Honda Civic e:HEV Advance (2022) #3
autoreview
Signalement
Uitvoering | Civic e:HEV Advance |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2022 |
Jaar van aanschaf | 2024 |
KM-stand bij aanschaf | 6.500 km |
KM-stand laatst | 22.500 km |
wat een auto !
- 8.300 km
Mijn 10de generatie Civic sedan 1.5T executive had inmiddels weer al 110.000 probleemloze km's op de teller. De banden zaten er aan te komen (alle 4) en volgend jaar zijn mijn schijven en remblokken aan de beurt. langzaamaan kreeg ik het idee dat ik maar eens moest gaan kijken voor een opvolger. Nieuw vind ik zonde van mijn geld, de afschrijving het eerste jaar is altijd gigantisch. Dus dan maar eens kijken op gaspedaal voor een demo of jong gebruikte. Ik wist van de leveringsproblemen van de nieuwe 11de generatie civic, maar tot mijn verbazing stonden er toch een stuk of 15 te koop in Nederland. Honda levert ze alleen met hybride motor en in hatchback uitvoering in 3 verschillende trims. elegance-sport en advance. dus mij eerst eens verdiept in de verschillen en mede door de Bose geluidsinstallatie, lederen interieur en het panorama dak sprak de advance mij het meest aan. De hybride techniek van Honda was voor mij nieuw en onbekend, maar na het bekijken van de duurtest filmpjes op autoweek en diverse YouTube filmpjes was ik al snel overtuigt van de revolutionaire technologie tov andere merken en ging het bij mij toch wel heel erg kriebelen, ik had mijn keus gemaakt.
Proefrit en aankoop:
In Breda bij Honda van Putten stond een witte ingevoerde advance uit 2022 met 17.000 km op de teller, telefonisch een afspraak gemaakt en op de heenweg naar een weekendje Limburg een tussenstop gemaakt in Breda voor een proefrit.
Wowww!! wat rijd dat strak en smooth, en wat is de materiaalkeuze, ergonomie en kwaliteit van het interieur ineens zoveel beter dan in mijn 2017 civic.
prachtig honinggraat met weggewerkte airco blazers, mooie grote centrale display en geheel digitale dash display. Geen pookje meer maar knoppen voor de automaat. (ziet er clean uit en went snel).
Jammer dat we het niet eens konden worden over het bedrag wat ik moest bijbetalen.
Daarom maar even verder kijken.
Het merendeel van het aanbod in Nederland betreft elegance en sport modellen maar ik had gezien dat er ook een zwarte advance te koop stond in de buurt van Winterswijk, voor mij een takke eind rijden!, Deze was wel 1000,- duurder maar hij heeft maar 6500km op de teller en is ook ingevoerd en van eind 2022.
Na een paar telefoontjes het opsturen van recente foto's van mijn auto uiteindelijk een inruil aanbod gekregen dat ik netjes en heel acceptabel vond en de koop was gesloten, en dat telefonisch en ongezien voor beide partijen ....
Een week later op een vrijdagmorgen 3 uur rijden naar auto Tiggeloven in Bredevoort .
daar hartelijk ontvangen, koffie, bloemen, vriendelijk en alle tijd .
een paar mooie foto's gemaakt van mijn oude civic die ik inruilde en de nieuwe naast elkaar. Na een uitleg over de instellingen, het koppelen van mijn telefoon en het instellen van mijn huisadres als "thuis" in het navigatie menu weer 3 uur terug rijden naar het Zeeuwse.
Tijdens die rit kon ik gelijk alles een beetje uitproberen, eco, normaal en sport stand, Lane assist heb ik direct uitgezet (irritant) maar na het tanken stond hij weer terug aan ? (later nagevraagd maar door EU regels is dit niet meer definitief uit te schakelen, jammer.) de Bose geluidsinstallatie gelijk even uitgetest, blown away ! wat een mooi vol geluid mede door de subwoofer die in de kofferruimte is geplaatst, zelfs op zijn hardst vervormt het geluid niet.
Dit is echt een meerwaarde t.o.v. de elegance en sport uitvoering.
modificaties:
nu 6 weken in bezit en inmiddels 8300 km op de teller.
gelijk na aanschaf heb ik 19 inch velgen gemonteerd (Arceo Monaco) met Michelin pilot sport 5 banden. ik merk qua rijgeluid en rijgedrag weinig verschil met de standaard 18 inch die ook op Michelins staan (pilot 4). maar ik vind de 19 inches zo veel mooier en sportiever staan!
Ook voor de sportieve look een bumper lip van Aerodynamics gemonteerd.
De remklauwen (hybrid) blauw gespoten met hittebestendige lak en bij just carpets een nieuw premium Matten set met civic logo en kofferbakmat in super dikke velours bemachtigd.
Dan nog via Ali de (exact dezelfde als oem) led verlichte drempel beschermers besteld en zelf gemonteerd. plug and play en dat voor 50,- incl verzenden (oem kost 450,-)
De afspraak voor chrome delete van de raamlijsten en emblemen is inmiddels ook gemaakt. ik wil later nog een spoiler op de kofferklep, maar ik ben er nog niet uit welke dat gaat worden, denk toch de OEM duckbill in carrosserie kleur, ook i.v.m. het zicht naar achteren.
1e rij ervaringen:
Ik kan hier tot in detail beschrijven wat je overal in de test filmpjes op youtube en autoweek ziet en wat je leest in de andere gebruikers reviews, maar laat ik het er maar op houden dat hij fantastisch rijdt, echt een genot om dit elke dag weer te ervaren.
Ik onderschrijf dan ook alle positieve rijervaringen van andere Civic rijders en testers. Bij een volgende update zal ik hier wel iets verder op in gaan.
Wat het verbruik betreft, dat vind ik niet echt belangrijk, rijplezier gaat bij mij boven die paar cent besparing op eco stand. daarom gebruik ik de luie eco stand dus niet en rij ik altijd in normaal of sport stand.
Beide standen zijn comfortabel maar bij de sport stand is hij meer alert op het gas en is de sturing iets zwaarder, ook het motorgeluid (fake) voegt meer beleving toe.
zijn er dan minpunten?,.........jazeker;
* De rij hulp systemen wekken bij mij irritatie op maar ik heb alles nu zo ingesteld dat het acceptabel is.
Lane keeping assist blijft mij irriteren en bij lange ritten schakel ik dat uit via de knoppen op het stuur.
* Adaptief groot licht werkt fijn maar schakelt soms wat laat af.
* Walk away auto lock is niet beschikbaar voor de Europese civics en ontbreekt in het menu. (zal wel weer EU regeltje zijn )
* Multimedia start op bij het starten van de auto en gaat als voorkeur direct naar Apple CarPlay spottify en niet naar het laatst beluisterde DAB radio station.
* De 40 liter benzine tank is aan de kleine kant en het lampje gaat wel heel vroeg branden.
* Wat ik echt niet snap is dat er nu weer ineens een tankdop aanwezig is, die je bij het tanken in het klepje moet haken ? bij mijn vorige civic was dat een soort terug slagklepje waar je het tankpistool zo naar binnen duwde, echt super handig.
* Als je de ruitenwissers omhoog wilt klappen bij het wassen moet je ze eerst iets naar boven bewegen, doe je dit vanuit de ruststand dan komen ze tegen de rand van de motorkap, wat lakbeschadiging kan veroorzaken.
* De ruitenwissers met ingebouwde sproeiers komen wat fragiel over en zijn niet echt een verbetering t.o.v. het oude wel goed werkende systeem.
uiteindelijk valt er goed mee te leven, want in perspectief met de fantastische auto die Honda heeft neergezet en wat daar allemaal zo goed en fijn aan is dan stellen de minpuntjes niet veel voor.
maar er moet altijd iets te wensen over blijven en perfectie bestaat niet.
ik zal deze review blijven updaten van tijd tot tijd .
een maand verder
- 10.000 km
De laatste weken vakantie gehad en best wat km's gereden met de Hybrid civic.
Wat is het toch een fijne auto. ik rij vaak in sport stand want ik hou van die snelle gasrespons en het motorgeluid is zo gaaf om te horen. ik merk dat het koppel onderin ruim voldoende is en ongeveer vergelijkbaar met mijn gechipte 1.5 T civic van de vorige generatie die rond de 230 pk zat!
wel was deze krachtiger op hogere snelheden. ook de topsnelheid was veel hoger (234 op teller) De hybride is begrenst op ongeveer 200km/h.
Maar aangezien we in Nederland geen autobanen hebben en een snelheidsbekeuring buitenproportioneel hoog is, komt het niet vaak voor dat je die snelheden aantikt.
Ik heb hem nog iets verfraaid en gepersonaliseerd door zwarte logo's te monteren, waarbij ik bij het voorste logo op de grill een blauwe achtergrond heb geplaatst zodat dit overeenkomt en matcht met de remklauwen. De raamstijlen zijn inmiddels zwart gewrapt, ook is mijn flitsmeister dash inmiddels binnengekomen. deze heb ik gemonteerd op de middenconsole. werkt super, onafhankelijk van je telefoon door de ingebouwde simkaart die direct contact maakt met internet zodra je de auto start. ook de ingebouwde parkeerfunctie is handig, Ik kan nu mijn abonnement op parkmobile opzeggen.
Een achterspoiler staat nog steeds op de wensenlijst.
Verder geen problemen gehad, kan inmiddels goed leven met de veiligheids systemen, Het infotainment dat als voorkeur altijd opstart naar spotify van de gekoppelde telefoon blijft irritant.
De kleur zwart is echt verschrikkelijk om netjes te houden, een uur na het wassen zie je al stof, en na een regenbui is het helemaal huilen....
Verder veel positive reacties, zelfs van wildvreemde mensen op de parking van de supermarkt. Het is natuurlijk een auto die je niet op elke hoek van de straat tegenkomt.
update
- 18.500 km
inmiddels weer een half jaartje verder tijd voor een update.
elke dag nog steeds met een smile achter het stuur en geen noemenswaardige problemen op 1 dingetje na, mijn gordelspanner aan de bestuurderskant staat wat slap, hij rolt niet goed op, dus hier moeten ze bij de eerste beurt even naar kijken.
een paar maanden geleden heb ik de originele OEM duckbil spoiler gemonteerd op de kunstof kofferklep. Staat heel mooi en is net iets minder schreeuwerig dan de HPD spoiler. ook heb ik nu waterflow richtingaanwijzers in de zijspiegels, (vind ik gewoon leuk )
Een bestuurder van een witte BMW heeft zijn portier iets te ver open gedaan en mij mijn eerste schamp en deukje opgeleverd. ik heb het er grotendeels uit kunnen poetsen, maar je blijft het zien. Heb daar dan zo de pest in !
Maar mijn velgen zijn nog steeds in nieuwstaat, dat komt waarschijnlijk omdat ik gescheiden ben . ... haha.
De topsnelheid is begrenst op exact 185km en niet zoals ik eerder dacht bij 200, dat is wel een beetje jammer.
Trekkracht vooral in sportstand is fenomenaal, en hij rijdt als trein.
ik merk wel dat de Michelins iets gehoriger worden, misschien nog een keer laten balanceren.
verder verbaas ik mij nog steeds dat je zo weinig van de laatste generatie Honda civic's ziet, sublieme hybride techniek, kwaliteit, betrouwbaar, super compleet, de beste rijeigenschappen in zijn klasse, zelfs in Duitsland zeggen ze dat hij beter is dan de Golf, Astra en de A3. waardevast, en een mooie verschijning.
misschien komt het door de lange levertijden in het begin of de iets hogere prijs dan de concurrentie.
oproep voor terugroepactie
- 22.500 km
Een paar weken geleden een brief ontvangen dat mijn Honda wordt teruggeroepen voor 2 acties, namelijk;
* High pressure fuel pump leaking
* Safety recall steering gear box worm wheel defect.
De afspraak is inmiddels gemaakt voor 28 mei bij Honda van Putten in Breda, inclusief beurt en ik heb aangegeven of ze naar mijn gordelspanners willen kijken, die rollen slecht op.
Er is mij een leen auto toe gezegd, dus dat wordt een ochtendje shoppen in Breda.
Mijn civic rijdt nog steeds als een trein en ik heb nog geen klachten betreffende sticky steering of enige lekkage zoals vermeld bij de terugroepacties.
Dus de acties zijn puur preventief.
Sommige mensen spreken negatief over terugroepacties, maar ik vind dat het merk zijn verantwoording neemt en vind het een sublieme service richting de klant.
Je auto wordt kosteloos weer in topstaat gebracht. Als je bijvoorbeeld bij Audi en Volkswagen kijkt met de TFSI motoren en de oprekkende distributie kettingen, daar kan de klant gewoon zelf voor opdraaien terwijl die kettingen eigenlijk levenslang zouden moeten meegaan. Ik heb een kennis die moest 1500 euro aftikken, want de waterpomp en kettingspanner worden dan ook gelijk vernieuwd. auto had net een ton gedraaid. Dus klasse van Honda dat ze hun verantwoording nemen, er zijn merken die daar anders mee omgaan.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.