Renault Clio Hybrid 140 Initiale Paris (2020)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Clio Hybrid 140 Initiale Paris |
---|---|
Versnellingen | 8, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2020 |
Jaar van aanschaf | 2020 |
KM-stand bij aanschaf | 8 km |
KM-stand laatst | 1.288 km |
Vroege recensie Renault Clio E-Tech Hybrid
- 1.288 km
In september 2020 besloot ik tot de aanschaf van een Renault Clio E-Tech Hybrid 140 in de Initiale Paris-uitvoering. Deze auto werd geleverd op 30 december 2020 en nu ik er inmiddels een maand mee rijd wordt het tijd om mijn eerste indruk met jullie te delen.
Voor mij is een groot deel van de beleving die je als eigenaar krijgt van een auto terug te herleiden naar een onderbuikgevoel. Captain Slow noemt dat gevoel 'the fizz' en hij heeft gelijk. Niet alles aan een auto is te kwantificeren, maar het doet wel degelijk wat met je. Voor mij begint dat gevoel meteen als ik de deur uitstap. Renault heeft gekozen voor een evolutionair design en niets aan deze auto is gewaagd of 'edgy'. De auto had ook 5 jaar geleden of 10 jaar in de toekomst ontworpen kunnen zijn. Naast een Toyota Yaris of een Peugeot 208 valt hij misschien niet op, maar ik vind dat persoonlijk helemaal niet erg. Als ik naar mijn auto loop zie ik alleen het elegante lijnenspel, de mooie chromen accenten, die heerlijk brede heupen en de onwaarschijnlijk mooie velgen. Het is een design wat echt tot leven komt in een frisse kleur en mijn keuze is gevallen op het Bleu Celadon dat Renault zelf ook gebruikt om haar hybrides mee te promoten. Het zorgt ervoor dat mijn auto echt van de oprit afspat en ik ben er dolgelukkig mee.
De wow-factor gaat door als je het portier opent en plaats neemt achter het stuur. De IP-uitvoering is prachtig uitgevoerd in kunstleer en het hele interieur is mooi afgewerkt met zachte materialen en prettige texturen. Het glazen 9.7" infotainment scherm is echt een blikvanger en de stoelen zitten heerlijk. Waar je ook kijkt, het ziet er gelikt uit en het voelt fantastisch. Ik durf te stellen dat deze auto en de Peugeot 208 ten tijde van dit schrijven best-in-class zijn qua interieur en voor mij wint het strakke minimalisme van de Clio het nipt van het aantrekkelijke futurisme in de 208.
Qua ergonomie en gebruiksvriendelijkheid heeft Renault het deze keer ook allemaal wel goed voor elkaar. Zowel ik (1,78m met lange benen en een kort lijf) als mijn vriendin (1,64m met korte benen en lang lijf) konden makkelijk een comfortabele zithouding vinden. Beide voorstoelen zijn in hoogte verstelbaar en houden je goed op je plek tijdens het rijden. Mijn vriendin is nu al fan van de stuur- en stoelverwarming, welke uitstekend werkt. De spiegels zijn natuurlijk elektrisch verstelbaar en de randloze binnenspiegel dimt automatisch. Fancy!
Wanneer je dan eenmaal goed zit heb je alles makkelijk binnen handbereik. De knoppen op het stuur zijn nu, in tegenstelling tot de Clio 4, eindelijk verlicht en alles zit op een logische plek. De cruise control is niet langer verstopt in de middenconsole en gelukkig heeft Renault gekozen voor een nette rij fysieke (draai)knoppen. Tijdens het rijden werkt dat een stuk lekkerder dan proberen alles te vinden in het infotainment-systeem. Ik was al Renault gewend dus ik had de mediaknoppen zo gevonden achter het stuur, maar sommige mensen halen dit aan als minpunt. Mij is het om het even waar het zit, als ik er maar goed bij kan. De kofferbak is overigens ook ruim en de hybride aandrijflijn gaat hier gelukkig nauwelijks ten koste van. De laadvloer is nog steeds in hoogste verstelbaar en verder is er voldoende licht en zijn er aanknooppunten beschikbaar.
Natuurlijk is mijn Initiale Paris-uitvoering wel èrg rijk uitgerust en lang niet alles wat ik hier nu aanhaal is standaard. Zo beschik ik naast het bovengenoemde nog over parkeersensoren rondom èn camera's rondom (ik ben een parkeergod geworden) en is het systeem natuurlijk ook voorzien van een automatische parkeerfunctie. Handig voor die keren wanneer het je ècht niet zelf gaat lukken. De buitenspiegels beschikken over een dode hoek-detector, er is een rijbaanassistent en de auto remt automatisch als er een frontale botsing dreigt. Voetgangers worden uiteraard ook waargenomen. Muziek klinkt fantastisch met het surround sound-systeem van Bose, waarbij ook de achterbankzitters niet vergeten zijn. De auto ondersteunt verder (bekabeld) Android Auto en Apple Carplay en als je dat even niet nodig hebt kan je telefoon draadloos opladen. Alles behalve de allergrootste mobiele toestellen past erin. Hulde!
