Renault Clio Hybrid 140 R.S. Line (2022)

autoreview

Renault Clio Hybrid 140 R.S. Line (2022)

Signalement

UitvoeringClio Hybrid 140 R.S. Line
Versnellingen8, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2022
Jaar van aanschaf2022
KM-stand bij aanschaf10 km
KM-stand laatst18.000 km
Lezerswaardering: 81%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Zzzzzzzzz

  • 1.800 km

Ik kom uit een Mazda 2 en moest min of meer gedwongen overstappen op een ander merk. "Richtlijnen" hebben ervoor gezorgd dat alle Koreaanse en Japanse auto's eind vorig jaar ineens off limits waren als lease object. Dus geen Hyundai Ionic 5 en ook geen Toyota Yaris of zijn nieuwe tweelingbroer Mazda 2. Ik moest maar kiezen tussen een paar modellen die niet meer dan 150 á 200 km bereik hebben van Peugeot, een MG of de VW ID3/Seat Born. Gelukkig bleek de Renault Clio Hybrid na wat gesoebat ook nog mogelijk. Eigenlijk wilde ik maar één ding per se hebben, de sportstoelen. Want ik heb slechte ervaringen met de zompige stoelen die standaard in Franse auto's verschenen. Dus dan blijft eigenlijk automatisch de RS line over. Als kleur koos ik voor het leuke Orange Valencia (er rijden twee Clio's in m'n dorp rond in die kleur dus ik wist hoe het er uit ging zien.

Het duurde nog vrij lang voor ik mn Clio kreeg. Vorig jaar september heb ik een proefrit gemaakt, in november uiteindelijk de auto kunnen bestellen. Hij zou in april worden geleverd, maar er ontbraken twee dingen. Ten eerste een schakelaar voor de inklapbare buitenspiegels (en waarschijnlijk komt die ook niet meer) en ten tweede.... een stuurwiel! Blijkt dus dat er nog stuurverwarming opzat, maar dat het verwarmingselement niet meer leverbaar is. Als ze vanuit nu de dealer hadden geïnformeerd, had ik weer kunnen doorgeven dat dit geen punt was, maar helaas wachtte men daar drie maanden mee tot ik zelf een keer ging bellen. Toen bleek de auto wel op transport te staan, maar met een gewoon stuur, Mij een biet Renault, lever die auto nou gewoon, of VRAAG je klant wat je wil .

Enfin hij is geleverd en ik heb hem vorige week opgehaald. Hieronder volgen zo meteen een paar ervaringen.

Starship Defiant

  • 1.800 km

Van buiten lijkt de Clio met zijn RS accenten op een redelijk normale sportieve auto. Maar van binnen lijkt het net de cockpit van een Defiant gunboat uit Deep Space Nine. Een groot display in tablet formaat kan je zodanig zelf inrichten dat je verschillende MFD schermen makkelijk kan selecteren. In mijn geval Navigatie, Telefoon (Android Auto), Radio/Muziek en de Driving Modes. Stiekem ben ik toch wel gewend geraakt aan de draaiknop in de Mazda, dus ik merkte algauw dat ik vaker mistast als ik op dat scherm druk.

De Clio Etech rijdt altijd electrisch weg, in welke mode je hem ook hebt staan. Standaard is dit MySense, Eco gebruik ik nauwelijks omdat de respons dan te slaperig wordt. Sport is erg interessant omdat het niet alleen het karakter maar ook de aandrijving verandert. De auto pronkt met een transmissie die uit de F1 zou zijn overgenomen, maar ik zie meer overeenkomsten met de Formule E. Daar reden de Renault E DAMS auto's met een twee versnellingsbak gekoppeld aan elk hun eigen elektromotor, een voor lage en een voor hogere snelheden. In de Clio worden die twee elektromotoren door een 90pk motor van Nissan geholpen om meer vaart te maken en de batterijen op peil te houden zodat je wat meer bereik hebt. Op gezette tijden springt de motor op de achtergrond ook bij om de versnellingen te synchroniseren waardoor je soms zestig rijdt en je afvraagt waarom de verbrandingsmotor ineens zo luid bromt. De B Stand in de automaat laat je in de stad met speels gemak met één pedaal rijden, omdat je nu heel precies kan uitrollen en tegelijk de batterij weer oplaadt.

Sport draait echter alles op zijn kop. De motor blijft nu constant brommen om de batterij op te laden terwijl de electromotoren de hoofdmoot van de aandrijving op zich nemen. Als je dan terug in MySense schakelt zie je ineens dat je een hele volle accu hebt en dat je veel langere stukken op hogere snelheden electrisch kan rijden. Ik moest de eerste dag meteen naar een meeting in Gelderland (300 km heen en weer) en bleek 1 op 23 te hebben gereden, waarvan bijna de helft electrisch. Dit lag er vooral aan dat het verkeer wat druk was, want daardoor ging het niet zo hard, moest je voortdurend afremmen en uitrollen, of in een file weer langzaam op gang komen. Ik kan wel wennen aan een automaat, nog nooit zo relaxed in de file gestaan eigenlijk.

