Ford Focus Wagon 1.8 TDdi 90pk Trend (2001)

autoreview

Ford Focus Wagon 1.8 TDdi 90pk Trend (2001)

Signalement

UitvoeringFocus Wagon 1.8 TDdi 90pk Trend
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2004
KM-stand bij aanschaf60.000 km
KM-stand laatst123.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Grijze regenjas.

  • 123.000 km

Een tussenoplossing was het. Wat vooraf ging is de spijtige maar profijtige verkoop van mijn favoriete wagen tot op heden, de nachtblauwe Mondeo RS.
De Focus diende zich aan. Wat later kwam kon niet snel genoeg komen...

Niet dat de Focus Clipper een slechte auto was. Integendeel, het enige wat hij was was een auto. Verder niets.
Geen franjes, geen opties, geen opwinding, geen problemen.
In een verwoede poging om de Clipper op te leuken plaatste ik nog witte knipperlichten. Tevergeefse moeite.
Dit nam het laatste beetje kleur weg. De grijze regenjas was nog completer.
Om een of andere reden regent het ook altijd in mijn herinneringen waarin ik de 90pk diesel over 's lands wegen jaag.

Linkerhand op het stuur, elleboog op de deur. Rechterhand op de pook of het stuur, elleboog ergens in de oneindige binnenruimte.
Ruim was ie wel, gigantisch. Toch vond men geen plekje voor een armsteun. Arme arm. Meer dan 60.000 km op amper een jaar.

Arme rug ook. En benen. De standaard zitjes zijn te kort, te weinig regelbaar en ze geven nul steun. Een ramp.
Tot mijn grote huivering ontwaarde ik dezelfde krengen in de overigens wel o zo hippe Kuga.
Nuke the bastard die daarvoor verantwoordelijk is.

Na een klein jaar en pak 'em beet 1000 uur achter het kunststof stuur had ik het gehad.
Het lage verbruik, het gezellige snorren van de mazoutstoof, de puike wegligging en gigantische laadruimte ten spijt wilde ik er vanaf.
Te saai, te onopvallend. Geel met een orangje zwaailicht, dan ziet men je tenminste. Niet zelden vreesde ik bij het buitenkomen van de supermarkt dat iemand gewoonweg op mijn Regenjas had geparkeerd.
In de veronderstelling dat het beton gewoon vrij was.

Wie houdt van nostalgie, eenvoud en volslagen droogte, wie zich hekelt aan elke vorm van opwinding en jolijt, wie weinig budget en veel kinderen of andere vracht heeft, wie het niet ziet zitten om gezien te worden, dié zal thuiskomen in de Focus Clipper.
Kortom, het lijkt wel een Toyota.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Ford Focus

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.