Peugeot 307 SW 2.0-16V Premium NAV (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 307 SW 2.0-16V Premium NAV |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2020 |
KM-stand bij aanschaf | 218.000 km |
KM-stand laatst | 218.888 km |
Typisch een Peugeot
- 218.888 km
Deze auto aangeschaft na een sof met een Mercedes en een Peugeot 308 1.6 (ja die beruchte...). Omdat ik toch voor niet teveel geld een praktische auto wilde rijden viel mijn oog op deze snelle 2.0 16V uit 2008. Vooral door de staat van de auto en omdat de volledige historie op papier erbij was, kreeg ik meer vertrouwen om tot aanschaf over te gaan. Een proefrit bevestigde mijn beeld en de koop werd gesloten. Nu, zo'n 400 kilometer verder heb ik nog steeds een goed gevoel bij deze auto, alhoewel ik er wel al wat dingetjes aan heb moeten laten doen. Zo rijdt de auto bij een koude start moeilijk weg en is daarvoor het gasklephuis volledig gereinigd. De eerste paar dagen leek dit te werken, maar inmiddels is het euvel terug en zal misschien het gasklephuis vervangen moeten worden. Daarnaast heb ik onlangs de banden laten balanceren vanwege hinderlijke trillingen in het stuur van 130 tot 150 km/h en een wat dweilerig rijgedrag bij hele lage snelheden. Er bleek 35 gram lood teveel op de band linksvoor te zitten en wat voor verschil dat maakt in rijgedrag werd me hierna wel duidelijk. De auto rijdt nu heerlijk comfortabel en zonder trillingen. De monteur heeft ook meteen naar de staat van de uitlaat gekeken en die was nog dik in orde. Kijk, daar worden we vrolijk van. Dingen die ik de komende maanden nog wel wil aanpakken (als het euvel in de motor verholpen is) zijn:
- Een scheur in het dashboard repareren
- Wat schade plekken op de achterklep aanpakken
- De CD- speler werkt nu niet (misschien een zekering)
- Bodywork rechtsvoor nakijken, want deze is wat los gegaan als gevolg van een klapband
Uiteindelijk wil ik proberen om zo'n twee a drie jaar met deze auto vooruit te kunnen (dan zal er ongeveer 50000 kilometer meer op de teller staan) en ik zal met enige regelmaat deze review updaten met de laatste bevindingen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Peugeot 307 SW BWJ 2007 | 1.6 HDiF 109PK OXYGO | CLIMA | TREKHAAK | CRUISE | PANO DAK | PDC | DONKER GLAS
- 2007
- 272.974 km

Peugeot 307 Break 1.6-16V XS airco apk 29-03-2026 inruil mogelijk
- 2006
- 355.458 km

Peugeot 307 Break 1.6-16V D.Sign | Handel\Export | Airconditioning | Cruise Control | Trekhaak | Origineel Nederlands |
- 2007
- 281.348 km
Lezersreacties (0)
Reageren