Mazda 626 2.0 DiTD Comfort (2001)

autoreview

Mazda 626

Signalement

Uitvoering626 2.0 DiTD Comfort
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf109.580 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Mijn vorige auto was een Daihatsu Cuore, maar omdat ik veel kilometers per jaar rij, was ik op zoek naar een
betrouwbare dieselauto, daar mijn vorige auto een Japanner was en 230.000 km. probleemloos mee gereden was mijn keuze weer een japanner.
De auto bevalt zeer goed met koude motor klinkt ie een beetje, ja als een echte diesel maar eenmaal op bedrijfstemperatuur is het een fijne en stille auto.
Brandstofverbruik is op lange afstand bij 130 km/per uur
1 op 19.5, maar bij stadsritten en airco aan 1 op 16.5 dus een redelijk zuinige auto.
Bij ongeveer 2900 tot 3200 rpm. v/d motor resonantie voelbaar in de auto, bij vochtig weer ontwaseming ramen slecht, je moet de airco aanzetten wil het condens weggaan. Verder tot nu toe niks dan lof.

PROBLEMEN

Remschijven en blokken vervangen naar ongeveer 60.000 km.
Mazda-dealer duur met beurten (dus de beurten doe ik nu zelf, auto komt alleen met apk bij garage).
Airbag lampje begon spontaan te branden, volgens dealer side-airbag lv defect. Moet een nieuwe in, dat was net buiten de garantie en zou me 675 euro kosten, ik zei laat maar zitten. Thuis heb ik 5 minuten de accuklem erafgehaald en het lampje is tot op heden uit ongeveer 5000 km. geleden. Dus een slechte beurt v/d dealer toch?
Update 28-11-2006
auto bevalt nog prima, geen bijzondere reparaties.
onderhoudsbeurt word nu elke 20.000 km gedaan en bevalt goed, kan de auto hebben.
alleen de airco werkt matig, moet opnieuw gevuld worden.
Banden zijn voor vervangen door ’roadhog’ zijn goedkope banden, weggedrag is beter als michelin, en tevens slijtvaster.
Brandstof verbruik is 1:18 bij vlotte prestaties.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.