Mercedes-Benz A 180 Prestige (2016)
autoreview

Signalement
Uitvoering | A 180 Prestige |
---|---|
Versnellingen | 7, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2016 |
Jaar van aanschaf | 2017 |
KM-stand bij aanschaf | 15.000 km |
KM-stand laatst | 17.000 km |
Mercedes A klasse 2016 AMG line Full options
- 17.000 km
Van Golf 7 naar Mercedes.
Waarom een andere auto: ik wissel altijd elke 2 jaar van auto voor prive gebruik ik ga meestal voor een hatchback. Waarom Mercedes: Ik had een Golf 8 op het oog omdat ik zeer tevreden was over de vorige golf maar zelfs in Duitsland kosten deze 2ehands nog boven de 28k en dat vond ik teveel geld voor zowat de zelfde auto. Audi A3 heb ik niet echt een klik mee. BMW 1 serie facelift ook bekeken maar vond het teveel geld voor wat ik ervoor terug kreeg.
Mercedes A180 Prestige AMG line DCT
De A heeft letterlijk alle opties, van Mercedes LED tot aan met achteruitkijk camera.
Auto is cirrus wit met AMG + nightpakket en 18 inch zwarte spaaks velgen. Diamond gril, en carbon accenten.
De eerste indruk aan de buitenkant was echt WOW..eenmaal als je erin zit veranderd dit best snel, hij is wat krapper dan de golf en de raam stijlen zijn wat hoger.
Het geeft me meer een krap gevoel..even armpje op de raamstijl leggen zit er ook niet in..tellers en de sfeerverlichting was niet zoals bij de golf die je een gevoel gaf datje alleen maar savonds wilt rijden maar het is meer klasse.
Het scherm is groter dan zijn voorganger en het menu is 3D. Menu is heel erg uitgebreid. Verschillende meningen gehoord over het scherm,,ik ben er tevreden mee.
De stoelen zijn heerlijk, zitten goed..half leer half stof echter een goede posittie vinden is toch wel lastiger..
Kofferbak is klein, boodschappen passen erin maar een fiets of een grote doos kun je vergeten..
Rijeigenschappen:
De A is dus een fabrieksaf AMG line.
De vering is erg stug ( sportonderstel )ookal staat die op comfort of eco, hij mag iets zachter..maar dit is bekend van de A klasse.
Hij stuurt net niet scherp genoeg, hij mag iets scherper zijn. Dit veranderd wel als je hem op sport zet.
De motor vind ik iets gehorig klinken tegenover de Golf, deze was veel stiller. Onderin vind ik hem niet pittig..maar zodra je in toeren komt ''drukt hij je de stoel in''
DCT van Mercedes vind ik wennen..vooral als je DSG gewend bent is dit een beetje een tegenvaller..hij laat soms de wensen over..terughoudend vooral in de 1 en 2 versnelling.
Verder is het verbruik normaal..1 op 15 ongeveer.
Verder kan ik er nog niet heel veel over vertellen behalve dat hij een nekkenbreker is..op de snelweg of binnendoor blijven mensen kijken naar de A klasse..
Hij trekt wel de aandacht..binnekort volgt er meer..
Update: 30.000 km
Inmiddels al de 30.000 gepasseerd.
2 nieuwe voorbanden + de remblokken voor waren op, slijtage is wel erg snel..verder heb ik na heel wat rij uren de sound van de boxen gekregen hoe ik het wil..standaard staan deze heel scherp.
Kan nog steeds niet wennen aan het onderstel en aan de DCT van Mercedes. Terwijl de nieuwe C klasse wel een betere transmissie heeft. Twijfel er zelfs over om deze nu al te verkopen of in te ruilen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz A-klasse

Had je deze auto's al gezien?

Mercedes-Benz A-klasse 45 4MATIC 381 PK Schaalstoelen|Memory|Pano|H&K|Camera|Dealeronderhouden|NL auto|Handcrafted
- 2018
- 130.075 km

Mercedes-Benz A-klasse 180 Ambition AMG ORG NL PANO HIGH LED STOELVERW 18 INCH
- 2016
- 133.120 km

Mercedes-Benz A-klasse 180 | AUTOMAAT | STOELVERW. | LED |
- 2018
- 117.134 km