Nissan Maxima QX 2.0 Elegance (2001)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Maxima QX 2.0 Elegance |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2001 |
Jaar van aanschaf | 2011 |
KM-stand bij aanschaf | 105.000 km |
KM-stand laatst | 179.000 km |
luxe kilometervreter
- 106.000 km
Na inruil van een Primera nu een Maxima uit 2001 met verhoudingsgewijs weinig kilometers. Ik heb eerder een Maxima gehad en weet dat betrouwbaarheid een van de sterkste punten is van dit merk en model. Mede omdat deze wagen een distributieketting heeft die in principe niet vervangen hoeft te worden, zijn de onderhoudskosten reletief laag. Veel binnenruimte, veel comfort maar een wat stevige vering. Een stille 6-cylinder met een prachtige klank. De motor houdt van toeren en door de lage overbrengingsverhoudingen (34 km/uur in 5e versnelling)zit je zomaar boven de 4000 rpm. Een betrouwbare, luxe kilometervreter. Wel voorzichtig met de rechtervoet: 1 op 11 is goed haalbaar maar als je hem de sporen geeft lust hij ook elke 8 kilometer een liter kostbaar sap.
probleemloos doorrijden
- 121.000 km
Inmiddels 120.000 km op de teller. Geen enkel probleem. Bij 110.000 km een paar keer backfire waarbij de auto overschakelt op een noodmodus (verandering ontstekingstijdstip)met als gevolg een hoger verbruik. Omdat het onderhoudsboekje er geen melding van maakt zijn waarschijnlijk de bougies (met platina tip) aan vervanging toe. Zonder speciaal gereedschap en de nodige ervaring is het af te raden deze zelf te verwisselen. Na vervanging is het probleem over. (Bougie NGK PFR6G-11, vanaf 30,= p.st.)
Regelmatig de vraag of auto te koop is: Er worden nog wel Maxima's aangeboden (gebouwd tot 2003) maar meestal met hoge kilometerstanden (lees meer dan 250.000km)
zorgeloos met 1 lampje
- 161.000 km
Nog steeds geen problemen met de Maxima. Veel stilte en comfort. Zomerbanden van Vredestein; uitzoeken welke banden stil zijn loont de moeite.
Hardnekkig branden van lampje motormanagement. Uitlezing (P325)zegt een niet goed functionerende klopsensor. Nieuw op internet gekocht (45 euro) maar erg ingwikkeld om te vervangen. Hele inlaatsysteem demonteren. Toch maar een keer naar de dealer.
Tip: van tijd tot tijd afremmen op de handrem. Voorkomt vastzitten en aanlopen van de remklauwen achter.
Ritje naar Frankrijk, 2000km. Gemiddeld 7,5 l/100km. Voor mij blijft de Max nog even.
Op zoek naar wat anders.
- 179.000 km
Na 3 jaar en 74.000 kilometer de Maxima verkocht. In de afgelopen tijd wat meer storingen, waaronder een nieuwe lambdasonde, xenon verlichting en (onoplosbare) storing lampje motormanagement. Je merkt dat de auto sinds 2003 niet meer wordt geproduceerd. Tweedehands onderdelen zijn vaak moeilijk verkrijgbaar en bij de Nissandealer betaal je de absolute hoofdprijs. Universele onderdelen zitten op 30% (!) van de dealerprijs. Het uurloon van de dealer ligt 50 % hoger dan de vakgarage. Bovendien is bij de doorsnee Nissan dealer geen of nauwelijks kennis meer van deze geweldige 6-cylinder.
Samenvatting Nissan Maxima bij 178.000 km en 13 jaar oud:
+ Degelijk, betrouwbaar, roestvrij, stil, comforttabel, relatief zuinig (1:12,8)
- Vering stoterig, dure onderdelen, dealerondersteuning matig.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.