Opel Astra 1.4i GL (1992)

autoreview

Opel Astra

Signalement

UitvoeringAstra 1.4i GL
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1992
Jaar van aanschaf2000
KM-stand bij aanschaf72.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik heb deze Astra gekocht in 2000, hij was toen acht jaar oud en had 72000 km gereden. De auto is vrij licht (915 kg) en is dus gunstig in de wegenbelasting. Verbruik bij gemiddeld verkeer (20% stadsritjes en 80% provinciale weg) is volgens de boekjes: 1:13,5 tot 1:15. Het weggedrag is bovengemiddeld; wel een beetje hangen in de bochten maar zeer spoorvast en ook op hoge snelheid (175 op de teller!) nog zeer betrouwbaar. De motor is een 1.4 liter monopoint injectie, vrij rumoerig bij optrekken maar bij constante snelheden vrij stil. De 60 pk vermogen en 103 Nm koppel zijn genoeg voor dagelijks gebruik, niet snel maar ook niet bloedstollend traag. Pas met volle belading en in de bergen moet de motor hard werken. Rammeltjes in het interieur zijn de auto niet vreemd, maar daar rij je dan ook Opel voor. Alles went zullen we maar zeggen. Olie verbruikt deze auto nauwelijks. Voor een auto van 10 jaar oud vind ik hem een goed comfort bieden en een betrouwbare wegligging. Na 2 jaar en 43000 km heb ik besloten een andere auto te kopen, wederom een Astra, nu een TDS uit 1998 (oud model), voornamelijk vanwege het ontbreken van stuurbekrachtiging op deze auto en het doorroesten bij de achterspatborden, een bekend Opel-probleem bij Astra’s van 1991 tot en met 1994. Verder een zeer fijne auto!

PROBLEMEN

Speling in de voorstoelen (bekend Opel-probleem).
Roest bij achterspatborden (bekend Opel-probleem).
Startproblemen door vervuiling van de motor (korte stukjes).
Rammeltjes in het interieur.
Koppakking na 10 jaar en 110000 km kapot (bekend Opel-probleem).

5,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Opel Astra

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.