Renault Clio Estate dCi 90 Energy Dynamique (2013) #4
autoreview
Signalement
Uitvoering | Clio Estate dCi 90 Energy Dynamique |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2013 |
Jaar van aanschaf | 2013 |
KM-stand laatst | 25.000 km |
Opgehaald
Na lang wachten (bestelling half april) eindelijk mijn nieuwe Clio Estate 1.5dci Dynamique opgehaald. Zoals op de foto te zien echt supermooi en het wachten wel waard!
Heb een dure uitvoering gekozen (de baas betaald ;-)):
- R-Link
- Pack Lumière
- Pack Comfort Extra
- Pack City Extra
- Trekhaak
En dat alles in het rood, met de rode accenten in het interieur. De verkoper die de auto afleverde gaf aan dat hij nog geen auto's in deze configuratie had afgeleverd...
Ben benieuwd hoe deze auto me zal gaan bevallen. Heb de bewuste keuze gemaakt fors kleiner te gaan rijden, vanwege de bijtelling (14%). Ruimte valt me vooralsnog goed mee, praktijk gaan we afwachten.
Bijna een jaar verder
- 15.000 km
Het aantal kilometers is dit jaar erg meegevallen, vooral door een vakantie zonder auto.
Maar, de Clio bevalt prima. Fijne motor, niet teveel lawaai. Het verbruik is natuurlijk ver onder fabrieksopgave, maar volgens mij redelijk met 1 op 22 gemiddeld.
Er zijn wel wat puntjes van ergernis:
Constante bron van ergernis is het R-Link systeem. Een volgende keer zou ik dat echt niet meer bestellen.
Laatste tijd moet ik 's ochtends zonder radio en zonder navi naar het werk rijden, omdat het systeem gewoon niet opstart. Vandaag heb ik een update gehad i.v.m. een terugroepactie. Ben benieuwd of dit helpt....
Verder heb ik het Arkamys-geluidsysteem, maar door het drama met R-Link gebruik ik dat eigenlijk nooit, omdat je steeds diep in het menu moet duiken om het aan te zetten.
Verder heb ik climate-control als optie aangevinkt, maar ik vind dat niet de lading dekken. In de winter blijft het erg koud in de auto, zodat ik alles op handbediening zet om het nog enigszins warm te krijgen. In de zomer is het of ijskoud of te warm. Dus ook toen op de handbediening gehouden.
Kortom, algemene conclusie: De auto rijdt prima, geen technische storingen (buiten R-Link). De auto komt prima mee op de Duitse Autobahn. Verder is de ruimte prima voor dit type auto en bijtelling (ook belangrijk).
Auto ingeleverd
- 25.000 km
Omdat ik gewisseld ben van baan, de auto ingeleverd na slechts 25.000.
Hier dus een laatste commentaar:
R-Link (Drama-Link)
Vanaf dag 1 heb drama gehad met R-Link. Elke dag bij het starten de instellingen kwijt, met name geluid en laatst gebruikte radiozenders. Met name irriteerde het me dat ik het Arkamys geluidssysteem had besteld, maar door de dagelijkse reset gebruikte ik het eigenlijk nooit. Ondank updates via internet (waarna het zelfs één keer helemaal drama was (niets deed het meer) en een aantal keer via de dealer is het nooit opgelost. Dus toen alles bleef werken het er maar bij laten zitten.
Verder is R-Link leuk, maar vooral een gadget die je in de eerste week gebruikt, maar daarna eigenlijk niet meer. Kortom: ik zou geen R-Link bestellen, wél de super navigatie van TomTom!
Daarnaast vond ik het geluid van de telefoon niet altijd even denderend. De telefoon in mijn vorige auto (Peugeot 308 SW uit 2008) was vele malen beter!
Rijden
Qua rijden geen kritiek. Dat de auto slechts 90pk heeft, merk je eigenlijk alleen als je op de snelweg vanachter een vrachtwagen wilt inhalen; dan moet ie even op gang komen. Op de Duitse Autobahn geen klagen, kan prima meekomen!
Wel is het verbruik natuurlijk hoger dan fabrieksopgave, maar ik reed dan ook nooit in de eco-modus....
Qua veercomfort geen klagen. Na een lange rit geen last van rug of andere ledematen. De auto is niet te zacht, maar ook niet te hard terwijl je er toch best stevig een bochtje mee rijden kunt ;-).
Overige opmerkingen
Allereerst: Wat een luxe is dat keyless-entry en -starten. Vooral als je ineens weer zelf die sleutel moet omdraaien en op een knopje moet drukken om de auto open te maken!
Binnen in de auto valt eigenlijk vooral het hinderlijke windgeruis op; eigenlijk best slecht dat Renault dit niet goed onder controle heeft.
Eindoordeel
De Clio is een mooie auto om te zien, kreeg er ook regelmatig positief commentaar op.
Verder een prima auto voor de lage bijtelling, maar vooral niet alle opties aanvinken (zoals ik gedaan heb)!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Renault Clio
