Mazda 6e 258pk 68.8 kWh Takumi (2025)
autoreview

Signalement
| Uitvoering | 6e 258pk 68.8 kWh Takumi | 
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat | 
| Bouwjaar | 2025 | 
| Jaar van aanschaf | 2025 | 
| KM-stand bij aanschaf | 17 km | 
| KM-stand laatst | 500 km | 
6e, maar dan niet van een zure journalist
- 500 km
 
Heb inmiddels 2 weken de 6e in bezit. Dat had wat voeten in aarde, want Mazda heeft bij het lesje marketing op school niet echt opgelet. Demo auto's waren te laat, het was niet duidelijk wanneer de boot aan kwam met alle auto's erop en als klap op de vuurpijl hadden ze niet bedacht dat de EU en Chinese software niet goed samengaan. 
Maar uiteindelijk toch de sleutels gekregen van de kleine snelle accu met zwart interieur (Takumi). Natuurlijk in Mazda-rood. 
Ben zelf geen Mazda gewend, dus zo zuur als de journalisten stond ik er niet in. Ik was op zoek naar een Tesla, maar dan niet een Tesla omdat ik die van binnen te klinisch vind en van buiten ook wat gedateerd vind. Dus toen ik een jaar geleden de eerste foto's van de 6e zag, was ik gelijk om. 
Inmiddels de eerste kilometers gemaakt en ik moet zeggen dat het een leuke auto is, die bovendien (vind ik) bloedmooi is. De vormgeving aan de buitenkant, vooral met de welvingen aan de zijkant vind ik erg geslaagd. De achterkant moest ik even aan wennen, maar ook dat vind ik wel mooi. De auto is erg lang (langer dan mijn vorige Corolla SW), maar de proporties zijn gewoon goed. 
Heb behalve mijn auto hem nog niet in het wild gezien, dus ik dacht ik schrijf een review. Zeker omdat ik vond dat de berichtgeving rondom deze auto nogal negatief was, terwijl het in mijn ogen echt een schot in de roos is van Mazda. Een mooi vormgegeven sedan met betrouwbare en bewezen (Chinese) technologie. Niet dat ik enthousiast ben over China, maar ja, als daarmee de kinderziektes daar blijven is dat voor mij een plus. 
Pluspunten: 
-Zuiniger dan gedacht (16 kW/100 km is haalbaar);
-Veel sneller dan benzineverkeer;
-Afwerking binnen en buiten heel mooi, vooral de verlichting 's nachts;
-4 langere ritten gemaakt, WLTP range lijkt aardig in de buurt te komen (herfst-omstandigheden);
-Stoelen zitten prima en hoofdruimte ruim genoeg (1 m 95 bestuurder);
Minpunten:
-Bemoeizucht van rijhulpsystemen (50 km bord - is afremmen). Kan wel uit, maar is wel een boel genavigeer;
-Onderstel van de auto - oneffen wegdek voel je veel beter dan in de Corolla;
-Stom puntje, maar laadklep is een beetje 'omhoog' georienteerd, waardoor bij regen er regen in het vakje komt waar de laadklep en stekkers zitten. Geen idee of dat kwaad kan, maar lijkt me iets dat voorkomen had kunnen worden;
- Betrouwbaarheid
 - Prestaties
 - Comfort
 - Kosten
 - Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
 
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Mazda 6e
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Test: Mazda 6e - Veel EV, weinig Mazda

Klassieke Chevrolet Camaro wordt monsterlijk sterke hybride 'hypercar'

Ferrari maakt meer winst door hogere prijzen en maatwerk

Ook deze ruige Toyota heeft een brandstofcel en lust waterstof