Over dat infotainment-systeem: de auto beschikt over een 4G-verbinding die je op de hoogte houdt met live verkeersinformatie en actuele brandstofprijzen. Dat laatste lijkt een gimmick maar vind ik nu al erg handig. Tevens is de zoekfunctie aangedreven door Google en kun je snel adressen of 'points of interest' zoeken. Ook is het systeem te koppelen aan de My Renault-app, die je dan weer in staat stelt om thuis op de bank een adres op te zoeken en dat alvast te versturen naar de auto. Wanneer je wegrijdt popt er een notificatie op het scherm en kun je direct beginnen met navigeren. Ge-ni-aal.
Tot zover dus niets dan goeds over de Clio 5, maar hoe rijdt het nou eigenlijk, zo'n E-Tech Hybrid? Nou, best wel kek! Als je net als ik uit een klein en zuinig autootje komt dat op een koude winterdag hoestend en proestend de wijk uitrijdt dan weet je echt niet wat je meemaakt. Zeker als dit je eerste automaat is. De E-Tech Clio start elektrisch, parkeert elektrisch en rijdt ook altijd volledig elektrisch weg vanuit stilstand. De handrem kun je niet vergeten want die is zelfstandig en biedt ook assistentie bij wegrijden op een hellend vlak. Tot +/- 30km/u is de auto echt muisstil en pas wanneer je optrekt tot 50km/u begint de verbrandingsmotor echt te werken, zeker in koud weer. Het schakelen gaat (bijna) naadloos en zelfs als beide motoren in tandem werken is de auto behoorlijk stil.
Natuurlijk is geen enkele automatische aandrijflijn perfect en zo ook deze niet. Het systeem is complex en indrukwekkend maar heeft het soms zo druk dat het zichzelf voorbij lijkt te draven. De auto realiseert zich soms pas laat dat je blijft 'cruisen' op een bepaalde snelheid en houdt dan te lang een hoge versnelling aan, wat zorgt voor meer geluidsproductie en een hoger brandstofverbruik. Dit is altijd maar van korte duur, maar het gebeurt wel. Tevens kun je in koud weer, zoals op het moment van schrijven, nauwelijks volledig elektrisch rijden. De auto heeft veel ondersteuning nodig van de ICE en de EV-knop op het dashboard is dan gewoon een ornamentje zonder functie.
Hoe zit het dan met de rijeigenschappen en de beleving? Is het een driver's car? Dat laatste is het misschien niet echt, maar het is zeker een leuke en comfortabele auto om in te rijden. Het sturen voelt goed en lekker direct, zeker in de sportstand, het vermogen is mede dankzij de elektrische ondersteuning altijd direct beschikbaar en de auto ligt goed op de weg en glijdt soepel door de bochten. Ten opzichte van de Clio 4 is het een verschil van dag en nacht. Deze auto trekt véél vlotter weg, er is geen sprake van turbo lag en hij lijkt minder te rollen in de bochten, terwijl de vering juist vergevingsgezinder is geworden. De auto maakt behoorlijk efficiënt korte metten met drempels en kuilen, zoals we dat van Franse auto's gewend zijn.
Het is eigenlijk best knap dat een auto met zoveel toeters en bellen toch nog hele nette verbruikscijfers weet te produceren, zelfs in minder gunstig weer. De eerste twee tanks benzine retourneerden een verbruik van ongeveer 5,8l/100km, wat niet fantastisch is voor een hybride, maar ik denk dat de nieuwigheid van de auto en het koude winterweer daarbij een rol hebben gespeeld. De huidige tank benzine produceert tot nu toe een gemiddeld verbruik van 4,9l/100km en dat lijkt er al een stuk meer op. Het moet ook gezegd worden dat ik gewoon alle functies van de auto gebruik en af en toe een beetje experimenteer met het vermogen. Bij het verbruik van een hybride auto is de wet van de grote getallen heilig, dus als je graag op de hoogte wilt blijven van het verbruik kun je eventueel periodiek een kijkje nemen in mijn verbruiksmonitor:
https://www.autoweek.nl/verbruik/27558/renault-clio-hybrid-140-initiale-paris-2020/
Concluderend kan ik zeggen dat ik tot op heden dolgelukkig ben met mijn Renault Clio E-Tech Hybrid. Ik ben het type persoon dat iets zwaarder tilt aan comfort en stijl dan aan prestaties en dan zit je bij deze vijfde generatie Clio goed. Hij oogt leuk van buiten, is spectaculair maar ingetogen van binnen, hij rijdt lekker, is rijk uitgerust en je kunt er behoorlijk wat in meenemen. Wat mij betreft is Renault's eerste gesloten hybride systeem een schot in de roos, maar de grote vraag is hoe goed het door de jaren heen zal blijven werken. Toyota's nieuwe auto is motorisch dan misschien iets minder spannend maar het is wel bewezen techniek met goede garantievoorwaarden. Renault kan daar niet tegenop. Mijn Renaults hebben me nog nooit laten zitten maar ik begrijp mensen die nog hun bedenkingen hebben ook. Ik heb de stap wel gewaagd en ben er vooralsnog blij mee. Als dat verandert horen jullie het!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Renault Clio
