Opel Astra Sports Tourer 1.6 CDTI 110pk Innovation (2016)

autoreview

Opel Astra Sports Tourer 1.6 CDTI 110pk Innovation (2016)

Signalement

UitvoeringAstra Sports Tourer 1.6 CDTI 110pk Innovation
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2016
Jaar van aanschaf2018
KM-stand bij aanschaf40.000 km
KM-stand laatst75.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Degelijke snelweg-ridder

  • 50.000 km

Sinds begin 2018 ben ik berijder (auto is eigendom van mijn werkgever) van deze uit België geïmporteerde Opel Astra ST 1.6 CDTI in de Dynamic uitvoering.
Deze uitvoering is redelijk vergelijkbaar met de Innovation uitvoering die in Nederland wordt geleverd, met een paar toeters en bellen minder, en een paar extra dingetjes.

Wat is mij na een kleine 10.000 km opgevallen?

Min
- veel afrolgeluiden van de (225/45/17 winter)banden - de isolatie van de wielkasten had beter gekund
- een paar kleine rammeltjes in het interieur
- bij de eerste meters wegrijden uit stilstand moet (naar mijn smaak iets teveel) gas worden gegeven, anders slaat de motor gauw af
- buitenspiegels klappen niet automatisch uit en in bij starten en stoppen van de auto (gaat d.m.v. een knopje)
- ondanks vrij luxe uitvoering geen midden-armsteun (en ski-luik) achter
- er zit geen lampje in het dashboardkastje (Opel schaam je)
- een stang voor het openhouden van de motorkap i.p.v. een hydraulische veerpoot
- pieptonen parkeersensoren (voor en achter) klinken wel erg hard
- jammer dat de inhoud van de brandstoftank slechts 48 liter is, ik denk met weemoed terug aan de 72 liter van de Peugeot 508 ...

Plus
- deze Dynamic uitvoering verwent de berijder met veel luxe voorzieningen en veel veiligheidsopties
- de Sportknop (volgens mij alleen beschikbaar op Belgische en Duitse Astra's) lijkt triviaal, maar is echt handig; snellere gasrespons en directer sturen
- de auto is behoorlijk stil qua windgeruis en motorgeluid (daardoor valt het bandengeluid extra op)
- de Astra rijdt zeer stabiel en voelt degelijk en vertrouwd aan, ook op hogere snelheden (bijv. 170km/h)
- na een update van het Intellilink NAV900 systeem wordt ook Android Auto ondersteund (niet officieel, maar het werkt gewoon) - ideaal! Voor mij geen dure navigatie-updates meer, maar via Google Maps (of Waze) altijd up-to-date navigatie incl. de meest uitgebreide verkeersinformatie
- de stoelen ("sportzetels") zitten goed, en geven veel zijdelingse steun; de ontbrekende lendesteun mis ik niet
- de auto stuurt prettig en reageert direct op stuurbewegingen
- goed weggedrag, prima rechtuit-stabiliteit, goed compromis tussen veercomfort en sportiviteit
- de achterpassagiers hebben veel ruimte, zowel in de hoogte als voor hun benen (zelfs opvallend veel gezien de niet heel lange wielbasis)
- mooie ruime en goed afgewerkte bagageruimte
- goed, vlot reagerend en zeer duidelijk infotainment-scherm met op zich goed bruikbare (maar wel verouderde) navigatie - alles is ook stemgestuurd te bedienen
- duidelijk dashboard met veel zinvolle info over allerlei zaken - handig extra info-schermpje tussen snelheids-meter en toerenteller
- verbruik netjes: ca. 1:20 (bij 80% snelweggebruik), ik houd de maximum snelheid aan en rijd rustig maar wel door ;-)
- mogelijkheid tot gebruik van Opel OnStar

Samenvattend vind ik het een zeer volwassen, prettig rijdende en moderne middenklasse stationwagen, die zich vooral op provinciale en snelwegen thuis voelt.
Uitrustingsniveau (de prijs van deze uitvoering in ogenschouw genomen) is uitstekend, hoewel er hier en daar rare keuzes door Opel zijn gemaakt.

