Nissan NP300 Navara Double Cab 2.3 dCi 190 Tekna (2019)
autoreview
Signalement
Uitvoering | NP300 Navara Double Cab 2.3 dCi 190 Tekna |
---|---|
Versnellingen | 7, Automaat |
Bouwjaar | 2019 |
Jaar van aanschaf | 2023 |
KM-stand bij aanschaf | 42.000 km |
KM-stand laatst | 70.000 km |
Weer een pick-up
- 46.000 km
Maar de oude Hilux voor een vrij nieuwe Navara ingeruild. Deze was al een jaartje in Suriname en was in Thailand voor de Australische markt gebouwd. Alle contact details van de vorige eigenaresse lagen nog in de auto, beetje slordig. Maar wel een leuk contact. De pick-up heeft een forse trekhaak omdat zijn zelf op het circuit rijdt en de wagen op de aanhanger gaat.
Enfin, wat een enorm verschil met de Hilux. Allereerst heeft de Navara achter geen bladveren maar coils en luchtvering. Veel comfortabeler. Met de hobbelige wegen in Suriname geen overbodige luxe.
De Navara is extra sterk uitgevoerd in de ophanging, heeft een grotere radiator, bi-turbo en grotere olietoevoer en filter. Het schijnt nogal heet te kunnen worden down under.
Verbruik is alleszins binnen de perken. 10 km per liter diesel.
Wel een dingetje zijn de ABS sensors, door een foutmelding hierin kan je dus ook geen 4WD activeren. Binnenkort beide sensoren voor vervangen, 1 is beschadigd.
In het terrein, ook zonder 4WD staat de wagen zijn mannetje hoor, de 285 brede banden zorgen voor voldoende grip.
Al met al een fijne wagen om te rijden en voldoende ruimte voor de boodschappen achterin.
O, een grappig iets is dat er in het achterraam een klein ruitje zit dat open kan om lange dinge makkelijk te vervoeren. Handig voor de vishengels ?
Eerste panne?
- 46.000 km
Al er stond al een tijdje een ABS storing op mijn display maar de onderdelen waren besteld. Onderweg vanuit Zanderij naar huis gaat de wagen in nood loop. EGr of roetfilter denk ik zo.
Maar nagevraagd links en rechts naar een monteur die de wagen met de nieuwste apparatuur kan uitlezen. Gevonden en wat een waslijst aan sensor foutmeldingen. Roetfilter gespoeld, EGR en MAF schoongemaakt en alle sensoren losgemaakt en schoongemaakt. WD40 is your friend.
Nieuwe ABS sensoren erin en foutmeldingen waren allemaal verdwenen.
Wel 85€ armer maar wel weer een functionerende 4WD en diff-lock.
Qua brandstofkosten valt het reuze mee, 1:10 gemiddeld, buiten de stad 1:20 bij 80 km/h en in de stad 1:7. Enfin nog een set nieuwe banden en we zijn voorlopig weer klaar.
Onderstel fixen
- 48.000 km
Dankzij de fantastische wegen hier te Suriname moeten auto’s met grote regelmaat het onderstel laten voorzien van nieuwe bushings. De wagen gaat naar RJ Service op de Haydenlaan en wordt voorzien van polypropyleen bushings, stuur rack van nieuwe bushings, uitlijnen en als het mee zit 4 nieuwe AT banden. Die laatste zijn wel een ribje uit je lijf hier. 250€ per stuk voor Maxxis banden 285/65/18”. Opzetten daarentegen weer een prikkie.
Hopelijk kunnen we een paar jaar vooruit met de polypropylene bushings, zijn steviger dan rubberen.
Verbussen
- 48.000 km
Vandaag verbussen zoals dat heet hier. Dus nieuwe bushings voor onderste draagarmen en stuurhuis, zie ook de fotos.
Daarna uitlijnen en weer strak stuurgedrag!
05-07-2024
Klaar bij RJ Service. 4 nieuwe A/T banden voor 500€, onderarmen en stuurinrichting voorzien van ppl, remschijven draaien, nieuwe blokken, nieuwe rack-ends en banden opzetten, fijn uitlijnen. Toch slechts 650€, een boel geld hier dat wel.
Rijdt als een zonnetje en kan nu weer met één hand het stuur vasthouden.
Uitlijnen met wat extras
- 70.000 km
Nadat de wagen na een revisie van het stuurhuis wat zweverig was, toch maar weer naar RJ Service gegaan. Bleek dat de stuurstangen asymmetrisch terug ware geplaatst en de uitlijning ging alle kanten uit, en dat merkte je tijdens het rijden.
Nadat de wagen op toespoor uitgelijnd stond bleek het camber rechts niet te halen. Bij verder onderzoek constateerde men dat het rechter wiellager wat speling had. De wegen zijn hier niet zo mooi en we rijden veel op zandwegen met modder, diepe kuilen en veel water.
Nadat wiellager, is bij Nissan een geheel, vervangen was kon het camber goed afgesteld te worden.
Enfin zo'n 8100 SRD armer (180 €) hebben we weer een stillen en goed rijdende pick-up.
Voor diegenen die vragen wat die wagen nu lust, wel 10 liter op 100 km. Mijn Vanguard is een stuk onzuiniger, 14 liter op 100.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.