Kia EV3 (2025)

autoreview

Kia EV3 (2025)

Signalement

Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand laatst800 km
Lezerswaardering: 52%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Kia EV3 business 81,4 kw

Wonende net over de Belgische grens bij Maastricht word ik met mijn VW Caddy maxi in lichte vracht uitvoering geconfronteerd met een milieu zone in Maastricht. Hoewel mijn huidige auto nog lang niet technisch aan het einde van zijn leven is met slechts 240.000 kilometer ben ik in bepaalde gebieden niet meer welkom met mijn euro 4 diesel gestookte busje….

De combinatie privé en werk kilometers maken dat ik per jaar circa 20.000 kilometer maak.
Veelal maak ik de reis van Maastricht naar Zeeland v.v. voor werkzaamheden voor een uitzendbureau. Ook rond Antwerpen ben ik al geconfronteerd met de lage emissie zone als er file of een ongeval is op de ring is doorsteken door Antwerpen zelf voor mij geen optie in de Caddy.

Uiteindelijk besloten om de zoektocht op te starten naar een vervangende auto voor de Caddy.

Ook in België is de automarkt bezig met een transitie, voorheen was dit vooral een diesel land maar ook hier door fiscale stimulans richting andere brandstoffen (plug-in hybride en elektrisch rijden) zie je het landschap bij de autodealers veranderen.

Ik vond het een moeilijke keuze waar mijn centjes op in te zetten, zeker omdat de transitie binnen de automobielmarkt nog steeds gaande is mede gestuurd door financiële stimulans van de overheid in België. Daardoor wil ik het risico van het eigendom liever elders onderbrengen, als de financiële stimulans wordt aangepast waardoor de restwaarde van mijn auto wordt aangetast ligt dat risico niet bij mij maar in dit geval bij de leasemaatschappij.

Uiteindelijk ben ik uitgekomen bij directlease België wat een onderdeel is van Van Mossel die in België ook sterk aanwezig zijn met een uitlopend pallet aan merken. Voorheen heb ik via hun een Kia Stonic in private lease gehad en zij bieden bij bepaalde voertuigen een optie aan met een soort van min / max contract. Dit betekent dat je het voertuig minimaal een jaar moet rijden en dat de private lease maximaal 5 jaar kan lopen. Na de eerste 12 maanden kun je de auto per maand opzeggen en inleveren. Deze flexibiliteit maakt de maandprijs wel iets hoger maar is goedkoper dan een 5 jarig private lease contract afkopen op basis van een boete clausule.

De Stonic ruim een jaar gereden. Eindconclusie een fijne auto op de autobaan een fijne reisgenoot met voldoende vermogen en lekker zuinig. Gemis was een automatische versnellingsbak voor in de stad, cruise controll, verwarmde buitenspiegels en een iets meer praktische kofferruimte. De voertuigen die worden aangeboden zijn een soort van take it or leave it aanbiedingen ze zijn niet te configureren en de kleurkeuze is beperkt. Voordeel is ze staan vaak op voorraad, zijn snel te leveren en door vaak grote partijen ook scherp geprijsd.

Weer even doorgereden met de Caddy en tegelijkertijd geïnventariseerd wat mijn rijgedrag eigenlijk is, heoveel kilometer rijdt ik eigenlijk maximaal in 1 enkele rit, als ik voor een elektrische auto zou kijken wat moet dan de afstand zijn die ik in één ruk wil overbruggen.
Dat komt voor mij neer op 200 kilometer waarvan 90% autobaan is. Waar kan ik laden als ik op bestemming ben in Zeeland.Het blijkt dat op de plekken waar ik kom in Zeeland ik overal kan snelladen.

Tijdens mijn inventarisatie verschijnt de nieuwe Kia EV3 op de markt. Ik begin het nieuws te volgen over deze auto, het design bevalt me, de afmetingen en de ruimte ook.
Toen de auto in de showroom was ben ik bij Van Mossel Kia in Hasselt een proefritje gaan maken. Mijn eerste elektrische ervaring met een auto. Dat is me goed bevallen.
Niet veel later verscheen op de website van directlease ook de Kia EV3 in business uitvoering voor private lease. Beschikbaar in enkele kleuren zonder warmtepomp (in België als optie bij te bestellen op alle uitvoeringen)
Kostprijs op basis van 5 jaar leasen met 10.000 kilometer voor het kleine accupakket 471 euro per maand en met het grote accupakket 535 euro per maand.
Bij de introductie was de flexibele variant minimaal 1 jaar max 5 jaar leasen nog niet beschikbaar.

