Opel Ampera (2013)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Ampera |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2013 |
Jaar van aanschaf | 2013 |
KM-stand bij aanschaf | 4 km |
KM-stand laatst | 600 km |
voordelen ten opzichte van de Prius
- 600 km
Vorig jaar een Toyota Prius gekocht en nu een Ampera: dubbel duurzaam en electrisch.
In deze review alleen de voordelen van de Ampera ten opzichte van de Prius
(bij de Prius vindt u ook een review met de voordelen t.o.v. de Ampera):
- de Ampera vindt bijna iedereen veel mooier dan de Prius
- de Ampera zit beter, het interieur is moderner, de stoelen zijn beter
- kleurstelling en uitvoering van het leer zijn luxer dan bij de Prius
- de omgeving van elke zitting (ook achter) is prima: bekerhouders, opladen van telefoons, bergruimte etc. allemaal voorhanden
- 50 tot (in de zomer) 60 kilometer op stroom rijden, is vaak genoeg (de Prius doet slechts 18 km en max 95km/uur op stroom
- het dashboard van de Opel Ampera ziet er veel mooier uit: strak en overzichtelijk. Helaas is de bediening wel veel ingewikkelder.
- de ampera heeft een mooi systeem om aan te geven of je zuinig rijdt: als je veel gas geeft of hard remt, dan is dat heel zichtbaar niet efficient.
- De Ampera rijdt (aandrijving) alleen electrisch, dus de motor slaat ook niet steeds aan als je iets teveel gas geeft, zoals bij de Prius.
- meer mogelijkheden voor eigen muziek in de Ampera, ook een ingebouwde hardeschijf waardoor je steeds eenmalig een CD meeneemt en toevoegt. Erg cool.
- geluidskwaliteit van de Prius is goed, maar... van de AMpera toch nog wat beter (en harder).
- schermen van de Prius zijn mooi, maar van de Ampera ziet het er zo mooi uit dat het je soms zelfs afleidt.
- De Ampera biedt de keuze: 1x drukken en alleen de bestuurdersdeur gaat van het slot, 2x drukken en alle gaan open (3e keer zit alles weer dicht): wel meer functies maar zoals wel vaker: je moet eerst weten hoe het werkt.
Samengevat:
De Ampera is veel mooier, zit beter, mooier geluid dan de Prius. De Ampera heeft maar liefst 200 blz gebruiksaanwijzing (en die heb je nodig). En de Ampera is als je meestal ritjes van max 50 kilometer hebt bijna volledig electrisch en dan veel goedkoper dan de Prius.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.