Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Peugeot
  • 306

Peugeot 306 XT 1.8 16V (1999)

autoreview

1
Peugeot 306 XT 1.8 16V (1999)
Anoniem
  • Gebruikersreview
18 augustus 2002 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

Uitvoering306 XT 1.8 16V
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1999
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf165.033 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 17 augustus 2002

De Peugeot 306 sedan versie is geproduceerd van het jaar 1994 tot het jaar 2001. In deze tussentijd heeft de sedan, zoals bij vele automerken, diverse ’fasen’ doorgemaakt; om precies te zijn 3 fases.
Deze fases kenmerken zich vooral uiterlijk. Hierbij valt te denken aan verandering van het grille-uiterlijk, de typisch moderne heldere koplampen en de voorspoiler met diens mistlampen.
Innerlijk gezien zijn de veranderingen voornamelijk van technische aard: vanaf het jaar 1997 hebben de technici de oude 2.0 liter motor vervangen voor een technisch beter exemplaar: de motor uit de Peugeot 406 1.8 16v sedan. Deze motor is de enige 16 kleppen tellende motor in het 306 sedan assortiment. De motor levert weliswaar minder vermogen (112 PK) dan zijn oude 2 liter broer(122PK, tevens een 8 klepper), maar brede koppelbereik is veel interessanter. Bij de oude 2 liter motor werd het maximum koppel al bereikt bij een toerental van 2750 toeren, terwijl bij de ’nieuwe’ 16 klepper het maximum koppel pas bereikt wordt bij een toerental van 4250 per minuut. Tevens zorgt het brede koppelspectrum voor relatief veel trekkracht onderin, waardoor ’het nieuwe rijden’ goed tot zijn recht komt.
De versie die ik berijd is tevens uitgevoerd met een LPG-G3 gasinstallatie van het merk Vialle. Deze moderne gasinstallatie injecteert het gas direct - multipoint - in de cilinders. Het zogenaamde ’backfire’ dat nogal bij oude gassystemen voorkwam, is hierdoor bijna uitgesloten. Een ander voordeel is dat het vermogensverlies tot nihil is gereduceerd. Daarbij komt dat autogas een octaanwaarde bezit van 100 waardoor er maximale verbranding en minimale vervuiling (mileu en motor) plaatsvind.
Het verbruik is erg positief: bij een gemiddelde snelheid van 160 km/h moet men rekenen op een verbruik van 1 liter autogas op 9,5 km (daarbij rekeninghoudende met de hoge, constante snelheid in combinatie met het laag-calorische autogas). Omgerekend is dat zo"n 10,5 liter autogas per 100 km. Bovenstaand verbruik is tevens geldig voor stadsverkeer waarbij er vlot wordt doorgeschakeld.
Wat betreft comfort is de auto de top van het sedan segment: ’climate-control’, regensensor(zeer handig), standaard lichtmetalen velgen, veloursbekleding, houtinleg, armsteun voor de passagiers op de achterbank. Helaas geen lederen bekleding op mijn uitvoering. Tijdens het rijden worden veel hobbels netjes weggestreken door het onderstel. Te merken valt dat de auto tijdens het betere bochtenwerk ietwat overhelt, waardoor gezegd kan worden dat de auto voor comfort staat.
Over het rijden ben ik net zo positief als over het comfort: tijdens het optrekken een mooi hoog zuiggeluid vanuit het vooronder dat vooral na de 2500 toeren te horen is (turbogeluid?). Het geluidsniveau in de auto is alles behalve luidruchtig. Samenvattend: een auto met klasse en genot om erin te rijden.

PROBLEMEN

  • 17 augustus 2002

Het betreft een ex-lease auto. Bij aankoop van de auto (kilometerstand 165.000 km) is de auto gekeurd door DEKRA. Uitkomst was dat het luchtfilter en de remblokken en -schijven vervangen moesten worden.
Na een tijd de Peugeot 306 in bezit te hebben, was een hoorbare en verontrustende "bonk" te horen dat ook gepaard ging met piepgeluiden. Deze geluiden waren vooral hoorbare bij stilstand en zeer lage snelheden. Een kapotte rechter voorschokdemper of het draagarm kan de spelbreker zijn.
Aangeraden wordt om bij toekomstige aankopen de auto bij een ANWB keuringsstation te laten keuren, vanwege een veel betrouwbaardere en onafhankelijke keuring (geen contact met autobedrijven en -handelaren).

