Opel Ampera (2012) #25
autoreview
Signalement
Uitvoering | Ampera |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2012 |
Jaar van aanschaf | 2021 |
KM-stand bij aanschaf | 193.000 km |
KM-stand laatst | 229.392 km |
sinds 3 juni 2021
- 229.392 km
Nu ruim 3 jaar in bezit van deze fijne auto.
Kosten tot nu toe;
Setje Good Year voorbanden en olie verversen: 550,00 Euro.
.
Condens in linker achterlicht, onderste 3 ledjes van de richtingaanwijzer deden het niet meer, unit vervangen +- 700 Euro.(2024).
Raam mechanisme links voor, raam ging niet meer dicht, +-550 Euro.(2025).
Nu (apk keuring) roest op achter remmen (plus remblokken er ook maar erbij) 450,45 Euro.(apk) (2025).
Momenteel liggen er nog de originele schijven en blokken onder.
De schijven zijn nog geen halve millimeter ingelopen maar ja roestvorming dus afkeur :)
1 ledje stuk in rechter richtingaanwijzer in spiegel 235 Euro + arbeidsloon.(apk) (2025).
Prijs arbeidskosten volgt na reparatie welke geschied op 10 juni.
Voor mij zij dit serieuze bedragen, maar ik denk dat het in het algemeen wel meevalt gezien de leeftijd van deze auto.
Voor aspirant kopers wellicht een waarschuwing , voor de onverwacht hoge kosten van relatief simpele defecten( even een lampje voor 2 Euro vervangen is niet mogelijk).
Ik (als oude knar ) vind 700 Euro voor een linker achterlicht bizar veel geld, maar wellicht denkt u er anders over.
Verder heeft deze auto mij nooit laten staan.
Ik heb deze gekocht met ongeveer 195,000 km op de teller.
In de winter haal ik ongeveer 55 km uit de accu.
In de zomer tot 80 km uit de 10 Kw/h accu.
Deze auto komt zeker op binnenwegen en snelwegen tot zijn recht, is erg koersvast en heeft een enig zins een sportief karakter.
Ook de audio installatie van Bose vind ik erg goed (maar misschien weet ik niet beter :))
De navigatie is natuurlijk antiek. (lang leve TomTom op mijn mobiel).
De airco is echt super, maar vreet natuurlijk heel veel stroom als je op de accu rijd.
Als je langere ritten rijd op de extender is 4,5 op 100 geen probleem als je normaal met de rest mee rijd.
Verder moet men rekening houden met de vochtigere periodes van het jaar.!!!!
De meest vreemde storingen kunnen er dan gemeld worden in het display, zoals motorstoringen (terwijl je de benzine motor niet gebruikt) Knipperlicht storingen,abs en stuurbekrachtiging, of wat dan ook.
De Ampera heeft een gruwelijke hekel aan vocht!!!!!!!.
Aan drempels en parkeergarages heeft deze auto ook een hekel, mede door de lage wegligging ( ongeveer5 cm aan de voorzijde mits origineel)
Het totale benzine verbruik van mijn auto staat momenteel op 2,2 L/ 100 Km war ik erg netjes vind.
Ik ben zeer tevreden met deze/mijn auto.
Hoewel de onderdelen voor mij persoonlijk erg duur zijn, en ik geen mogelijk heb om reparaties zelf uit te voeren, vermoed ik wel dat ik deze auto tot de 500.000 kan rijden, Hoewel roestvorming in ons klimaat wel een zorgenkindje kan zijn.
Daarnaast heb ik zorgen over de eerst kosten van ophangingsrubbers fusee dingen. de koeling/verwarming va n de accu. etc.
Dit zijn standaard slijtage onderdelen, maar gezien het beperkte aantal uitgeleverde auto,s vind ik dit toch wel "spannend".
Ik ben ervan overtuigd dat deze auto "over engenieerd"is en in de basis misschien wel een miljoen kan halen met de originele Accu, maar op het klimaat en de wetgeving heeft niemand invloed.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.