Ford Sierra 2.0 GL (1987)

autoreview

Ford Sierra 2.0 GL (1987)

Signalement

UitvoeringSierra 2.0 GL
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1987
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf89.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik was op zoek naar een tweede auto omdat ik een aantal maanden elders moest gaan werken (niet meer op fietsafstand). Mijn vriendin reed ’onze’ Fiat Bravo dus zocht ik een auto(tje) om in die maanden naar mijn werk te komen. Via internet heb ik toen een bordeaux rode Sierra 2.0 GL gevonden uit ’87 met maar 89.000 km op de teller. De auto stond te koop voor 550,= euro, maar ik heb hem voor 450,= euro mee kunnen nemen. Uiteindelijk heb ik ruim 2 jaar met veel plezier in de Sierra gereden!

De Sierra zit en stuurt prima, hij is erg comfortabel afgeveert, dus hij helt wel wat over in de bochten. Hij heeft voldoende vermogen, 105 pk als ik me niet vergis. Ook de achterwielaandrijving is geweldig, vooral om te spelen als het wat gladder is! Het schakelen ging wat minder soepel, er zat veel speling op de pook waardoor je hem soms echt in de juiste versnelling moest duwen.

Op het benzineverbruik was geen pijl te trekken. Soms 1:10 en de andere keer weer 1:14 à 1:15. Ik weet nog steeds niet waar dat aan lag. Het olieverbruik was echt minimaal.

Bij de eerste keer dat ik de auto naar de APK bracht, was er alleen één remslang poreus, verder niets aan de hand. Een jaar later bleek echter dat de carrosserie zodanig was aangetast door roest dat dit niet eenvoudig was te repareren. Helaas heb ik de Sierra toen naar een sloperij moeten brengen.

PROBLEMEN

Buiten het roestprobleem (Ford-kwaal in die tijd) eigenlijk vrij weinig. Alleen de remslangen, benzineslang en de hoes van de aandrijfas laten vervangen omdat deze gewoon op waren.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.