Betrouwbaarheid en gebruikskosten op heb ik voorlopig op gemiddeld gezet, aangezien ik hier nog geen beeld van heb.

Als ik de Opel zou moeten vergelijken met 2 auto's die ik in de afgelopen jaren heb gereden (Peugeot 308SW uit 2016 en 508 uit 2011) zou ik de Astra hier tussenin plaatsen, qua rijgedrag, comfort en algeheel gevoel.
De veiligheidsvoorzieningen (o.a. verkeersbordherkenning, rijstrookassistent, botswaarschuwing, dodehoek-waarschuwing, automatische remfunctie) liggen echter op een hoger niveau.

Rammeltje verholpen

  • 60.000 km

Het rammeltje in de auto bleek te komen uit de zwarte plastic unit achter de achteruitkijkspiegel. Ik had al ontdekt dat door wat druk uit te oefenen op de unit, het gerammel verdween. De garage heeft een even simpele als doeltreffende oplossing verzorgd: ze hebben een stukje schuimrubber binnenin de unit gestopt, waardoor de 2 (hard-plastic) delen niet meer op elkaar trillen. Blij mee!

Verder bevalt de auto nog goed; een redelijk stille, degelijke en prettige reiswagen voor lange(re) afstanden. Verbruik ligt momenteel rond 1:21 (bij 75% snelweg-gebruik). Binnenruimte is zeer ruim; ondanks redelijk gelijk formaat met een Peugeot 308SW passen lange zaken veel makkelijker in de auto.

Zwarte kleur (kon ik niet kiezen aangezien het een jong-gebruikte auto betrof) staat de auto goed als deze net gewassen is, maar vlekken zijn wel goed zichtbaar. Wat vaker wassen dus.

Recent heb ik kennisgemaakt met de automatische remfunctie bij een dreigende aanrijding. Ik vond dat ik zelf al voldoende bijgeremd had voor mijn (plotseling remmende) voorganger, maar de auto oordeelde dat een noodstop nodig was. De adrenaline spoot uit mijn oren (noodstop ging met herrie, pulserend rempedaal en alarmlichtjes gepaard) en gelukkig lette de auto achter mij goed op, anders was het zeker een kop-staart botsing geworden.

Een prettige reiswagen

  • 75.000 km

Weer wat km's erbij sinds vorige review; ervaringen zijn nog steeds goed. Grote beurt gehad, waarbij geen onverwachte zaken zijn aangetroffen. Brandstof-verbruik varieert tussen 1:20 en 1:21 bij merendeels snelweg-gebruik en de maximum-snelheden aanhouden. Collega die laatst meereed (hij rijdt zelf in een 308 SW) was m.n. te spreken over de bochtvastheid en de mogelijkheid van Android Auto (navigeren met Google Maps).
De rijstrook-assistent is een aardige veiligheidsvoorziening, maar functioneert op een aparte wijze; pas wanneer de lijnmarkering wordt overschreden, keert de auto terug naar de rijstrook en "botst" dan tegen de andere lijnmarkering aan en zo verder. De auto zigzagt hierdoor in de rijstrook, i.p.v. dat netjes het midden wordt aangehouden.
De andere veiligheidsvoorzieningen werken wel zoals verwacht en goed.
Algehele indruk van de auto doet net iets degelijker / solide aan dan bijv. de Peugeot 308 SW. O.a. minder kraakjes in het interieur, gevoel en afwerking van binnenmaterialen, geluid van dichtgaande portieren, stevigheid van bagageruimte-vloer, etc.
Recent heb ik Philips WhiteVision lampen laten monteren; na mijn ervaringen met LED-lampen in de Prius en 308 vind ik conventioneel (geel) halogeen licht maar matig, en hopelijk geven de nieuwe Philips lampen iets meer en witter licht.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Opel Astra

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (9)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.