Nissan Primera Estate 2.2 DCT Visia (2002)

autoreview

Nissan Primera Estate
Nissan Primera EstateNissan Primera EstateNissan Primera EstateNissan Primera EstateNissan Primera - interieurNissan Primera - interieur

Signalement

UitvoeringPrimera Estate 2.2 DCT Visia
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf10 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Wij hebben zakelijk gekozen voor twee stuks Primera Visia.
Het aanbod van Nissan was voor het nieuwe model best aantrekkelijk te noemen. Zeker gezien de nieuw geintroduceerde common rail diesel. In de praktijk is alles toch stevig tegengevallen. Irritant is de werking van het N’form systeem, het is beslist onlogisch v.w.b. bediening. Het comfort van de auto is niet wat we er van verwacht hadden. De stoelen zijn niet geschikt voor lange reizen, ze bieden weinig steun, zijn hard en vlak. Het geluidsniveau van de diesel is storend hoog. Uit de achterzijde van de auto’s komen sonore bromtonen. Het lijkt op versleten wiellagers, doch die zijn in orde.
Vervelend is het dat kleine, maar O zo prettige zaken, ontbreken. Zo is het niet mogelijk om op de diesel een cruisecontrol te verkrijgen, en ontbreken opties als zelfdimmende binnenspiegel of regensensor. Zaken die ( zeker ) voor veelrijders erg prettig zijn. Het brandstofverbruik, wederom erg belangrijk voor veelrijders komt voor beide auto’s op een gemiddelde van ca. 1 op 12,7. Veel te hoog voor een moderne diesel.
Kortom onze indruk is matig en er is geen enkele aanleiding weer voor Nissan te kiezen.

PROBLEMEN

Bij ca. 40.000 km linker voorstoel vervangen. Stalen frame kwam door de bekleding heen. Tussen 25.000 en 60.000 Km. is 3 of 4x een nieuwe radio ingebouwd. De cd speler gaf na ca. 2 uur rijden een error. temperatuur was blijkbaar te hoog. Betere isolatie door de dealer heeft e.e.a. verholpen. Bij beide auto’s is de linker achterruit opnieuw gemonteerd, het regenwater water gutste naar binnen. Van een van de twee heeft ruim 1 jaar de airco niet gefunctioneerd. Dealer kon het niet localiseren. Uiteindelijk bleek een gescheurde slang de oorzaak.
(tussen 40.000 en 80.000 km)
Bij ca. 93.000 Km is bij een van de twee auto’s het lager van de spanrol en de geleiding van de vacuumpompketting vervangen. (Weliswaar onder garantie, maar toch...)
Gedurenden de zomerperiode loopt de koelwatertemperatuur sterk op. Zodra de motor moet presteren gaat de wijzer vlot omhoog, schakelt de airco uit en wordt het spannend of e.e.a. het wel uithoud. Werking van de airco is overigens beslist onvoldoende te noemen.
Gedurende het hele traject nu bijna 100.000 Km. start de auto some gewoon niet. Is vermoedelijk een elektronica probleem, want enkele seconden later werkt alles weer normaal. Vanaf ca. 65.000 Km houd de motor soms in.
Dit is altijd tussen de 2500 en 3000 toeren. Het lijkt of de motor geen brandstof krijgt. Door de dealer niet verholpen, kan namelijk niets vinden.

Bij 120.000 Km na lang aandringen dat het met de motor zo niet langer ging, is er verder onderzoek gedaan. Vermoedelijk is er al die tijd al een klepje in de brandstofpomp kapot geweest. Dealer en importeur geven niet thuis, immers slechts 100.000 Km. garantie, dit ondanks het feit dat al vanaf ca. 65000 Km geklaagd werdt over dit probleem.

2,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.