Na de proefrit was ik enthousiast over de EV3 volgens de verkoper bij Kia in Hasselt was het kleine accupakket ruim voldoende om mijn rit van max 200 kilometer te maken. Op bestemming bij te laden en dan weer terug naar huis te kunnen. Ik ben de autotesten blijven volgen en langzaam verschenen er ook de eerste reviews op onder andere autoweek met de bevindingen van gebruikers. Uiteindelijk verscheen ook de aanbieding waarop ik heb zitten wachten bij directlease in België, de Kia EV3 in business uitvoering met het flexibele contract minimaal 12 maanden rijden en daarna per maand opzegbaar met een maximale looptijd van 60 maanden. De flexibele variant was alleen mogelijk op het voertuig met het grote accupakket waar mijn voorkeur ook naar uitging omdat ik in mijn huurappartement met eigen garage alleen een 220 volt stopcontact heb en ik geen investering wil doen in een andere laad mogelijkheid binnen mijn woning.

Dit mede door het feit dat er op 200 meter afstand 2 publieke laadplekken zijn waar een kWh 10 cent meer kost dan een kWh bij mij thuis in de garage is het verschil zo gering dat de investering zich alleen op zeer lange termijn zou terugverdienen.

Uiteindelijk de aanvraag ingediend voor de EV3 in business uitvoering. Er waren 2 kleuren beschikbaar het mint groen en zwart. Ik heb gekozen voor de zwarte uitvoering. De business uitvoering is in België het instapniveau qua uitrusting ik denk vergelijkbaar met de air in Nederland. Voor mij zit er alles op wat ik nodig heb. Na een kleine 4 weken na het akkoord op mijn aanvraag ontving ik de mail van de Kia dealer in Hasselt dat ik een afspraak kon inplannen om mijn voertuig af te halen.

Het kostenplaatje:
Kia EV3 Business uitvoering 81,4 kwh op basis van min 12/ max 60 maanden contract en
10.000 kilometer op jaarbasis met all weather banden komt het voertuig me op 607 euro per maand uit.
Mijn voertuig is op 15-9-25 afgeleverd

De proefrit van een jaar is begonnen…

De eerste kennismaking

  • 800 km

Met enthousiasme mijn Kia opgehaald in Hasselt,

De auto stond netjes gepoetst op me te wachten in de showroom. Aflevering was prima geregeld. Thuis al mijn huiswerk gemaakt door de Kia app te installeren en mijn account te activeren. De auto was tot 98% opgeladen. Na een kort en bondige uitleg van de medewerker de auto naar buiten gereden. Nog even wat instellingen bekeken en begonnen aan mijn eerste rit naar huis. Wat opvalt is de stilte in de auto mede door het gemis van een verbrandingsmotor wat inderdaad wennen is zijn de alarmgeluiden voor snelheid, een kopje koffie en de waarneming van een nieuw verkeersbord. Je blik op de weg houden is de Kia erg streng op, een blik op de bediening van je multimedia of andere onderliggende menu,s wordt bestraft met een pingel om vooral je ogen op de weg te houden.

Het went allemaal snel en je kunt je auto snel naar je hand zetten met de diverse instellingen die je kunt toepassen op de auto. De alarmen blijven maar je leert de auto wel beter aan te voelen wanneer deze een alarm gaat geven.

Gelukkig kwam er op korte termijn al een aanbod via het uitzendbureau voor werkzaamheden in Zeeland en Middelburg was de bestemming. Eindelijk kilometers maken….
Vertrokken met een volle batterij enkele reis van thuis tot bestemming was 185 kilometer via Antwerpen. Het betrof een nachtdienst dus qua verkeersaanbod was het fijn om de cruise controll op 115 kilometer per uur vast te zetten. De cruise controll laat de auto fijn lopen over de snelweg en je kunt de afstand tot je voorganger op 3 standen zetten. Voor mij is stand 1 aangenaam en als je zelf actief mee rijd en de auto op tijd naar de andere baan stuurt bij een voorligger dan doet de auto de rest.. het voertuig blijft mooi tussen de lijnen zelfs op de Belgische snelwegen van iets mindere kwaliteit blijft de auto mooi op spoor. Een aangename rit bracht mij in Middelburg. Verbruik 17.1 kWh op 100 kilometer, op stand normaal met de klimaatregeling op automatisch met 21 graden als doel.

Aangekomen nog 60 procent batterij over in de auto. De test was om ook weer terug thuis te komen. Bij einde dienst weer op een fijne manier terug naar huis, zaterdag ochtend dus geen extreme drukte in het verkeer. Cruise controll op 120 ingesteld en weer een fijne ervaring rijker thuis aangekomen met nog 20% batterijlading over. Tot dusver heb ik nog geen negatieve zaken ontdekt over de auto. En ben ik vooral enthousiast over het rijcomfort en bereik waarvoor ik tot dusver geen gekke fratsen hoef uit te halen om op bestemming te komen. Het interieur is fijn en rustig de stoelen zitten goed en comfortabel ik kan met mijn 1.76 centimeter een prima zit / stuur positie vinden in de auto. Tot dusver nog geen teleurstelling ontdekt.

6,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Kia EV3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.