Peugeot 307 SW 1.6 16V (2003)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 307 SW 1.6 16V |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2003 |
KM-stand bij aanschaf | 8 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Omdat ik van mijn werkgever op diesel of gas moet rijden en de nieuwprijzen van auto’s aanzienlijk hoger waren dan 4 jaar eerder was de keus uiteindelijk op een Peugeot 307 SW op LPG gevallen, want;
- Mooie auto
- Goede wegligging
- Niet duur in de lease
Met name het laatste punt en een prettige verkoper maakte de beslissing niet zo moeilijk. De auto heeft dan ook zeer veel opties (Leren bekleding, Climate Control, Cruise Control, Automatisch inklapbare buitenspiegels en ga zo maar door). Ook het schitterende panorama-dak geeft je het gevoel in een veel grotere auto te rijden, wat het comfort ten goede komt. De ’relatief’ lage leaseprijs gaf mij ook het idee met een betrouwbare auto te maken hebben.
Keerzijde van al dit positieve nieuws is dat je dit model wel heel veel ziet op de weg, maar dat is iets waar ik persoonlijk best mee kan leven.
Zoals ik al eerder melde, een mooie auto.
Helaas zijn goede looks niet het enige wat belangrijk is aan een auto.
De kwaliteit van de auto (Om over de dealer(s) nog maar te zwijgen) is uitermate teleurstellend te noemen. Nog nooit heb ik met een nieuwe auto, zo vaak bij de garage gestaan. Zelfs voor het inbouwen van een (fabrieks) radio en een aluminium kleurig randje van het dashboard heeft de dealer (Nijs den Ouden Hoofddorp - heet ondertussen Pouw Hoofddorp .... vraag me af waarom ?) 3 !!!! dagen nodig gehad. In eerste instantie had men een afwerk randje in de verkeerde kleur aluminium ??? besteld, toen ik vroeg of er dan meerdere tinten aluminium in het assortiment zaten, bleef het angstvallig stil. In tweede instantie toen ik de auto kwam ophalen bleek dat men vergeten was de stuurbediening te installeren en alsof dat nog niet genoeg was waren in derde instantie de speakers achterin ook niet geplaatst.
Bij de eerste beurt bleek het deurrubber aan de bestuurderskant ernstige slijtage te vertonen... helaas was men vergeten een nieuw rubber te bestellen, dus nog maar een keer terug op zaterdag ochtend zodat het meteen gemaakt kon worden (volgens afspraak overigens).... Na een half uur wachten, ging de dame van de balie maar is kijken wat ze voor mij kon betekenen... helaas weer geen rubber besteld. Toen de dame in kwestie 2 weken later enthousiast belde dat het deurrubber was gearriveerd, was ze verbaast toen ik zei dat ze die maar moesten opbergen op een plek waar de zon niet schijnt en dat ik ook zeker nooit meer zou terugkomen. De andere Peugeot dealers waar ik geweest ben waren eigenlijk niet veel beter op technisch gebied, hooguit iets vriendelijker aan de balie.
Nee, ondanks dat ik het nog steeds een mooie auto vind om te zien, zal ik nooit meer voor een Peugeot kiezen.
De onderstaande problemen lijst spreekt denk ik boekdelen.
PROBLEMEN
- knipperlicht schakelaar kapot (3 maanden moeten wachten op een nieuwe)
- piepende remmen
- rammelend onderstel
- versleten deur-rubber
- koelvloeistof verdwijnt in het niets (geen lekkage volgens garage)
- katalysator lampje gaat spontaan aan en soms ook weer uit
- trillingen in het stuur bij remmen van ongeveer 80 km/uur of hoger
- veligheids gordel die niet goed terug rolt en dus tussen de deur blijft hangen en dus schade maakt aan de deurpost.
- terug roep aktie 1
- terug roep aktie 2
- loslatende stootstrip zijkant auto
- verbruik (1 op 8,5 op LPG - 1 op 10 Benzine)
Het enige waar ik nooit problemen mee heb gehad is de LPG installatie, maar die is dan ook niet van Peugeot zelf.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.