3,5
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    3
  • Comfort
    4
  • Kosten
    3
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Peugeot 306? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Peugeot 306
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Peugeot 306 ; CABRIOLET 1.8 16V

    Peugeot 306 ; CABRIOLET 1.8 16V

    • 1999
    • 164.733 km

    € 2.450

    Peugeot 306 2.0 GTI 16V

    Peugeot 306 2.0 GTI 16V

    • 1997
    • 289.720 km

    € 4.900

    Peugeot 306 1.8 XT automaat nederlandse auto. km167000 nap. 5drs. met apk.

    Peugeot 306 1.8 XT automaat nederlandse auto. km167000 nap. 5drs. met apk.

    • 1997
    • 167.435 km

    € 948

Meer Peugeot 306 occasions

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Peugeot 306 specificaties
  • Peugeot 306 occasions
  • Peugeot 306 video's
Advies en informatie
  • Peugeot 306 tests
  • Peugeot 306 gebruikersreviews
  • Peugeot 306 index
PREMIUM
Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon vs. Volkswagen Golf Variant - Triotest

Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon vs. Volkswagen Golf Variant - Triotest

Voordat de hele wereld en masse overstapte op cross-overs en SUVs was het eigenlijk heel simpel....

Lees meer
 

Peugeot 306 reviews

  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 XTdt 1.9 (1998)

    Peugeot 306 XTdt 1.9 (1998)

    • 27 juli 2007
  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 XT 1.8 16V (1999)

    Peugeot 306 XT 1.8 16V (1999)

    1
    • 17 augustus 2002
  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 Break XT 1.6 98pk (2002)

    Peugeot 306 Break XT 1.6 98pk (2002)

    1
    • 27 januari 2021
  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 XR 1.6 (1997)

    Peugeot 306 XR 1.6 (1997)

    4
    • 4 maart 2018
  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 XSi 2.0 16V (1999)

    Peugeot 306 XSi 2.0 16V (1999)

    2
    • 17 september 2017
  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 XR 1.6 (2000)

    Peugeot 306 XR 1.6 (2000)

    4
    • 16 juli 2017
  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 Break XT 1.6 98pk (2001)

    Peugeot 306 Break XT 1.6 98pk (2001)

    • 8 januari 2017
meer reviews
Klokje Rond: Peugeot 306 Break

Klokje Rond: Peugeot 306 Break

Nét voordat de HDI bij Peugeot zijn intrede deed, kocht Gijsbert Vink in 1999 één van de...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Achtergrond
    Op zoek naar een jarennegentigauto voor maximaal 1.500 euro

    Op zoek naar een jarennegentigauto voor...

    101
    • 12 februari 2022
  • Nieuws
    De voorgangers van de nieuwe Peugeot 308

    De voorgangers van de nieuwe Peugeot 308

    44
    • 19 maart 2021
  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 Break XT 1.6 98pk (2002)

    Peugeot 306 Break XT 1.6 98pk (2002)

    1
    • 27 januari 2021
  • Nieuws
    Facelift Friday: Peugeot 306

    Facelift Friday: Peugeot 306

    63
    • 21 februari 2020
  • PREMIUM
    Honda Civic - Peugeot 308

    Honda Civic - Peugeot 308

    • 19 juni 2018
  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 XR 1.6 (1997)

    Peugeot 306 XR 1.6 (1997)

    4
    • 4 maart 2018
  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 XSi 2.0 16V (1999)

    Peugeot 306 XSi 2.0 16V (1999)

    2
    • 17 september 2017
Merk
Merk
  • Autosport
    Peugeot 9x8: Le Mans-hypercar in definitieve uitdossing

    Peugeot 9x8: Le Mans-hypercar in definitieve...

    3
    • 20 mei 2022
  • Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

    Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

    • 20 mei 2022
  • Nieuws
    Peugeot Partner Rapid is nieuwe kleine bestelauto

    Peugeot Partner Rapid is nieuwe kleine...

    26
    • 16 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Peugeot 508 GT HYbrid 225 (2022)

    Peugeot 508 GT HYbrid 225 (2022)

    2
    • 15 mei 2022
  • Peugeot 308 SW - Welkom duurtest

    Peugeot 308 SW - Welkom duurtest

    74
    • 11 mei 2022
  • Achtergrond
    Hoe actiemodellen ingestorte verkoopcijfers opkrikten

    Hoe actiemodellen ingestorte verkoopcijfers...

    67
    • 8 mei 2022
  • Nieuws
    Deze 5 elektrische stationwagons komen eraan

    Deze 5 elektrische stationwagons komen...

    76
    • 6 mei 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden