Peugeot 306 Break XT 2.0 HDI (2000)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 306 Break XT 2.0 HDI |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2000 |
Jaar van aanschaf | 2000 |
KM-stand bij aanschaf | 22.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Wat wel bevalt
a. De zuinige en soepele motor.
b. Het vrij hoge koppel(fijn bij inhalen)
c. Weinig lawaai van de motor, ook als deze echt koud is.
d. De grote intervallen tussen de onderhoudsbeurten.
Wat niet bevalt
a. De te korte stoelzittingen.
b. Het vele geluid van de wind en de banden, bij ca. 120 km per uur, en van de transmissie in vooral de tweede en derde versnelling.
c. Het niet axiaal kunnen verstellen van het stuur
PROBLEMEN
De problemen tot nu toe:
Bij km stand 30000 begon de koppeling te slippen, gerepareerd onder garantie. Oorzaak: de zelfstellende koppelingskabel deed z’n werk te goed (deed een pedaalridder na).
Bij ca 45000 km, ging de motor plots inhouden bij constante snelheden, hij reageerde bijna niet meer op het gasgeven. Alleen op volgas ging hij er als een raket vandoor (later bleek dat het noodloopprogramma te wezen).
Oorzaak, defecte regelweerstand (potmeter), van het zgn tweede gaspedaal, dit nog een keer gehad bij 98000km toen was de luchtvolumemeter de boosdoener, verder geen problemen.
Vervolg: bij 110.000 km nieuwe inspuitcomputer, en bij125.000 km een nieuwe slang in het aircocicuit, bij 125.500 km een nieuwe condensor tbv airco, bij 157.500 km een nieuwe katalysator + einddemper, al met al behoorlijk wat onkosten dus.
Vervolg: ivm bereiken vut leeftijd,de auto ingeruild voor benzine exemplaar(citroen c3 exclusive 16v 16)laatste problemen, regelmatig valse meldingen airbags en motormannegment ook begon de uitlaat irritant te resoneren bij stationair draaien v/d motor(motorsteunrubber).
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren