Mazda CX-5 SkyActiv-G 165 TS+ (2018) #2
autoreview

Signalement
Uitvoering | CX-5 SkyActiv-G 165 TS+ |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2018 |
Jaar van aanschaf | 2018 |
KM-stand bij aanschaf | 6 km |
KM-stand laatst | 37.000 km |
Fijne CX5
- 37.000 km
Zoals zo velen die hier een gebruikersreview schrijven is dat over het algemeen de ervaring na de eerste maanden. Bij deze, net als bij mijn vorige Mazda CX5 review, een schrijven met wat ervaringen na een goede 4 jaar gebruik.
In deze 4 jaar gebruik geen noemenswaardige gebeurtenissen. Alles loopt op rolletjes en je zou ondertussen denken dat het niet anders kan, het is tenslotte een Mazda. En gelukkig kan dat beaamd worden met dan wel de kanttekening dat als deze ingeruild gaat worden er dan ongeveer 40000 op de teller zal staan. Bijna ingereden grapte de verkoper nog.
Niets te klagen dus maar dan de ervaringen. Dit is mijn derde CX5. De eerste van de generatie CX5 was al een topper en dat is deze uit 2018 en de vorige ook. Wat stiller en meer ander comfort in de zin van betere stoelen en natuurlijk de automaat. Die automaat is heerlijk echter ook met wat functionaliteit die nog wat beter zou kunnen. Bijvoorbeeld als deze en de motor nog koud zijn schakelt deze later op. Dus wat meer toeren van de motor. Dat zal een instelling zijn maar af en toe is het een dingetje als ermee de wijk uit gereden wordt. Daarnaast het terug schakelen bij een beetje meer belasting. Bijvoorbeeld met z’n twee in de auto en dan met 100kmpu door een flinke tunnel. Dan schakelt deze bij driekwart van de tunnel al terug naar z’n 5. Dat is ok voor de motor maarja ook opvallend bij wat ik denk een “beetje” meer belasting. Nou moet ik er wel bij vertellen geen goede reverentie met andere automaten te hebben, op een zijdelingse ervaring na, dit is mijn eerst auto met automaat. Overigens nooit meer terug naar een schakelbak die tijd heb ik gehad, het rijd echt veel fijner.
De 2 liter is geen echte krachtpatser. Wil je er wat uithalen dan moet dat gezocht worden met het maken van flink wat meer toeren. Gewoon rijden zonder extra belasting wordt bij ca. 3000tmin opgeschakeld. Dat gaat smood en is wat aanwezig maar niet heel storend, en je went er snel aan. Met een flinke belasting, b.v. bij het trekken van onze caravan (ca. 1450 kg) en een beladen auto met ongeveer 60kg bagage op de autobaahn met 6% stijging, loopt de snelheid rap terug. Met de caravan er achter wordt alleen in de 5e versnelling gereden met een snelheid zo tussen de 95 en 100kmu. Dat is dan handmatig ingesteld. De motor draait dan zo rond de 2300tmin. Dat gaat dan prima op een vlakke weg met de cruise control er op. Maar zoals hiervoor genoemd zodra er heuvels te nemen zijn is het een dingetje. Meestal, als het kan, wordt even wat meer snelheid gemaakt om in de terugval van de snelheid tijdig naar de 4 terug te schakelen. Als er vervolgens geen al te veel tegenwind is dan is dat op ongeveer 80kmpu vast te houden. De motor brult dan wel 4000tmin. Als het echter lang duurt, lees lang klimmen, dan komt het voor dat zelfs dan nog teruggeschakeld moet worden naar z’n 3. Na zo een klim is afdalen geen probleem. De combinatie is dan solide zonder gekke bewegingen.
Dat het trekken van een caravan ook anders kan was een gelegenheid waarbij de 2e CX5 in de kreukels lag en er een huurauto via de verzekering verzorgt werd. Die auto uitgevoerd met een 2,4l biturbo had werkelijk geen enkel probleem met de caravan en meegenomen bagage. Dat was wel even een eye opener. Daar is nu dus rekening mee gehouden bij de aanschaf van de opvolger van mijn huidige CX5.
Zijn er nog eigenaardigheden? Ja hoor, zo is het zakken van de bestuurdersstoel echt aanwezig. Een weekje stilstaan en je merkt het gegarandeerd. Mijn zitting is zo ingesteld dat ik goed zicht heb op het dashboard. Daarvoor gebruik ik een referentiepuntje waardoor het ook meteen opvalt als er wat veranderd is. Het is nog opgegeven voor garantie maar de uitkomst was dat er niet echt een oplossing voor was. Zo te lezen in andere reviews komt dat wel meer voor. Daarnaast zijn de beide motoren voor het naar binnen draaien van de spiegels vervangen, gelukkig onder garantie. De monteur gaf aan dat dit een veel voorkomend euvel is. Er blijft wat water in de ruimte van de spiegels staan. Men vergroot dan ook de afwatering daarin zodat dit niet meer kan voorkomen.
