Mazda 6e 258pk 68.8 kWh Takumi Plus (2025)

autoreview

Mazda 6e 258pk 68.8 kWh Takumi Plus (2025)

Signalement

Uitvoering6e 258pk 68.8 kWh Takumi Plus
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf15 km
KM-stand laatst12.000 km
Lezerswaardering: 68%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De eerste 500km

  • 500 km

Exterieur en interieur:

Afgelopen week de Mazda 6e Takumi Plus opgehaald bij de dealer. Omdat ik voor de Takumi Plus gekozen had, is deze standaard voorzien van de bruine Alcantara en Nappa lederen bekleding. Je moet er van houden, maar samen met de Deep Crystal Blue, leek me dit een mooie combinatie ten tijden van bestellen. Ik heb de auto in Juni besteld en destijds reed er nog geen demo auto rond. Het live bekijken van de kleurcombinatie was dan ook niet mogelijk.
Tot vorige week dan, toen ik de auto voor het eerst in deze kleuren combinatie kon zien. Ik ben heel blij met deze combinatie. Het geeft een warme uitstraling, sjiek, maar niet over de top. Ik ga de auto zakelijk rijden en wat mij betreft sluit de auto goed aan bij mijn functie.


Rijervaring:

Inmiddels ben ik 500km onderweg en valt me vooral op hoeveel soepeler deze auto zich voortbeweegt in het verkeer. Mijn vorige auto was niet electrisch, maar wel een automaat: Peugeot 508SW uit 2020. Het remmen, optrekken en de stilte in de auto zijn voor mij wel echt pluspunten tegenover de Peugeot. Ik kan dit helaas niet vergelijken met andere Mazda's, maar het voelt degelijk en direct aan. Ook de commentaren van auto reporters dat het stuur te licht zou zijn in de normale stand kan ik niet echt plaatsen, deze voelt hetzelfde als in de Peugeot en lijkt ook niet minder direct.

Voor wat betreft de actieradius van de auto ben ik vooral positief verrast. Ik ben op kantoordagen 55km per dag enkele reis onderweg, dus per dag minimaal zo'n 110km. Hiervan is ongeveer de helft snelweg en de andere helft 80 en 50 wegen. De eerste 500km heb ik een gemiddelde van 15,2kw/100km gereden. Het is nog niet erg koud geweest de afgelopen week, maar ook geen 20gr warm. Ik rijdt veel op cruise control waarbij ik de snelheid instel op 5km harder dan de toegestane snelheid op snelwegen en n-wegen.

EV laden:
Hier kan ik kort over zijn. Ik heb de auto 1x thuis kort geladen aan een thuislader om te kijken of deze het gehele uur constant bleef. Deze bleef stabiel 10,5KW/u. Gisteren getest bij een snellaad station van 250KW. Ik had de accu niet voorverwarmd, aangezien ik onderweg naar huis bedacht om eens het laden te testen. De eerste paar minuten kwam de laadsessie niet voorbij de 45KW waarbij deze na 5min verhoogde naar 140KW/u. Dit heeft de lader volgehouden tot 75% van de accu, hierna zakte deze naar 110KW/u en ben ik met ongeveer 100KW/u gestopt met laden bij een accu percentage van 85%.

Zijn er dan geen minpunten?
Uiteraard wel.

- Gevoelig scherm?
Zo heeft het scherm op de middenconsole (het grote scherm) al enkele krassen. Wanneer het scherm in de donkere stand staan zijn deze niet zichtbaar (auto opgehaald toen het schemerig was en in het weekend vooral gereden in het donker). Op zondag vielen mij de krasjes echter duidelijk op toen het scherm in dagrij-verlichting stand stond en direct op maandag richting de dealer gereden. Deze gaven aan dat er maandag nog een persoon langs ging komen met, zoals zij het zeiden: Oneffenheden op het scherm. Ze hebben foto's genomen van het scherm en de krassen (Deze zijn in de juiste stand zelfs zichtbaar op de foto's) en deze zijn naar Mazda NL gestuurd. Benieuwd hoe ze dit gaan oplossen.

- Hulpsystemen
Er zijn hulpsystemen welke ze wat mij betreft in de volgende update direct mogen elimineren. (of standaard uit laten staan als ik hiervoor kies).

* Snelheidsassistent, welke telkens (gelukkig hele zachte) geluidsmeldingen maakt. Elke keer weer als je boven de toegestane snelheid komt.

* Luchtvochtigheidsmeting. De auto start automatisch de ontwaseming zodra de auto de luchtvochtigheid te hoog vind, wat natuurlijk fijn is, maar dat hoeft de auto wat mij betreft niet door de auto heen te schreeuwen. Er klinkt nu nogal luid door de auto: "Luchtvochtigheid in de auto is relatief hoog, Automatische ontwasemingsstand wordt ingeschakeld". Uhmmm ja, bedankt Mazda.

Ik ga proberen om over een kilometer of 1000 nogmaals een review te schrijven. Mochten er voor die tijd vragen zijn, dan zal ik proberen deze ook te beantwoorden.

1 Maand Mazda 6e

  • 2.250 km

Ondertussen 1750km verder onderweg met de Mazda. Allereerst blijf ik het vreemd vinden dat een heleboel redacteurs en auto reviewers blijven klagen over de auto. Ik heb toch sterk het vermoeden dat hier de achtergrond van de auto (chinees) meespeelt. Ik kan hier namelijk kort over zijn, de auto rijdt ontzettend soepel en is stil. Stiller dan de Peugeot en wat mij betreft ook een beter onderstel dan de Peugeot, ook al had die een adaptief onderstel. Maar goed, hier zal het vooral gaan om welke auto's je gereden hebt en waar je voorheen uitgestapt bent.

Ook de opmerkingen over "alles zit in het scherm en ik wil fysieke knoppen want dit werkt niet" is zo'n copy/paste gedrag van veel personen. Probeer het eens en je komt erachter dat het helemaal niet zo lastig is en al helemaal niet minder snel dan fysieke knoppen. Dit omdat de meest gebruikte functies gewoon beneden in het scherm direct aan te klikken zijn en je voor de temperatuur geen menu in hoeft, maar je gewoon op de temperatuur kunt klikken en de temperatuur kunt aanpassen. Dus ipv de knop vastpakken en draaien, druk je nu en schuif je je vinger. En ja, dat gaat goed tijdens het rijden, net als een fysieke knop heb je die locatie snel in je systeem zitten en ga je daar net zo makkelijk met je hand heen als naar een fysieke knop. Ook andere functies zijn via snelmenu's of swipen snel te vinden en als je eenmaal doorhebt waar ze zitten, is het echt geen probleem.

Tot nu toe ook geen problemen ondervonden met de ruitenwisser functies die missen op de "stengel" bij het stuur. De ruitenwisser reageert zeer goed op druppels en gaat tot nu toe ook niet overdrijven bij een vieze ruit. Ook is het zo dat je de ruitensproeier wel activeert bij de stengel en dat je daar ook je ruitenwisser 1x mee activeert. Het is een 2-traps knopje. indrukken is 1x ruitenwisser activeren, duurdrukken is ruitensproeier activeren. Dus ook op die manier kun je (buiten dat je gewoon 1 sneltoets op het stuur instelt voor de ruitenwisser modus) snel je ruit schoonmaken.

Ondertussen de auto ook in mindere weeromstandigheden gereden. De temperatuur is rond het vriespunt geweest en daardoor ook iets meer inzicht gekregen in het verbruik. Deze is iets gestegen naar 16,5kWh per 100km en actieradius is gezakt van 450km naar 390km wanneer de auto volledig geladen is. Al met al valt me dit nog niet tegen.

Wat me wel tegen valt en daar ben ik nu iets actiever mee aan het testen, zijn de laadsnelheden. Bij een snellaadstation (1x Fastned 300kW en 1x Allego 300kW) haal ik maar snelheden tot ongeveer 75kW. Wanneer ik thuis laad of op het werk, dan haal ik 6kW. De instellingen in de auto staan goed en de laadpalen geven allemaal meer vermogen. Ik weet niet of iemand hier ervaringen mee heeft? Maar wellicht is het verstandiger om bij de dealer een test te laten doen?

Ik zal de komende tijd flink wat kilometers maken en in december zullen de winterbanden geplaatst worden. Eind december zal ik de nieuwe bevindingen hier plaatsen.

4 maanden Mazda 6e

  • 12.000 km

Op dit moment staat de teller op 11850km, bijna aan de 12000km. Ik heb bewust wat langer gewacht met een volgende review. Eigenlijk in de hoop dat er in de tussentijd een software-update zou zijn geweest, maar helaas.

De negatieve punten zijn op het moment wel terug te vinden in alle andere reviews en het uitgebreid herhalen heeft dan ook geen zin. Vandaar dat ik ze even opsom met een korte onderbouwing ipv een lang verhaal:

- Radio stations zijn altijd weg bij het herstarten van de auto. Dit duurt een sec of 10 voordat je favoriete stations terug zijn en zo'n 20sec voordat de rest van de stations te zien zijn. Problematisch? Neuh! Hinderlijk -> ja, gewoon irritant!

- 100 miljoen miljard meldingen. Ook daar is al genoeg over gezegd. Onlangs in een Tesla Y gereden van een collega, maar daar viel me op dat er net zo veel meldingen waren, alleen ging het daar op volume brandalarm. Ik heb er dan ook voor gekozen om maar te "wennen" aan de zachte piepjes en meldingen en moet zeggen; ik hoor ze bijna niet meer. Gelukkig zijn ze dus bij de Mazda niet zo luid.

- Snelladen in de winter (ik zeg bewust in de winter). In mijn vorige review aangegeven dat het "snelladen" vrijwel nooit boven de 100kW. Echter boven de 10/11gr buitentemperatuur veranderd het verhaal. Alsof er een beveiliging is ingebouwd dat onder deze temperaturen de snelheden geknepen worden om de batterij in een juiste window te houden, maar boven de 10/11gr haalt de Mazda ineens (tussen de 20% en 75%) de opgegeven snelheden. Deze week al 2x de auto kunnen laden met snelheden van 150 - 160kW. Dan is elektrisch rijden ineens een stuk prettiger. Je bent dan inderdaad in een kwartier weer onderweg met een capaciteit van 80%.

- Bij mij laadt de auto nog steeds met 4kW bij een thuislader of 11kW lader als ik deze insteek en direct laadt. Ik moet en zal dus telkens een geplande laadsessie moeten starten om met 10/11kW te laden. Meestal vul ik in de app even een geplande sessie in op een minuut later en dan gaat het laden dus vlot. Problematisch niet, storend wel. Vooral omdat Mazda NL blijft aangeven dat het door de kou komt (uhmmm het is 18gr ondertussen) en bij het gepland laden doet ie het wel goed, volgens mij is het dan niet ineens warmer.

- Gevoelige lak. Veel mensen noemen een wasstraat een krasstraat, maar Mazda staat bekend om de mooie kleuren lak, maar niet om de krasbestendige lak. Ik ben hier zelf ook achter gekomen. Mijn vorige auto altijd bij dezelfde wasstraat gepoetst en familieleden gaan ook naar dezelfde wasstraat. Alleen bij mijn huidige Mazda zie ik al best veel krasjes op C stijlen. Het zijn geen diepe krasjes maar echt lichte swirls.

Al met al ben ik nog steeds zeer enthousiast over de Mazda. De wegligging, comfort, geluiden interieur, afwerking, demping zijn dik in orde. Ik rijdt er graag in en kan vlot met het verkeer mee. Mijn verbruik is op dit moment (Vanaf 01-11 gemiddeld 18,7kWh) Ik merk dat het op warme dag zo rond de 16kWh ligt en in de winter zo rond de 20kWh. Ik heb de laatste tijd aardig wat snelweg kilometers gereden en daarin zie je het gemiddelde verbruik wel stijgen, maar niet schrikbarend. Het bereik in in de winter (rond het vriespunt) zo rond de 350km en deze is nu bij elke laadsessie aan het stijgen en momenteel zit ik op 395km. Hopelijk loopt dit de komende tijd als de temperaturen stijgen nog verder op.

Mochten er gebruikersvragen zijn, dan hoor ik ze graag. Ik probeer op de reacties te letten en daar antwoorden op te geven.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Mazda 6e

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (42)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.