénic gebruikersreviews
  • Renault Scénic index
PREMIUM
Renault Grand Scénic - Peugeot 5008

Renault Grand Scénic - Peugeot 5008

Bij Renault zijn ze altijd koploper geweest als het aankomt op personenvervoer. De Espace is...

Lees meer
 

Renault Scénic reviews

  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic dCi 110 Bose 7P (2016)

    Renault Grand Scénic dCi 110 Bose 7P (2016)

    11
    • 20 februari 2021
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic dCi 130 Energy Bose 5P (2013)

    Renault Grand Scénic dCi 130 Energy Bose...

    2
    • 9 januari 2021
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic dCi 110 Energy Bose 7P (2015)

    Renault Grand Scénic dCi 110 Energy Bose...

    3
    • 27 mei 2020
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic dCi 130 Energy Bose 7P (2013)

    Renault Grand Scénic dCi 130 Energy Bose...

    16
    • 25 augustus 2019
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic dCi 110 Energy Bose 7P (2015)

    Renault Grand Scénic dCi 110 Energy Bose...

    2
    • 14 september 2018
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic TCe 130 Energy Bose 7P (2014)

    Renault Grand Scénic TCe 130 Energy Bose...

    2
    • 19 juni 2018
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic dCi 110 Energy Expression 7P (2013)

    Renault Grand Scénic dCi 110 Energy Expression...

    • 20 mei 2016
meer reviews
Renault Mégane Coupé 2.0 - Op de rollenbank

Renault Mégane Coupé 2.0 - Op de rollenbank

We worden op slag vrolijk als we de aanmelding van Mike van Lieshout binnenkrijgen. De Renault...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe (2006)

    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe...

    2
    • 1 mei 2022
  • Het afscheid van de Renault Scénic - Reportage

    Het afscheid van de Renault Scénic - Reportage

    98
    • 29 april 2022
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic 1.5 dCi 100pk Expression Luxe (2004)

    Renault Scénic 1.5 dCi 100pk Expression...

    1
    • 28 maart 2022
  • Nieuws
    'Renaults nieuwe elektrische SUV gaat Scénic heten'

    'Renaults nieuwe elektrische SUV gaat Scénic...

    66
    • 24 februari 2022
  • Nieuws
    Renault stopt eind maart met Talisman, Scénic en Espace volgen

    Renault stopt eind maart met Talisman,...

    168
    • 4 februari 2022
  • Achtergrond
    Op zoek naar een zevenzitter voor maximaal 10.000 euro

    Op zoek naar een zevenzitter voor maximaal...

    63
    • 7 november 2021
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic TCe 140 Intens (2019)

    Renault Grand Scénic TCe 140 Intens (2019)

    2
    • 31 oktober 2021
Merk
Merk
  • Achtergrond
    Renault Clio 'Williams' (1992) - Liefhebber Gezocht

    Renault Clio 'Williams' (1992) - Liefhebber...

    26
    • 16 mei 2022
  • Nieuws
    Officieel: Renault verkoopt belang in Russische AvtoVaz

    Officieel: Renault verkoopt belang in Russische...

    51
    • 16 mei 2022
  • Nieuws
    Renault 21 - Facelift Friday

    Renault 21 - Facelift Friday

    69
    • 13 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Renault Twingo Electric Intens (2021)

    Renault Twingo Electric Intens (2021)

    • 12 mei 2022
  • Nieuws
    Renault verkoopt groot aandeel Zuid-Koreaanse tak aan Geely

    Renault verkoopt groot aandeel Zuid-Koreaanse...

    23
    • 10 mei 2022
  • PREMIUM
    Ford Fiesta - Renault Clio - Volkswagen Polo - Triotest

    Ford Fiesta - Renault Clio - Volkswagen...

    • 10 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe (2006)

    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe...

    2
    • 1 mei 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden