Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Renault
  • Grand Scénic

Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)

autoreview

4
Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)
Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)
Anoniem
  • Gebruikersreview
19 februari 2010 om 10:28
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringGrand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf6 km
KM-stand laatst500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Renault Grand Scénic

  • 500 km
  • 19 februari 2010

Voorgaande gebruikte wagens waren oa: VW Touran (1ste en 2de “generatie”), Opel Zafira (laatste generatie) en Renault Scénic II (beide generaties), Volvo V50, Ford Focus Clipper, Renault Mégane break, Opel Astra 3d. Omdat MPV’s me het meeste aanspreken qua ruimte en ik hier steeds tevreden over was werd onze keuze hierdoor beperkt op deze 3 modellen:
Renault Grand Scénic Dynamique 1.5dCi, Opel Zafira Cosmo 1.7 CDTI EcoFLEX, VW Touran Highline TDI 1.9. Alle drie versies met 110PK en DPF.

Uiterlijk : Hier vind ik de Scénic en Zafira er het leukste uitzien. Beide hebben een sportievere uitstraling. De Touran doet me dan weer teveel aan een busje denken. Dit is natuurlijk mijn persoonlijke mening. ;-)

Interieur : Hier stelde de Zafira het meeste teleur. Het uitklappen van de 2 extra zetels is omslachtig, en helemaal moeilijk met een kinderstoeltje op de achterbank. Ook qua opbergruimte stelde de Zafira mij teleur. Hier scoren de Scénic en Touran dan weer meer punten. Met de Scénic op kop. Hoewel de Touran voor de bestuurder wel meer opbergruimte biedt, die makkelijker toegankelijk zijn tijdens het rijden. Maar deze zijn dan weer niet af te schermen voor de “toevallige voorbijganger” als de wagen geparkeerd staat. Het opbergvak op rails, de immense deurvakken, opbergruimtes onder de voeten en zetels,… de Scénic heeft het allemaal.
Qua standaard uitrusting doet de Scénic het tegenover beide merken toch wel beter in mijn ogen. Bij VW is het voor veel bij betalen. De Zafira Cosmo en Grand Scénic Dynamique zijn dan reeds goed uitgerust. De Renault is het compleetste uitgerust, met slechts 9 verschillende opties aangeboden
De ingebouwde TomTom GPS heeft een mooiere interface vergeleken met het systeem van Opel, en is veel makkelijker te updaten dan bij de andere 2. De Touran krijgt natuurlijk een aanraakscherm en een ingebouwde HDD, waar er ongeveer 16GB vrije ruimte is voor muziek. Maar bij de Scénic kan je makkelijk een USB stick inpluggen, en is het geheel makkelijk te bedienen via de joystick. (en dan spreek ik nog niet over het prijsverschil van bijna €2500 rekening houdende met een upgrade van het TomTom systeem en een USB stick van 16Gb…).
De handenvrije startkaart is een luxe waar je heel snel aan gewend raakt, net als de automatische parkeerrem. 2 zaken die ik zeker gemist heb bij het overstappen van de Scénic naar de andere wagens. En deze 2 opties zijn standaard op de Scénic Dynamique.
Het panoramische dak bij Renault is niet te vergelijken met het open dakje bij VW. En het systeem bij Opel geeft hem langs achter een “Taxi look” en is ondertussen niet meer beschikbaar in België.

Rijeigenschappen: De 3 wagens hebben elk hun eigen karakter wat het rijden betreft. Maar het blijven eerst en vooral natuurlijk MPV’s. Verwacht hier dus geen super prestaties, wel genoeg power om met het verkeer mee te gaan.
Qua comfort heb ik nooit de indruk gehad dat er eentje slechter was dan de andere. Heb ze ook nooit tegelijk kunnen vergelijken, en tussen de modellen steeds een break gehad. Maar de Zafira en Touran gaven me wel een sportievere indruk. Iets harder afgesteld. Maar zeker niet oncomfortabel. De achterpassagiers heb ik nooit horen klagen, en hadden steeds genoeg ruimte ter hun beschikking.

De keuze is dus gevallen. Het is de Renault Grand Scénic III 1.5dCi 110pk FAP Dynamique 7pl geworden.

Kleur: Cassiopeiagrijs - Zetelbekleding: stof donker carbon
Opties:
*Elektrisch Panoramisch glazen schuifdak
*Parkeerhulpsysteem VR/AR
*RadioSat 3D Sound mono-CD/MP3+Bluetooth+Plug & Music
*Xenon koplampen+automat. afstelling+sproeiers
*Metaalkleur
*Voorlopig reservewiel
Ook heb ik een Easy Life Pro 48mnd of 120.000km contract afgesloten.
De enige optie’s die ik niet genomen heb is lederen interieur (in België enkel verwarmd, niet elektrisch bedienbaar) en het DVD navigatiesysteem (zie niet meteen de meerwaarde).

Indruk
Na een, in mijn ogen, korte leveringstermijn van iets meer dan een maand heb ik eindelijk plaats kunnen nemen achter het stuur. Allereerste gedachte dat in me opkwam: Jezus, wat is die wagen groot! Zal voornamelijk te maken hebben gehad met de overgang Opel Astra 3d – Renault Grand Scénic, maar het bleef wel een overweldigend gevoel. Zelfs vergeleken met een Audi Q7 lijkt het interieur in de Renault ruimer.

De eerste 500 km hebben geen inbreuk gedaan aan mijn vroegere oordeel. Het is een zeer geluidsarme wagen. Het motorgeluid is nagenoeg niet te horen bij normaal gebruik, en heb tot op heden geen last van kraakjes of dergelijke in het interieur. Ook het open dag levert me geen bijgeluidjes. Ook niet op de bekende Belgische kinderkopjes (het is natuurlijk een nieuwe wagen, zou maar erg zijn) Iets waar ik eigenlijk voor vreesde bij het lezen van sommige reviews hier. De schakelindicator werkt niet storend, maar geeft wel snel aan om te schakelen. Dit wordt nog oefenen… ;-)

Geluidskwaliteit van het Arkamys geluidssysteem is zeker goed te noemen. Ook het aansluiten van een USB key (16GB) werkt probleemloos. Leuk is dat als je de key de volgende dag weer aansluit hij gewoon verder gaat waar je gebleven was. Bluetooth aansluiten van een audiobron werkt ook probleemloos. (BlackBerry 8900 – 6GB MicroSD kaartje) Keuze te over dus qua muziek.
Het linken van de telefoon werkt feilloos en erg handig. Enkel het overzetten van contacten verliep eerst wat stroef. Contacten dienen 1 voor 1 ingevoerd te worden in geheugen van de auto. Maar dit ligt denk ik eerder bij het toestel. Heb hier nog een paar Nokia toestellen liggen, zal het hier op een kalm moment ook mee proberen. Geluidskwaliteit tijdens gesprekken is goed te noemen. Tot 90KM/u klinkt het voor de correspondent ook goed. Daarboven is het duidelijk dat je handsfree belt.

De xenon lichten heb ik nog niet goed kunnen uittesten (wegen zijn hier algemeen zeer goed verlicht), maar de tegenliggers hebben nog niet geknipperd met de lichten. ;-) Lichtopbrengst lijkt goed, dit weekend uitsluitsel na een bezoekje aan de Waalse Ardennen. Dagrijlichten zijn dan weer inbegrepen bij deze optie.

Positief:
•Algemene indruk
•Afwerking
•Volledige uitrusting

Negatief:
•Afstelling onderstel, maar hier kan de huidige staat van de Belgische wegen een invloed op hebben. Deze is namelijk rampzalig (wegdek dus)
•Wat weerspiegelingen in de voorruit

Dit was een eerste indruk, er volgt natuurlijk nog meer info naarmate de wagen meer km’s heeft gereden.