Op de terugweg werd het laat, dus kon ik Starship Defiant even de sporen geven. Initiële acceleratie is bliksemsnel, maar natuurlijk geen partij voor een Tesla of Polestar, die je na 65km/h voorbij streven. Ook nu vastgesteld dat een halfuurtje in Sport de accu helemaal oplaad, waarna je lange stukken 120 in EV modus kan rijden (kwartier maximaal, meeste andere stukjes gingen tussen 5 en 10 minuten). Na 1800 km heb ik vaak tussen de 1 op 22 en 1 op 23 gereden, vaak schommelt de hoeveelheid electrische kilometers tussen een derde en een kwart van een rit. Hier geldt tot nu toe, hoe langer de rit, hoe meer stukjes de auto electrisch kan rijden tussendoor. In de stad gaat eigenlijk bijna alles electrisch, behalve als je dus de airco net hebt aangezet Minpuntje is dat de stoelen erg warm zijn als je na een zonnige dag instapt en je als je niet oppast de accu leegtrekt als de airco het weer koel probeert te krijgen. Beter is de airco dan uit te laten en gewoon ARKO (alle ramen kunnen open) wegrijden tot de hitte eruit is.

Over toetsen en touchscreens

  • 1.800 km

Een van de redenen dat de VW ID3 afviel was het gebruiksgemak. Nauwelijks nog knoppen te vinden, alles via aanraakschermen. Alsof je een reusachtige smartphone bedient die ook nog eens net een halve seconde te laat op een swipe reageert. Ik was dus een beetje huiverig voor het scherm in de Clio. En het leek ook bevestigd te worden omdat ik het onder het rijden nu twee keer verrast werd dat het scherm ineens uitvalt. Het lijkt op een systeemupdate aangezien hij daarna zelf weer terug opstart, maar enige waarschuwing was wel fijn geweest. Er zit gelukkig ook een rij knoppen onder het scherm voor de meest gebruikte opties: de stoelverwarming, de rijmodus, deurvergrendeling, parkeercamera's en de parkeerassistent. Ook de airco / verwarming hebben hun eigen rijtje knoppen waardoor alles nog vrij makkelijk bedienbaar. Apart is dan weer dat de knoppen op het stuur verkeerd om zitten vergeleken bij de Mazda. Daar zat de cruise control cluster rechts, hier zit dat links. Rechts wordt nu ingenomen door een cluster MFD knoppen voor het scherm voor je neus en de spraak en telefoon toetsen.

Het stuur zelf ligt lekker in de hand en wat vooral opvalt, de auto stuurt lekker zwaar. In eerdere Renaults had ik steeds de angst veel te veel moeten corrigeren omdat de stuurbekrachtiging teveel meehielp, dat is nu voorbij. Extra handig zijn dan de hulpsystemen. Lane Departure warning gebruik ik eigenlijk nooit (het stuur gaat dan trillen als je over een lijn gaat) maar lane keeping was op de autosnelweg 's avonds laat heel handig. Auto in sport mode zodat ie nog zwaarder stuurt, lane keeping aan en cruise control op 130. En je hoeft eigenlijk nauwelijks meer te corrigeren, de auto doet het bijna helemaal zelf. Easy park assist heb ik nog niet gebruikt, maar de vele camera's en sensoren op de auto maken het voor iemand die hier nooit erg goed in is geweest al veel makkelijker om een auto een beetje goed in een vak te krijgen.

Een eervolle vermelding mag wel naar de audio van de Renault. Telefonie is kraakhelder en de muziek op radio/usb stick klinkt zelfs op een standaard systeem uitstekend. DAB radio heeft beter bereik dan in de Mazda (die wilde nog wel eens afslaan als het hard waaide) en bij wijze van test ben ik eens richting Keulen gereden in het weekend om te checken wanneer NL'se zenders niet meer hoorbaar waren. Bij de Mazda was het bij Mönchengladbach al afgelopen (51 km gereden), in de Renault was Radio Tour nog tot voorbij Brühl (135 km gereden) te beluisteren.

Mooie liedjes,,.

  • 18.000 km

Helaas, mooie liedjes duren niet zo lang. Ik ga van baan veranderen en helaas mag ik de leaseauto niet meenemen. Ik ben aan het zoeken naar een prive auto, de Renault heb ik vandaag na vijf maanden trouwe dienst ingeleverd. Ik ben er in Augustus nog mee op Europa-vakantie geweest door België, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland, met zo weinig mogelijk snelweg. Slechts één keer op de heenweg om de Reschenpass te bereiken en op de terug weg in de Eifel omdat een aantal wegen nog steeds afgesloten waren door alle problemen met hoog water vorig jaar.

Waar ik wel achter kwam is dat met heuvelachtig terrein je de auto beter op Eco stand kan zetten, anders draait de benzinemotor wel heel veel toeren omdat ie steeds de accu bij wil laden. Gasrespons is daardoor wat slomer maar het helpt dat als je bergaf gaat de batterij heel snel vol is. Het is me vanaf de top van de Col de la Schlucht in de Elzas gelukt om de volgende 100 km bijna alleen in EV mode te rijden (bijna volledig bergaf). Ik had helaas geen flauw idee waar ik precies heen ging want juist op dat moment wilde het systeem zich updaten, liep vast en het scherm ging op zwart. Argh! Gelukkig, even stoppen, de auto uit en aanzetten alsof het een IT crowd sketch is en het werkt allemaal weer

Voor de rest, in 18000 km geen technisch malheur gehad, wel een gevalletje steenslag maar goed, detail. Verbruik is acceptabel, in de drukke spitsen presteerde hij nog beter als de snelheden omlaag gingen door alle files. Heel prettig is dat je in de rijmodus ook de stuurbekrachtiging kan wijzigen, zodat ie in MySens ook de zware besturing van sportmode heeft, maar niet de nerveuze gasrepons. Helaas, ik ben nu eventjes ridder te voet, morgen eens kijken of er nog een verdwaalde zwarte vrijdag deal te vinden is ergens ;) Mocht ik geluk hebben meld ik me natuurlijk weer.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Renault Clio

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.