Ford Focus Wagon 1.8 TDDi 90pk Futura (2004)

autoreview

Ford Focus Wagon
Ford Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus - interieurFord Focus - interieur

Signalement

UitvoeringFocus Wagon 1.8 TDDi 90pk Futura
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2004
KM-stand bij aanschaf70 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Sinds novenber 2004 ben ik voor mijn werk in het bezit van deze auto. Vergeleken met Volkswagen, waarvan ik er hiervoor 3 heb gereden voelt de auto echt een klasse minder.

Verbruik van de auto valt me erg tegen , kom niet verder dan 1 op 15 terwijl ik met diverse Volkswagens altijd rond de 1 op 18 zat.

De auto rijdt prettig, wegligging is prima, maar de rammeltjes en de brommende motor gaan je toch echt irriteren. Tevens is de auto niet leverbaar met cruise-control af fabriek dus deze achteraf laten inbouwen.

Prestaties van de focus zijn redelijk, zeker met een kofferbak vol testapparatuur.

De zitpositie in de auto is prima ( ik ben 1.86 m ) totdat je een kinderstoeltje en maxi-cosie op de achterbank moet plaatsen, dan moeten namelijk de voorstoelen naar voren om de kids op de achterbank de ledematen niet af te knellen.

De standaardnavigatie heeft de gewoonte om ongeveer 1x per 2 maanden volledig vast te lopen, dus ook geen muziek weer. Oplossing gewoon 10 minuten wachten, dan doet ie het weer.

Conclusie: De auto rijdt op zich prettig en als je je niet laat irriteren door de kleine gebreken heb je er toch aardig plezier van. Al met al ben ik blij dat het een lease auto is, waardoor je de rekeningen niet zelf ziet.

Het is me opgevallen dat de service onder de dealers enorm verschilt, de dealer vlak bij mijn werk laat regelmatig steken vallen terwijl de dealer in mijn woonplaats vaak de puntjes op de i zet.

PROBLEMEN

Al vanaf de eerste week loopt af en toe de navigatie compleet vast, waar door de Ford-dealer niets aan te doen is.

Rubber van bedrading bij deur rechts-achter defect, tot 2 keer kunnen terugkomen bij dealer, omdat ook de kabelboom vervangen moest worden.

Bij de dealer geklaagt over aanlopend geluid rechts-achter, oorzaak nooit kunnen vinden, andere dealer ( ondertussen 40000 km verder ) vind het tijdens grote beurt, oorzaak kapot wiellager.

Op vakantie in Spanje ging de auto niet meer op slot, oorzaak defect slot links-achter, dit was ter plekke niet te repareren dus thuis maar laten repareren, ook hiervoor moest ik nog een keer terugkomen omdat het onderdeel weer niet op voorraad was.

De auto vreet echt koplampen, gelukkig kun je daar zelf erg slecht bij.

Weer een rammel erbij, dealer vervangt stabilisatorstangen voor.

Bij de 100.000 beurt aangegeven dat de airco vreemd doet, dealer doet hier niets aan ( er kwam toch koude lucht uit ) en ja hoor bij 103.000 km , tijdens de eerste hittegolf airco kapot. Wachttijd bij dealer ca 2 weken. Gelukkig weet leasemaatschappij ander adres, hier wordt de compressor vervangen.

Conclusie: Bijna alles is onder garantie gerepareerd of vervangen met uitzondering van de compressor van de airco. Wat wel erg jammer is, is dat men bijna niets gelijk kan repareren en je dus altijd nog een keer moet terugkomen.

5,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.