Hyundai Sonata 2.4i DynamicVersion (2006)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Sonata 2.4i DynamicVersion |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2006 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand bij aanschaf | 15.000 km |
KM-stand laatst | 38.000 km |
ERVARINGEN
- 38.000 km
Eigenlijk had ik nooit gedacht dat ik deze auto zou kopen. Wanneer je op zoek bent naar een grote luxe en comfortabele auto kijk niet als eerste bij Hyundai. Echter toen ik een afspraak ging maken voor een onderhoudsbeurt voor de auto van mijn vrouw, een Hyundai Atos, zag ik de Sonata 2.4 dynamic staan. Ik was uitermate verrast over de vormgeving. Daarna eerst wat informatie opgezocht over deze auto, want het is ’toch maar een Hyundai’. Ook in de recensie wordt positief gesproken over deze auto.
Nu wilde ik graag een demo aanschaffen omdat de grote eerste afschrijving reeds heeft plaatsgevonden. Zodoende kwam ik uit in Apeldoorn.
Na een proefrit was ook ik overtuigd van de kwaliteit van de auto. Deze had pas 15000km gereden en moest de eerste beurt krijgen. Na een prettige onderhandeling over de aanschafwaarde heb ik deze wagen aangeschaft.
Omdat de registratie van de auto op 29/12/2006 is gezet heb ik nog ruim 2 jaar fabrieksgarantie die indien nodig, ook eventueel in mijn woonplaats Tilburg uitgevoerd kan worden.
Nu heb ik gelijk na de aanschaf een G3/installatie in de auto laten bouwen van Prins met een inhoud van 77 liter. Deze is bij het inbouwstation keurig ingebouwd met een origineel door Prins geleverde afdekplaat in de koffer. Nu blijf je een gladde kofferbodem houden. Wel is deze enkele centimeters omhoog gekomen.
Nu enige informatie over de rij/eigenschappen. Ik nu ca. 3000km gereden met de auto.
De motor is uitermate stil, ook bij hogere snelheden.
De vering is een beetje zacht maar zeker niet oncomfortabel.
De wegligging is goed, maar niet van een sportwagen.
De motor is zeer krachtig en pakt altijd goed op.
Bij overschakelen blijft het toerental lang hoog hangen waardoor je heel comfortabel kunt rijden.
Het verbuik op gas bedraagt ca.
in stad 1 op 7
op de grote weg bij 120km ca. 1 op 9 en bij 100km ca. 1 op 10
Al met al is dit best acceptabel voor een auto van 1500kg en een motor van 2400cc.
Ik kan toch 500km op een tank gas rijden wat ik wel prettig vind.
De auto presteert uitstekend op gas, geen verschil met benzine
De automatische temperatuurregeling werkt uitstekend.
de cruise control met stuurbediening werkt ook goed alleen valt hij al en toe uit. Echter een druk op de knop en het spul werkt weer. Niet echt vervelend.
De remmen zijn eveneens goed.
De auto is zeer ruim, zeker voor de achterpassagiers.
Naar mijn mening hadden de voorstoelen iets verder naar achter mogen schuiven.
Wat wel een klein minpuntje is, de voorstoel is eigenlijk te kort en de lendesteun zit verkeerd, te laag. De zitting van de stoel had langer moeten zijn om een betere steun aan de benen te kunen krijgen.
Maar naar alle eerlijkheid, na een rit van ca. 450km had ik nog niet het gevoel, blij dat ik uit de auto ben.
Je kan wel merken dat het een grote auto is voor niet al te veel geld. b.v.
er wordt veel plastic gebruikt wat krasgevoelig is. De automatische temperatuurregeling is niet gescheiden. Dit is echter geen probleem. Geen standaard audioinstallatie.
Op langere afstanden krijg je het gevoel dat je in een veel duurdere auto rijdt.
Tot op heden erg tevreden over de auto.
Over enkele duizenden km zal ik een update geven over mijn ervaringen.
