Mitsubishi Colt 1.3 GLi (1998)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Colt 1.3 GLi |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1998 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand bij aanschaf | 115.000 km |
KM-stand laatst | 158.000 km |
ERVARINGEN
- 131.000 km
Aanschaf november 2007. (km-stand 115000km)
Dat het een Japanse auto moest worden stond van te voren al vast, hij moest onder de 950 kg zijn en ik moest er goed lange stukken in kunnen rijden. Toen ik deze auto zag staan was ik meteen verkocht. Het model is echt prachtig ik had alleen nooit aan dit model gedacht, persoonlijk vind ik de eerste neus mooier dan die van naar de facelift. Een nadeel van dit model zijn de grote deuren, en hij is ook erg laag. (wel een goede cw-waarde en het oogt sportief) Hierdoor moet je, je in een krappe parkeerplaats echter in de auto wurmen en laten vallen.
De auto rijdt heerlijk, het sturen gaat licht maar met veel communicatie. De versnellingsbak is licht en precies wel pakt de koppeling wat hoog. De remmen doen hun taak behoorlijk goed, deze auto kan echt de ankers uitgooien. De motor is erg stil (er is weinig isolatie maar ik hoor de motor maar heel af en toe) en is trillingsarm (mitsubishi, balansassen!). De auto is geen sprinter maar gewoon snel zat en hij loopt toch nog rond de 180km/h. Het onderstel is naar mijn mening heerlijk, wat kan deze auto ongelofelijk hard een bocht in gesmeten worden. Nadeel is een wel erg hard afgeveerde achterkant waar tevens op de snelweg het meeste geluid van daan komt van de Pirelli achterbanden. Het verbruik dat sommige noemen in hun revieuw haal ik echter niet ik zit meestal rond de 1 op 13,5 maar dat kan ook aan mijn zware rechter voet liggen.
Het interieur is voorin lekker ruim maar achterin juist erg krap, vooral weinig beenruimte. Ook de achterbak is niet erg ruim bemeten. De voorstoelen zitten als gegoten en de zit achter stuur is perfect af te stellen. Het interieur is door de blauwe bekleding (zowel de stoelen als op de vloer als op de deuren) lekker vrolijk. Persoonlijk vind ik de belijning van het interrieur erg geslaagd. Ik mis alleen bekerhouders.
Vooral voor mensen die kijken naar een Honda Civic of een Toyota Corolla van ongeveer dezelfde leeftijd raad ik aan om ook eens naar dit model Colt te kijken.
PROBLEMEN
- 131.000 km
Nog geen problemen.
Update 23-03-2008 (km-stand: 120000km)
De mitsubishi colt rijdt nog steeds heerlijk en ook vind ik ’m nog steeds mooi in het zwart met z’n lichtmetaal. De auto heeft helaas wel soms last van een slippende multiriem (bij koude start en vochtig weer). De garage heeft er netjes kosteloos diverse keren naar gekeken (poelie’s gereinigd en twee verschillende merken multiriem). Het is wel minder geworden maar hij doet het toch nog soms. Ook voel ik soms in opwarm fase de motor heel licht schokken. Op een ochtend deed hij helemaal niets meer. Garage heeft de auto netjes opgehaald en gerapareerd. De bougies waren vetgeslagen wat ik vreemd vind aangezien ik er drie keer in de week een rit van 40km heen en weer 40km terug mee maak. Waarbij ik hem echt niet spaar. Dit hoeft ook niet want met dit 1.3tje heb ik bij 10 graden celcius, wind stil en droog toch nog 188km/h op de teller gehaald. Lijkt mij niet slecht. De motor is echt een parel, wat een naaimachientje.
Update 31-05-2008 (km stand: 125000Km)
De colt doet het geweldig. De multiriem heb ik maar eens geprobeerd zelf af te stellen. En ja hoor al het geslip is over. Na de vorige beurt 10000km geleden kan ik zien dat het oliepijl bijna niets gezakt is. Wel een piep beetje natuurlijk maar dat hoort bij een gezonde motor. Er is deze keer niets kapot gegaan aan de auto. Het verbruik de colt beavalt mij prima nu in de zomer loopt hij zo´n 1 op 14,5 met veel file km´s. Al mag dat altijd minder zijn.
Update 13-10-2008 (129904 km):
De Colt is weer gekeurd. Bij de officiele Mitsubishi dealer. Ik was alvast eerder naar de garage gegaan om te kijken wat er zoal aan gedaan werd. Toen ik er was kwam er ook nog een keuringsmeester van de RDW een steekproef uitvoeren.
De keuring:
Grote beurt + remmen schoonmaken: 57.50
Apk afmelden: 3.45
Voorwielen balanceren: 21.00
Klokje maken: 8.63
Oliefilter: 8.29
Ring: 0.75
Esso Ultra 10w40 (3 liter): 30.00
Ruitensproeiervloeistof: 3.50
Luchtfilter: 46.13
Bougie (4*): 16.04
Remvloeistof: 5.13
Klepdekselpakking: 21.54
Wisserblad: 11.30
Wisserblad: 11.30
Mileuheffing: 3.00
Kleinmateriaal: 3.20
Totaal: 298,42 euro incl btw
Ook is de koppelingsolie ververst en zijn de kleppen gesteld, dit staat echter niet op de bon. Volgens de keurmeester stond de rechterkoplamp iets te hoog, en moet de radiator eigenlijk vervangen worden, dit zal ongeveer 200 euro gaan kosten. Even sparen en dan doen we dat ook maar. Voor de rest was de auto in een prima staat en was er niets binnenkort aan vervanging toe. Mitsubishi! De auto bevalt nog steeds uitstekend.
Vervangen of doorgaan?
- 158.000 km
Technisch is de Colt nog steeds ijzersterk en betrouwbaar. Het is toch tekent om te zien hoe makkelijk deze auto start bij -15c terwijl vrijwel nieuwe auto's het laten afweten. Wel begint hij gebruikssporen te krijgen met een paar roestblaasjes op de voorkant van de motorkap door steenslag, en het Mitsubishi teken is één van zijn rode diamanten kwijt. De roestblaasjes is een kwestie van bijwerken en de Colt is ook voor het derde jaar opeen weer glansrijk door de APK, de enige opmerking was een zwetende schokdemper linksvoor maar nog geen afkeurpunt. Eigenlijk ben ik wel weer toe aan een andere auto maar de Colt doet al zo lang zo goed dat het voor mij niet meevalt om er afstand van te doen, het blijft toch mijn eerst auto.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.