Porsche Macan S Diesel (2015)

autoreview

Porsche Macan S Diesel (2015)

Signalement

UitvoeringMacan S Diesel
Versnellingen7, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2018
KM-stand bij aanschaf60.000 km
KM-stand laatst100.000 km
Lezerswaardering: 71%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

voor mij een droomauto

  • 63.000 km

Na lang wikken en wegen.. tussen het nieuwe model van de Volvo V60 D4, T5.. of een nieuwe XC60 toch maar voor een gebruikte auto gegaan: een Porsche Macan S uit 2015 met 60k op de teller.

Een review van deze auto was er nog niet bij autoweek, dus dan zelf maar de 1e schrijven.
Ik heb hem bij de Porsche dealer gekocht met een jaar Porsche approved garantie. Kortom de zelfde service gedurende een jaar als bij een nieuwe Porsche, maar dan gedurende twee jaar.
Na een testrit in een vergelijkbare demo auto, was ik overtuigt. Een Porsche ziet er niet alleen anders uit, hij rijdt ook anders, het is een Porsche. Voor de echte Porsche rijder is het een soort vloeken waarschijnlijk, een Porsche met een dieselmotor.

Maar dan wel de 3.0D met turbo , PDk automaat, luchtvering, blindspotdetectie, stoel- en stuur-verwarming, stoelventilatie, panoramadak, 21 inch wielen etc etc.

De luchtvering is super, voorzien van 3 standen: normaal, sport en sportplus.
In de normale stand rijdt de auto goed maar voelt wat zweverig aan. Mijn vorige auto de Volvo V60 D6 R design was wat stugger en dat vind ik eigenlijk heel fijn. Ik rij de Macan dus eigenlijk altijd met het onderstel in sport of sportplus. Een heerlijk en direct gevoel qua wegligging en stuur gedrag. Het stuur gedrag is fantastisch! heerlijk direct en strak, onvergelijkbaar met alle auto's die ik gereden heb tot nu toe.. (behalve de gehuurde 911 Carrera 4S).

Het onderstel van de auto is dan ook nog variabel in driehoogtes: normaal, laag en offroad.
Ik rij de auto tot nu toe eigenlijk altijd in de lage stand, hij is niet alleen mooier dan, maar het komt ook het weggedrag ten goede.

Het verbruik valt me alles mee, bij Nederlands gebruik, (snelheden op de snelweg tussen de 100 en 150kmh) een gemiddeld verbruik van 1 op 13.

De zware Polestar getunede V60 D6 was op papier iets sneller (301pk) 5,5 naar 100kmh. De Macan met 258pk gaat in 6,1 naar 100kmh. Het verschil is niet voelbaar, en de Macan voelt zo ontzettend goed aan, 220kmh (Duitsland) voelt aan als 160kmh in de Volvo. Bizar hoe Porsche dit verschil kan maken bij zijn auto's.
De Volvo was full options, inclusief adaptive cruisecontrol. De Porsche heeft iets minder snufjes maar is nog steeds mega luxe. Het enige dat ik een beetje mis is de Adaptive cruisecontrol, die bij voorbeeld bij het filerijden wel super handig is.

Het enige nadeel is alleen de reactie van de mensen om je heen: " zo..een Porsche...de zaken gaan zeker goed?" En als ik voor het zelfde geld een nieuwe dikke Superb of V60 gekocht had ik waarschijnlijk niks gehoord.
Maar dat neem ik dan maar op de koop toe want de eerste 3000 km zijn puur genot!
Zodra ik er wat meer mee gereden heb zal ik verder verslag doen.

inmiddels de 1e 10,000km weggetikt

  • 72.000 km

Inmiddels iets meer da 10.000 km met de Macan gestuurd. Elke km is een genot! Nog nooit zo graag voor de kinderen taxi gespeeld, of naar Zwitserland gestuurd. Dat laatste is echt heerlijk, zoals deze auto op de weg ligt bij snelheden bij de 180km/h.. het is echt bizar.

Gelukkig nog geen problemen gehad. Inmiddels staat hij ipv de 21" zomerbanden op 20" Dunlop winterbanden.

Ik rij de auto het liefst in zijn sport stand, de luchtvering op zijn laagst en meest stugge stand.
Het verbruik vd 3.0 diesel is gemiddeld 1 op 12.

Nog geen olie of andere vloeistoffen moeten bijvullen.

25000km verder

  • 85.000 km

Inmiddels 25000 km met de Macan gereden. Probleemloos tot nu toe, op het uitvallen van een luchtdruksensor na (maar is een replica op de winterwielen).
Iedere rit is een feestje, met als hoogte punten de bergwegen in de alpen of de Duitse Autobahn richting Munchen. Deze auto stuur je moeiteloos met 220 a 230 kmh over een bochtige auto baan, zonder dat het eng wordt. Het lijkt net of hij aan de weg vast geplakt zit. Heerlijk!
Enige echte punt van kritiek vind ik de waardeloze navigatie. Ik heb hem net laten updaten m et een nieuwe kaart en live traffic. Maar ik zit echt veel op de weg (de rest vd tijd in een 204PK VW T6 4motion) en er gaat echt niks boven Tom Tom!
Heerlijk dat de temperatuur weer omhoog gaat want wat is dat open panoramadak toch fijn.
Verbrijk is prima, als je hard rijdt richting 1 op 10, maar gemiddeld 1 op 12. Olie verbruikt hij nauwelijks, ik heb 1 keer een liter bijgevuld. (na een 500km rit met 200km/h en harder door Duitsland)
Ben inmiddels een paar keer bij de garage geweest ivm de navigatie, bijvullen adblue en nog iets kleins, maar Porsche Center Eindhoven geeft echt wel een top service!

95000 km

  • 95.000 km

Er staat alweer 95000 km op de teller. Probleemloos tot nu toe!
Bij de laatste beurt zijn wel de remblokken en schrijven achter en blokken voor vervangen. De auto rijdt heerlijk en het plezier om er in te rijden wordt niet minder, elke rit is genieten!
Net in Zwitserland de offroad stand van de luchtvering gebruikt, een super bodem vrijheid, en geen kans dat je iets kapot rijdt met grote losse stenen.
Ik heb wel weer een jaar Porsche Aproved garantie erbij gekocht, want als er iets stuk gaat , gaan de kosten snel oplopen denk ik.
Het verbruik is echt heel netjes, op een rit naar Zwitserland in de nacht, continue tussen de 160 en 200kmh haal ik met gemak 1 op 10.

100000 km

  • 100.000 km

De laatste tijd iets minder kilometers gemaakt.. het ging wat erg hard. zonde van de auto.
De aurto is nog steeds probleemloos. Ik heb voor de zekerheid de Porsche Approved garantie maar wel een jaar verlengd.
Ik rij nog steeds met heel veel plezier in deze auto!

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.