Opel Astra Sports Tourer 1.6 CDTI 110pk Innovation (2017) #2
autoreview

Signalement
Uitvoering | Astra Sports Tourer 1.6 CDTI 110pk Innovation |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2017 |
Jaar van aanschaf | 2017 |
KM-stand laatst | 125.000 km |
Nieuwe lease auto
Januari 2017 was het dan zover, ik mocht mijn eerste leaseauto ophalen bij de dealer. Na een paar jaar Alfa Romeo 159 te hebben gereden kwam nu de Opel Astra voor de deur te staan.
Mijn leasekeuze was beperkt. Eigenlijk was alleen de Megane voor mij een alternatief. Deze vond ik in vergelijking met mijn Alfa Romeo teveel gericht op comfort. De Astra is wat sportiever afgesteld en dat bevalt mij beter. Het was voor mij belangrijk dat er 4 volwassenen in kunnen en dat de auto minimaal 1.400kg mag trekken en de Astra voldeed hieraan. De auto nagenoeg full-options besteld in de kleur brandweer rood, leek het tenminste nog een beetje op de Alfa Romeo.
Eind januari opgehaald bij de dealer en ondanks dat de auto een segment lager is dan de 159 was ik meteen erg te spreken over het gevoel dat de auto mij gaf. Het voelde degelijk aan en zag er keurig uit. Alle opties werkten naar behoren en Android Auto was echt een verademing. Het enige wat me een beetje tegenviel was het banden geluid.
Het begin van de koppelingsproblemen
- 55.000 km
De auto was eigenlijk tot nu prima geweest. Wat kleine rammeltjes heb ik zelf op weten te lossen en alles werkte naar behoren. Bij 55.000km bleef de koppeling soms onderin hangen na het manoeuvreren met de aanhanger of na het rijden in de file. De auto kan niet meer ontkoppelen wat best beangstigend is. Auto naar de dealer gebracht en een onderdeel werd vervangen waarna de problemen over waren.
Terugroepactie
- 75.000 km
Na een tijdje moest de auto naar de dealer voor een terugroepactie. De koppelingscilinder kon intern vervuild raken waardoor deze druk kon verliezen. Ondanks dat het onderdeel bij mij al vervangen was moest de auto terug naar de dealer. Ik kreeg vervangend vervoer mee en er werd weer een onderdeel vervangen. Ik had geen problemen en nu dus nog steeds niet. Ik was verbaasd dat er zo makkelijk omgegaan werd met deze ingrijpende reparaties.
Het vervolg van de koppelingsproblemen
- 90.000 km
Helaas begon de koppeling weer kuren te vertonen, een beetje hetzelfde als de vorige keer alleen nu vaker. Ook zonder aanhanger en op willekeurige momenten. De auto naar de dealer gebracht maar deze kon de volgende dag het probleem niet reproduceren en dus ook niet oplossen. De auto weer meegenomen, maar toen mijn auto in de file spontaan begon te rijden met koppelingspedaal ingedrukt toch maar direct naar de dealer gebracht. De dealer kon het probleem weer niet reproduceren maar na aandringen de auto daar laten staan zodat een monteur er een week mee kon rijden. Toen werd het probleem inderdaad geconstateerd en is er een een onderdeel vervangen.
De middag nadat ik de auto opgehaald had zag ik een flinke kras op één van de portieren. De leasemaatschappij gebeld en de auto kon naar een schadeherstelbedrijf gebracht worden. Later vond ik nog een werkhandschoen en een bus deodorant in de auto. Ook zat er een deukje in het dashboard die ik voorheen niet opgemerkt had. Als dit het geval zou zijn bij mijn Alfa Romeo, dan had ik daar enorm van gebaald. Ik baalde nu ook, maar de band met deze auto was toch wel een stukje kleiner.
Nadat ik de auto weer opgehaald had bij het schadeherstelbedrijf had ik binnen 2km weer hetzelfde koppelingsprobleem. Gelukkig meteen een filmpje gemaakt van dit fenomeen. De volgende dag heb ik de boel geëscaleerd bij de leasemaatschappij. Ondanks dat ik iedere keer vervangend vervoer kreeg ontbrak een trekhaak, terwijl ik meerdere malen per week met aanhanger rij. De leasemaatschappij heeft voor mij toen tijdelijk een gloednieuwe Megane 140TCE ECD geregeld. Een erg mooie auto die eigenlijk toch ook wel fijn reed. Misschien toch een verkeerde keuze gemaakt.......
Ik heb de auto achter gelaten bij de dealer en gezegd dat ze pas terug hoeven te bellen als het echt gemaakt is. De dealer heeft destijds tegen de leasemaatschappij gezegd dat er geen probleem was, dat ik het verzonnen had, of dat het anders door mijn rijstijl kwam. Ik zou met de voet op de koppeling rijden want het rubber op het pedaal was versleten. Ik kan u zeggen dat het rubber op het rempedaal ook versleten was en dat mijn stuur en de knoppen van de kachelbediening afbladderen. Ik denk dat het meer iets zegt over de kwaliteit van het materiaal dan over de auto.
Gelukkig had ik het filmpje waarin te zien valt dat de auto gewoon vertrekt met ingedrukte koppeling. Erg gevaarlijk en daarmee heb ik de leasemaatschappij gelukkig kunnen overtuigen dat er iets moest gebeuren. Uiteindelijk is de koppelingscilinder vervangen waarmee volgens de dealer nu het gehele hydraulische circuit is vernieuwd.
