Ford Mondeo 2.0 TDCi 140pk Titanium (2008)

autoreview

Ford Mondeo
Ford Mondeo persintroductieFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord Mondeo persintroductieFord Mondeo

Signalement

UitvoeringMondeo 2.0 TDCi 140pk Titanium
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst175.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eind goed al goed

  • 175.000 km

Helaas moest ik de auto vorige week inleveren, omdat einde contract nabij was. Als leaserijder heb ik met veel plezier in deze auto gereden. Ik rijd nu tijdelijk een Volvo V50 1.6e D nog wat. Stuk minder. Wacht met smart op de Peugeot 508. Vandaag even in kunnen zitten in de showroom in Breukelen. Wow.

Bij de les blijven, de Mondeo. 175000 km in ongeveer 2,5 jaar. Eigenlijk te gek voor woorden in dit drukke landje. Op zich is rijden met de Mondeo zeker geen straf. Diverse testen beamen dat. Zelfs Top Gear is lovend over deze auto en terecht. Mijn uitvoering had leer als leaseaanbieding. Helaas zonder stoelverwarming. In de winter nogal koud. En in de zomer als je niet uitkijkt nogal heet. Kwestie van een handdoek of op de juiste manier parkeren tov de zon. Verder is leer ideaal. Trouwens de stoelen zitten heerlijk. Je zit IN de stoel. Niet erop zoals nu bij de Volvo V50, waar ik het na 1,5 uur helemaal zat ben ondanks genoeg verstelmogelijkheden. Met de Mondeo geen centje pijn.

De motor is heerlijk. Reageert prima op het gas. Altijd vermogen voorradig, zeker in de drukte om even snel in te voegen op de snelwegen in NL. Vooral de opritten omhoog met flauwe bochten waren elke keer weer een uitdaging. Wat is de snelheid aan het eind van de oprit. Menigmaal 160+ en dan rap weer het gas los want aan administratiebonnen heb ik een hekel.

Problemen in die 2,5 jaar? De gecombineerde navi-geluidsinstallatie is een keer softwarematig vastgelopen. Resetten/updaten in de garage en klaar. Rammeltje achter de CD speler dat maar niet opgelost kon worden. De eerste weken vreselijk wennen aan het piepje bij voor- of achteruit parkeren. Blijkt de toonhoogte van voor anders te zijn dan achter. Tja, dat kostte me een deukje. Sowieso is de auto onoverzichtelijk. Achteruitparkeren is me al die 2,5 jaar eigenlijk niet eenmaal goed gelukt :-(. Nadeel van zo'n grote bak. Maar ja, ik prefereer nu eenmaal groot en zwaar, heb ik net iets meer kans bij een frontaaltje met een kleintje.
En een keer over een stuk uitlaat gereden wat over de weg kwam aanstuiteren. Bleek een ophangingsonderdeel te zijn beschadigd. En oh ja, een buizerd in de grill van de radiator gehad. Die grill werkte als een frietsnijder, wat voor het dier een pijnloze dood betekende.

Wat verder? Eigenlijk niets. Daarom vind ik het ook jammer dat ik hem niet voor hetzelfde bedrag kan terugleasen. Courantheid is door zijn populariteit denk ik, niet zo best.

In Spanje nog een stukje (2x 600 km) met de caravan gereden (staat daar op stalling, vandaar) en dat doet ie zonder moeite. Je moet je best doen onder de 100 te blijven. De kids zijn er mee op wintersport geweest naar Frankrijk (winterbandjes aan uiteraard), geen probleem.

Valt er iets tegen? Ja, de navigatie. Het scherm is in de zomer bijna niet af te lezen. Als je vergeet het nachtscherm terug op 'dag' te zetten, dan is het menuscherm 's ochtends bijna niet te lezen. Touchscreen is sowieso vervelend. Geef mij maar de bediening zoals in de Laguna. Joystickie op de middenconsole. Heeft de 508 ook.
Van de verkeersinformatie heb ik nooit wat gesnapt. Altijd te laat en eenmaal op het scherm er bijna niet vanaf te branden. Als het eenmaal druk is heb je er trouwens geen bal meer aan. Je weet alleen dat het lang gaat duren....
Zou ik hem aanbevelen? Zeker weten. Je krijgt veel auto. Genoeg vermogen. Lekker ruim. Alles wat van belang is zit erop en eraan. Een handige 5e deur. Het gemiddelde verbruik was zo'n 5,7/100km. Toch netjes? Ik houd me wel aan de max. snelheid + cruise control en maak gebruik van de kennis opgedaan in een cursus "het nieuwe rijden". Snel opschakelen, of zelfs eentje overslaan als het zo uitkomt. Vermogen zat.

Maar de volgende auto wordt wel een automaat, dat is zeker. Want filerijden met een handbak is een crime. Zelfs in een Mondeo.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.