Honda Aerodeck Estate 2.2i ES (1995)

autoreview

Honda Aerodeck Estate

Signalement

UitvoeringAerodeck Estate 2.2i ES
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1995
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf249.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Het gaat hier om de Aerodeck estate automaat, een in Ohio, USA, gebouwde Honda.
Het is de meest complete versie met oa airco, open dak, elektrische ramen, spiegels en
bestuurdersstoel.
Deze Jap-Yank is sinds zijn ingebruikname in NL in 1995 voorzien van een AG LPG installatie (G3) met 60L ringtank in de reservewiel-ruimte.
Ik heb de auto in aug. 2005 gekocht bij Honda van Bunningen (prettig bedrijf, goede service) voor rond de 5 mille, incl. complete service-documentatie, 4 nieuwe LM velgen+Bridgestone Potenzas en een grote beurt. Er stond toen 249.000 op de teller en de gemiddelde autoleek zal ongetwijfeld maar één aankoopadvies geven voor een auto met dergelijke KM stand op LPG, bovendien ook nog automaat, waarmee je van plan bent meer dan 30.000km p/j te gaan rijden: in een zo groot mogelijke boog omheen lopen.
Ik had echter in het geheel niet de indruk dat deze auto aan het eind van zijn latijn zou zijn en was bovendien erg gecharmeerd van het model dus besloot het erop te wagen, een beslissing waar ik tot op heden absoluut geen spijt van heb.
Kort na aanschaf NGK iridium bougies en een K&N inlegfilter erin gezet, alsmede een goede geluidsinstallatie: Pioneer Deh77mp headunit, Macrom 400Watt Amp, Infinity Kappa 2 weg speakers vóór en 10inch Alpine Subw. in de kofferbak. (Voor de volledigheid, ik heb voor deze setup gekozen vanwege de kwaliteit vd componenten waarbij de focus ligt op een zuivere klankweergave en niet op gegarandeerde permanente gehoorschade bij de inzittenden en hun directe omgeving). Verder is de
auto voorzien van navigatie & Nokia carkit.
Positief:
-vormgeving: Persoonlijk vind ik dit één vd meest elegant vormgegeven stationcars, hij is lekker
laag, heeft een strakke neus en een goed geproportioneerde achterpartij.
-bouwkwaliteit: motor verbruikt géén olie en heeft nog steeds hele goeie compressie, lak is hard, geen roest, interieur vertoont nauwelijks slijtage, alle elektrische gadgets werken nog naar behoren, airco is ijskoud, etc.
-wegligging: Het double-wishbone systeem is echt fenomenaal, deze auto ligt als een blok op de weg, ook in volledig beladen toestand, ook op hoge snelheid (160+)
-Praktische bruikbaarheid: Grote kofferbak, volledig vlakke laadvloer, veel opbergmogelijkheden.
-Economy: Het gem.verbruik ligt rond de de 1 op 8,5 à 9 op LPG, geen dure reparaties (afkloppen!), nauwelijks afschrijving, goedkoop in verzekering.
-comfort op snelweg. 140 is echt een fijne kruissnelheid, de auto voelt dan strak aan, het
geluidsniveau is acceptabel en op de stevige stoelen is het, ondanks de relatief korte zittingen, goed uit te houden
-motor; De f22b motor (150pk) is, hoewel geen racemonster, tot behoorlijke prestaties in staat,
- helaas helpt de automatische transmissie niet mee (zie negatief).
- Honda-dealers; Prettige ervaringen met zowel van Bunningen in Horssen waar de auto gekocht is als met Van Nieuwkerk in Amsterdam, waar de auto nu 2x een service gehad heeft.

Negatief:
-Automaat: Afgezien vh feit dat ik sowieso geen groot automaat-liefhebber ben, de
overbrengingsverhoudingen van deze bak zijn echt op het rijgedrag van een Amerikaanse soccer-mummy ingesteld, puur op economy. Dit resulteert, icm het feit dat de f22 motor zijn koppel vnl in de hogere toerenregionen heeft, in relatief weinig trekkracht onderin, vooral in de -lange- 2e versnelling, op LPG rijden helpt hier natuurlijk ook niet echt aan mee..
Merkbare verbetering trad op door het aanspannen van de kick-down-kabel en het reinigen van de op de bak geplaatste drukschakelingen (shifter-selenoids).
-veercomfort op lagere snelheden: de auto is vrij stug en op korte oneffenheden bonkt ie nogal (update: dit is aanmerkelijk verbeterd na de montage vd originele velgen + nwe banden)
-Geluidsisolatie kan beter, de Bridgestones zijn IMO ook vrij rumoerig.
-beperkte actieradius- inherent aan LPG.
-enorme draaicirkel.

Update 307.000 KM:

-Trekhaak eraf gehaald, ontsierend en onnodig extra gewicht
-Rij weer op de originele velgen, nu met Vredestein Sporttrac’s : Een uitstekende combi, heel veel grip, ook bij nat weer, stiller dan de Bridgestones, veel comfortabeler en minder ’bonkig’.
-achterspatlappen gemonteerd
-en puur cosmetisch: Amberkleurige zijclignoteurs vervangen door witte
Achterwisser vervangen door één van een alfa 156 SW, veel strakker

PROBLEMEN

-Er zit een kleine resonantie in de uitlaat bij 1800 toeren, dit is vanaf het begin zo geweest, schijnt typisch Honda-kwaaltje te zijn.
Update: Deze resonantie heb ik gelukkig op zeer simpele wijze kunnen verhelpen
-ABS-pomp verliest -in zeer geringe mate- remvloeistof. Deze pomp schijnt het na een tijd nogal eens te begeven. Tot nu toe is 2 keer het ABS lampje aangegaan, beide keren kon ik volstaan met het reservoir bijvullen met DOT4.
Update: ABS-pomp blijft naar behoren werken,geen remvloeistof meer bijgevuld
-Bij 260D km service is het uitlaatspruitstuk vervangen, zat een barst in, bij deze actie heeft waarschijnlijk de lambda sensor de geest gegeven: dit resulteerde, eenmaal terug in Amsterdam, in een slecht lopende motor, vooral op gas,ben terug gegaan naar garage: daar zijn eerst oa de gascomputer en de verdamper vervangen, voordat de oorzaak werd gevonden. Alles viel onder garantie, prima sevice incl. gratis leenauto.
-Bij 275D km beurt was er een stelmoer van een vd kleppen lam, deze is vervangen.
-net na de 300d KM geconfronteerd met lekke koelslang. Koelslang vervangen.

Kleppen zijn nu dus (bij 307000 KM) volgens garage uitgesteld, ik heb ook wel het idee dat de compressie ietsje minder ah worden is (hoewel verbruik ongewijzigd is) dus zal toch binnenkort aan de cilinderkoprevisie moeten want ik wil met deze accord toch zeker de 4 ton halen..

update 7 februari 2009:
Vorig jaar toch ivm de uitgestelde kleppen bij 320dkm besloten de cylinderkop te laten vervangen door een exemplaar van de sloop. Al met al een duur geintje aangezien ik het icm een grote beurt door de dealer heb laten uitvoeren. Verder geeft de auto nog steeds geen enkele indicatie dat 'ie van plan is om er binnenkort de brui aan te geven. Net weer door de APK zonder problemen.
Plan is nu om er nog een jaartje of 2 in te karren en dan een Accord tourer op de kop te tikken

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.