Toen ik de auto op ging halen bij de dealer constateerde ik direct dat er schade gereden was. Met de bumper was een hek geraakt en de nummerplaat hing er half aan. Ik had foto's gemaakt voordat ik de auto bij de dealer achterliet dus dit was geen discussie en werd gerepareerd door de dealer. Beetje jammer dat ik het zelf moest concluderen. De koppelingsproblemen waren in ieder geval opgelost.
De distributieketting
- 105.000 km
Al een tijdje maakte de auto een ratelend geluid bij het starten. Omdat ik enige technische kennis heb wist ik dat dit de distributieketting was en omdat het geluid na opbouw van oliedruk direct weg was maakte ik me hier geen zorgen om.
Helaas werd het geluid erger. Zowel bij het starten als bij het rijden bleef het ratelende geluid aanhouden. Weer terug naar de dealer. Bekend probleem, de kettingspanner moest vervangen worden. Het was erg druk en dit kon pas over 2 weken gebeuren. Doorrijden was geen probleem.
Ik heb vervolgens 2 weken met een auto rondgereden die zoveel herrie maakte dat mensen hun hoofde draaiden. Ik ben zelfs één keer door iemand aangesproken die zei dat mijn auto een heel vreemd geluid maakte. Maargoed, auto naar de dealer, ketting vervangen. Probleem opgelost.
Lekkende dieselleiding
- 105.500 km
Ik had de auto net een dag terug toen ik een penetrante dieselgeur in de auto rook. Eerst dacht ik nog dat het kwam door de auto voor me, maar de stank bleef. Snel even onder de motorkap kijken en ik zag meteen een lekkende brandstofleiding naar één van de verstuivers. Leasemaatschappij gebeld en die hebben de ANWB gestuurd. De ANWB heeft de leidingen nagetrokken die erg los bleken te zitten. Vermoedelijk losgehaald bij de reparatie en niet goed teruggezet.
Alweer de distributieketting
- 106.000 km
De reparatie heeft helaas weinig uitgehaald. De auto ratelt weer enorm bij het starten, zowel met koude als warme start. Ook tijdens het rijden hoor ik het ratelen weer.
Ik ben volledig klaar met deze auto en zoals u begrijpt is het mijn eerste en laatste Opel. Niet alleen geeft de auto problemen. Ook het gedrag van de dealer bevalt mij allerminst. Ondanks dat de auto voldoet aan mijn praktische eisen en best fijn is zie ik 'm liever vandaag gaan dan morgen. Collega's van mij rijden dezelfde auto en hebben een stuk minder problemen. Misschien heb ik een maandagochtendmodel, maar ik zit er mooi mee. Ben op de helft van het contract dus wordt vervolgd....
Inmiddels heb ik een Youtube kanaal met alle problemen.
Het dilemma
- 106.250 km
Ik ben een echte auto en motoren liefhebber. Het is er vanaf kinds af aan met de paplepel ingegoten. M'n pa reed luxe en snelle auto's. De manier hoe autofabrikanten techniek, design, comfort, gemak, ontspanning en vermaak kunnen combineren heeft mij altijd gefascineerd. Voor sommige mensen is een auto een vervoersmiddel, voor mij is het een manier om voor en na een werkdag te kunnen reflecteren en te kunnen ontspannen.
Helaas is daar momenteel geen sprake van. Zodra ik instap en naar het versleten stuur kijk en de motor start met een hoop geratel ontstaat er frustratie. Heb ik een auto teveel geromantiseerd?
Ik denk er wel eens aan om niet bij te tellen, alleen dat is eigenlijk geen optie. Ik gebruik de auto 80% zakelijk en een leuke auto ernaast is te duur. Dan misschien zakelijk rijden met een privé auto tegen een km vergoeding? Ik denk niet dat mijn werkgever daarmee akkoord gaat. Daarnaast zie ik de luxe van een leaseauto als een verworven arbeidsvoorwaarde. Voor een relatief klein bedrag rij je een nieuwe auto en ik ben zeer blij dat ik de problemen met m'n huidige auto niet zelf hoef te bekostigen.
Het mooiste zou zijn als ik afscheid kon nemen van deze auto en iets nieuws kon leasen. En dan wil ik gerust een aardig centje bijleggen voor iets leuks....
Afscheid van de Astra
- 125.000 km
Het moment is gekomen, de knoop is doorgehakt. Volgende week komt mijn nieuwe Kia E-Niro in Executiveline binnen. Nu ongeveer alles aan mijn Astra vervangen is, inclusief versleten stuurwiel, moet ik toch zeggen dat het best een fijne auto is. Afgelopen periode best wat kilometers gemaakt en met een verbruik van 4,0l/100km ook erg zuinig gebleken. Ik vind het nog steeds een mooie auto om te zien. Het is jammer dat het oplossen van de technische problemen door de dealer iedere keer erg moeizaam is verlopen. Als de service beter was geweest, dan was mijn oordeel wellicht positiever.
Via mijn werkgever heb ik echter de kans gekregen om een andere auto te leasen, mits deze elektrisch zou zijn. Voor mij bleven de Kia E-Niro of de Tesla Model 3 Standard Range over. Ik heb uiteindelijk voor de Kia gekozen omdat ik het interieur van de Model 3 niks vind en de verhalen over slechte service en afwerking van de auto mij afschrikken. Laten we hopen een goede keuze gemaakt te hebben.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.