De waardering kan ik nog niet voor 100 procent onderschrijven omdat ik nog te weing km heb gereden. Dit zal later aangepast worden.
PROBLEMEN
- 38.000 km
Ik heb direct nadat ik vanuit Apeldoorn naar huis reed gemerkt dat er een rammel in de auto zat wat ik zeer storend vond. Thuis gekomen direkt contact opgenomen met de dealer. Deze stelde voor om eerst even te informeren bij de dealer in Tilburg. Indien deze geen uitsluitsel kon geven zou ik een afspraak kunnen maken in Apeldoorn. Nu aangekomen bij de dealer in mijn woonplaats, was is uitermate verrast over de behulpzaamheid van de medewerkers. Een monteurs stapte gelijk bij mij in de auto en ging rijden. Na een gedegen onderzoek kwam hij tot de conclusie dat er spanning op de voorruit zat. Bij de dealer waar ik de auto gekocht had werd informatie opgevraagd over de auto en er werd meteen een afspraak gemaakt om de klacht te verhelpen. Deze is tot volle tevredenheid opgelost.
Verder heb ik nog geen problemen gehad met de auto.
Update 14-11-2007
De auto rijdt nog steeds goed. Inmiddels 4000km gereden.
Nu is het probleem met de cruise-controle verergerd. Op een rit van ca 150km valt de cruise-controle zeker 5 tot 8 keer uit.
Ook blijkt er nu een lekje te zitten in het koelsysteem.
deze klachten worden nog nagekeken bij de dealer.
Tevens begint de auto bij het achterraam ergens te kraken, war zeer irritant is.
Misschien heeft het te maken met de lagere temperaturen. Ik ben echter van mening dat een auto in deze klasse beter in elkaar gezet dient te worden.
Mijn Carisma uit 2004 met 60000km kraakte of piepte nergens, ook niet in de winter.
Ik twijfel nu toch wel zeer of ik nogmaals een Huyndai zou aanschaffen.
Ik denk van niet.
De toekomst zal het leren
Update 4 oktober 2008
De kilometerstand bedraagt nu 38000km.
Op de autoweg rijdt de auto goed en is de motor lekker rustig.
De cruisecontrole valt nog steeds regelmatig uit. Bij de dealer weet men geen raad. Nu heb ik de klacht gedeponeerd bij de importeur, nu een week geleden. Nog steeds geen antwoord gekregen, ook niet dat de klacht is ontvangen. Dit getuigt niet erg van klantvriendelijkheid. Ik betwijfel ten zeerste of de klacht in behandeling wordt genomen. Bij het rijden in de stad blijkt de motor niet heel soepel, een beetje schokkerig. Dus niet zo verfijnd als andere auto\'s.
Het kraken van de hoedenplank/achterraam blijft ook aanwezig. Is volgens de dealer eveneens niet op te lossen. Ook is er een rammel in de rechterdeur of zijstijl.
Bij de onderhoudsbeurt van 30000km niets speciaals defect. Alleen de interieurfilter is vervangen en nu stinkt de airco naar zweetvoeten. Nu zullen de airco-onderdelen schoongemaakt moeten worden wat weer € ??? kost. Toch vreemd dat dit is ontstaan gelijk na het vervangen van de filter.
Het blijkt nu toch dat Hyundai nog steeds geen niveau kan bereiken van de japanse of europese auto\'s. De kwaliteit schiet nog steeds te kort.
Ik weet nu wel heel zeker dat ik GEEN Hyundai meer zal kopen ondanks dat ik het model nog steeds zeer mooi vind.
Ook wanneer je de auto wil inruilen raak je deze zelfs aan de straatstenen niet meer kwijt. Er zal dus niet veel anders opzitten dan door te blijven rijden. Op LPG rijdt de auto overigens goed. Het leer in de auto is wel prettig.
Let overigens ook wel op dat de gebruikte kunststoffen in de auto erg krasgevoelig zijn. Nee, nogmaals, voor mij geen Hyundai meer!!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.