Mazda 6 Sport 2.3 S-VT Active (2003)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | 6 Sport 2.3 S-VT Active |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2003 |
| Jaar van aanschaf | 2003 |
| KM-stand bij aanschaf | 50 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Een auto die de toets der kritiek ruim kan doorstaan. Compleet, stil (ook de banden) en een mooie vormgeving van zowel exterieur als interieur. Overigens is dit gelet op de verschillende smaken een volstrekt subjectief oordeel.
Een sublieme wegligging die maakt dat je verlangt naar de volgende minirotonde. De motor loopt als een 6 cylinder. Nodigt uit tot een sportieve rijstijl en hoogst illegale snelheden. Ook al vanwege het lage geluidsniveau. Een sportieve sound uit de dubbele sportuitlaat als je flink doorhaalt in toeren, maakt het geheel compleet.
Mooie rood/oranje dashboardverlichting.
Toch zijn er ook minpunten. De Bose CD wisselaar kent zijn beperkingen (randomizen alleen over één CD en niet over alle 6). Wel een goed geluid. De stoelverwarming, onder de lederen bekleding, kent alleen een aan of uit stand en de opwarmtijd is onacceptabel lang. Tegen de tijd de stoel warm wordt is het gevoel al lang uit je benen verdwenen. Slechts één 12 volts aansluiting in het interieur (incl achterbak), die ook nog slecht toegankelijk in de asbak zit. Geen koelbox of DVD spelertje meer in de auto. Het navigatiesysteem (optie) is mooi weggewerkt in het dashboard. Het is een genot het scherm te zien opklappen. De mogelijkheden zijn echter beperkter dan bijvoorbeeld ENGIN (ANWB met TMC) of TomTom met een PDA. De prijs is onbeschoft hoog (2200 euro) Voor het standaard werk voldoet het systeem uitstekend. Updaten van kaartmateriaal kun je ook beter uitstellen tot na de 13e maand.
De Xenon verlichting is werkelijk geweldig. Wat een lichtopbrengst. Zelf even een lampje vervangen is er echter niet meer bij. Overigens zou dat ook minder snel nodig moeten zijn.
Kortom een auto, waarbij mijn vorige Mazda"s (2x626 en 1x323F) niet in de schaduw mogen staan.
PROBLEMEN
Eerste snelheidsverbaal is binnen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook

Test: Mazda 6 Sport en SportBreak (2022)

Zo scoort onze Opel Frontera duurtester op de rollenbank: 'indrukwekkende cijfers'

Praktijkervaring Renault 5 E-Tech: eigenaren waarderen weggedrag, maar vinden 5 achterin wel krap

Geweldig coupégenot uit de gloriedagen van Alfa Romeo en Fiat




Lezersreacties (0)
Reageren