4,0
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    4
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Renault Scénic? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Renault Scénic
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Renault Scénic 2.0-16V Automaat Hoge zit Pano.dak Clima Cruise Audio Business Line

    Renault Scénic 2.0-16V Automaat Hoge zit Pano.dak Clima Cruise Audio Business Line

    • 2009
    • 166.017 km

    € 4.900

    Renault Scénic 1.4 TCe NAVIGATIE/TREKHAAK

    Renault Scénic 1.4 TCe NAVIGATIE/TREKHAAK

    • 2010
    • 182.974 km

    € 4.450

    Renault Scénic 1.6 Parisienne E85

    Renault Scénic 1.6 Parisienne E85

    • 2011
    • 132.640 km

    € 6.340

Meer Renault Scénic occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Renault Scenic IV

    607
    • 12 oktober 2020

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Renault Scénic specificaties
  • Renault Scénic occasions
  • Renault Scénic video's
Advies en informatie
  • Renault Scénic tests
  • Renault Scénic gebruikersreviews
  • Renault Scénic index
PREMIUM
Renault Grand Scénic DCI 130 Privilége

Renault Grand Scénic DCI 130 Privilége

Een Franse MPV? Mooi ontwerp, fijne diesels, maar ook een hoop ergernis – zo denken veel...

Lees meer
 

Renault Scénic reviews

  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic 1.6 16V Expression (2009)

    Renault Grand Scénic 1.6 16V Expression...

    25
    • 23 januari 2020
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic TCe 130 Dynamique (2012)

    Renault Grand Scénic TCe 130 Dynamique...

    2
    • 22 oktober 2019
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic 1.6 dCi 130 Bose (2012)

    Renault Grand Scénic 1.6 dCi 130 Bose (2012)

    3
    • 5 mei 2018
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic 1.6 dCi 130 Privilège (2012)

    Renault Grand Scénic 1.6 dCi 130 Privilège...

    6
    • 7 mei 2016
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Sélection Business Sp. (2010)

    Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Sélection...

    3
    • 26 januari 2014
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic 2.0 16V Privilge (2011)

    Renault Grand Scénic 2.0 16V Privilge (2011)

    8
    • 22 juli 2013
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique (2010)

    Renault Grand Scénic 1.5 dCi 110 Dynamique...

    • 3 juli 2013
meer reviews
Renault Scénic - Occasion Aankoopadvies

Renault Scénic - Occasion Aankoopadvies

84

Renault Scénic is bijna synoniem voor 'gezinsauto'. Met die model is Renault de uitvinder van...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe (2006)

    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe...

    2
    • 1 mei 2022
  • Het afscheid van de Renault Scénic - Reportage

    Het afscheid van de Renault Scénic - Reportage

    98
    • 29 april 2022
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic 1.5 dCi 100pk Expression Luxe (2004)

    Renault Scénic 1.5 dCi 100pk Expression...

    1
    • 28 maart 2022
  • Nieuws
    'Renaults nieuwe elektrische SUV gaat Scénic heten'

    'Renaults nieuwe elektrische SUV gaat Scénic...

    66
    • 24 februari 2022
  • Nieuws
    Renault stopt eind maart met Talisman, Scénic en Espace volgen

    Renault stopt eind maart met Talisman,...

    168
    • 4 februari 2022
  • Achtergrond
    Op zoek naar een zevenzitter voor maximaal 10.000 euro

    Op zoek naar een zevenzitter voor maximaal...

    63
    • 7 november 2021
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Scénic TCe 140 Intens (2019)

    Renault Grand Scénic TCe 140 Intens (2019)

    2
    • 31 oktober 2021
Merk
Merk
  • Achtergrond
    Renault Clio 'Williams' (1992) - Liefhebber Gezocht

    Renault Clio 'Williams' (1992) - Liefhebber...

    27
    • 16 mei 2022
  • Nieuws
    Officieel: Renault verkoopt belang in Russische AvtoVaz

    Officieel: Renault verkoopt belang in Russische...

    51
    • 16 mei 2022
  • Nieuws
    Renault 21 - Facelift Friday

    Renault 21 - Facelift Friday

    69
    • 13 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Renault Twingo Electric Intens (2021)

    Renault Twingo Electric Intens (2021)

    • 12 mei 2022
  • Nieuws
    Renault verkoopt groot aandeel Zuid-Koreaanse tak aan Geely

    Renault verkoopt groot aandeel Zuid-Koreaanse...

    23
    • 10 mei 2022
  • PREMIUM
    Ford Fiesta - Renault Clio - Volkswagen Polo - Triotest

    Ford Fiesta - Renault Clio - Volkswagen...

    • 10 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe (2006)

    Renault Scénic 1.6 16V Expression Luxe...

    2
    • 1 mei 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden