Ford Ka 1.3 Centennial (2004)

autoreview

Ford Ka
Ford KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord Ka - interieur

Signalement

UitvoeringKa 1.3 Centennial
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2004
KM-stand bij aanschaf34.500 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De Ford KA gekocht, omdat ik dit keer een betrouwbaardere auto wilde.Mijn Smart had binnen 1 jaar geregeld mankementen, wat mij zeer irriteerde. Van gescheurd spruitstuk, tot tankdopje die niet meer openging. Heel handig als je tank leeg is en je staat bij de pomp :S

De Ford KA heb ik gekocht omdat ik de prijs kwaliteit verhouding zeer goed vond. Daarbij kreeg ik een enorm goede inruil voor mijn Smart en voor een klein bedrag reed ik daar de Ford KA. De auto rijd zeer volwassen, heeft een leuk uiterlijk, dat ook anno 2012 nog meekan, alhoewel het nu natuurlijk wat gedateerd raakt met het nieuwe model.

De rijeigenschappen zijn goed te noemen. Toch vind ik de techniek erg gedateerd. Het motorblok is oud, maar dat is een plus, heeft zijn dienstjaren bewezen en is toch nog vrij zuinig. Aangezien de motor, een 1.3 voldoende vermogen heeft tuft hij er lekker op voort. Heerlijk is het feit dat je lekker lui kunt rijden. Je kunt al 60 rijden in zijn vijf. De trekkracht is dan wel weg, maar zuinig rijd je wel.

AAngezien ik er veel snelwegkm mee maak, is de 1 op 18 zeker haalbaar. De nieuwe, zogenaamd zuinige auto's presteren hetzelfde. Dus alle lof voor Ford, Het oude motortje doet het prima.

Motorissch is de Ford een kei en daar staan ze ook bekend om. Inmiddels 70000 km met de KA gereden, mar ga hem nu toch inruilen. ( overigens was de auto 4jaar oud toen ik hem kocht, hij owrdt nu bijna 9 en ook echt aan vervanging toe.

De carrosserie vind ik tegenvallen. Het kraakt her en der bij verkeersdrempels, gaat maar niet weg, begint te roesten bij de tankdop, zoals ze allemaal doen, en is erg steenslaggevoelig, maar wat rijd hij goed! Wel jammer vind ik dat de beurten altijd duur zijn. Dit is ook mede aan de dealer te danken......een gemiddelde van 400 euro per jaar is voordelig.grote beurt, apk en wat er uit voort komt.

De stoelen zijn ook echt perfect en zitten nog als nieuw, geen doorgezakte ellende. het dashboard vind ik ook gedateerd, net als de versnellingspook. Deze zijn afkomstig uit de vroegere Sierra. Ford heeft van de KA een echte verkoophit weten te maken, en terecht, maar is ook voordelig uit geweest.

De motor is van de fiesta, van origin, wel hebben ze deze modellen verbeterd, de eersre KA's zuipen olie en hebben "kleppen die afgesteld moet worden", wat volgens de automonteur een drama is. Dus een verzameling van bij elkaar geraapte onderdelen. Mijn oom noemt de auto dan ook een omgedraaide zeepkist met een kwak oude rotzooi erin hahaha! Zelf kan ik de humor er wel van in zien

Maar ondanks dat, een echte aanrader. Wel jammer dat de auto na 10 jaar echt op is, of eigenlijk na 9 jaar....

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.