Inparkeren met de CX5 is altijd goed opletten, maar dat geld uiteraard voor meer SUV’s. De hulpjes van de voor en achter sensoren i.c.m. de achterruitcamera werkt zeer goed al blijft ouderwets spiegelen uiteraard nodig. Een ritje met een hele nieuwer CX5 en daarmee inparkeren is het rondomzicht een “nog” betere oplossing. Dat is dus ook een eis is die meegenomen is voor een opvolging.
De banden onder de CX 5 zijn bij die van mij het type Yokohama Geolandar G98. Fijne banden moet ik zeggen en zijn ook lekker stil. De slijtage is zeer beperkt. Nu na zo een 37000 km is er nog zat profieldiepte. Het enige grote minpunt zijn de zogenaamde , zoals men dat dan noemt “stresscheurtjes”. Hiervan gaf de importeur aan dat dit zou komen door een verkeerde bandenspanning. Nou moest ik daar wel een beetje om lachen. Het zal, elke twee weken doe ik een check met een gekalibreerde bandenspanningsmeter aangesloten op mijn eigen compressor. En tijdens vakantie wordt alles op druk gebracht met daarna een check met een goede bandenspanningsmeter conform voorgeschreven spanning. Of het kwaad kan? Volgens ingewijde niet.
Even nog het noemen van de audio installatie. Die is prima. Al moet ik er op wijzen dat als je de CX5 overweegt neem dan als het kan het model met de extra voorspeakers en speaker (Boze systeem) in het midden van het dashboard. Even rijden met het nieuwste model CX5 was overtuigend, echt nog beter kwalitatief geluid. Overigens heb ik er zelf een knappe sub in liggen waardoor het geheel in 1 keer flink opgewaardeerd werd, echt een aanrader.
In mijn CX5 heb ik de met de bocht meedraaiende koplamplenzen. En dat werk echt. Een haakse bocht maken en de koplampen draaien mee. Ook dat is een aanrader.
En wat hebben we nog meer? O ja, remmen. Met de automaat gebruik je dus meer de remmen. Die geven bij de CX5 flink wat rotzooi af op de velgen. Elke twee weken schoon maken is wel zo een beetje nodig wil het stof er niet heel dik op zitten. Voor de rest valt op het kraken vlak voordat je (voorzichtig) tot stilstand komt. De meesten zullen dat niet opvallen gezien het meerendeel wat harder afremt.
De CX5 is en blijft een pracht auto. Toch heb ik het roer omgegooid en wordt de opvolging geen nieuwe CX5. Ofschoon de afschrijving, zeker op het ogenblik met een schijnbaar tekort aan occasions, best bescheiden is t.o.v. anderen is de streep nu getrokken. Het idiote bedrag aan BPM doet hem de das om. Begrijpelijk dat we in zo een klein landje de groene kikkers willen laten ademen maar het slaat wat mij betreft echt door. Daarnaast is er volgens ingewijden niet iets als een CX5 hybride te verwachten en de prachtige CX60 is mij een maatje te groot. Bovendien is deze in NL alleen uitgevoerd als plugin-hybride en dat is nou net niet mijn ding.
Dat was het in vogelvlucht. Over een paar maanden geen Mazda CX5 meer maar dat wil niet zeggen dat toekomstig er niet weer een Mazda voor de deur staat. Hopelijk komt er nog zoiets als een CX5-achtige met een hybride of anders bewonderenswaardig aandrijf systeem.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Mazda CX-5
Had je deze auto's al gezien?

Mazda CX-5 2.0 SkyActiv-G 165 Luxury | NAP | Automaat | ACC | Stoel & Stuurverwarming | Stoelverkoeling | 360° cam | HUD | Keyless
- 2021
- 106.488 km

Mazda CX-5 2.0 SkyActiv-G 165 TS+ Cruise, Leder, Head up display
- 2017
- 142.232 km

Mazda CX-5 2.0 SkyActiv-G 165 Luxury | Trekhaak | Camera | HeadUp Display | Stoelverw. | Adaptive Cruise
- 2020
- 52.874 km
Lees ook
SUV of stationwagon: occasionprijzen Mazda 6 versus CX-5
Mazda CX-5 (2017-2021) - Occasion-aankoopadvies
Praktijkverbruik Mazda CX-5: Traditionele technologie onder de loep
Praktijkervaring Mazda CX-5: dit vinden eigenaren van hun auto
Skoda Kodiaq (2017) vs. Mazda CX-5 (2018) - Occasion Test
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (5) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.