Ford Focus C-MAX 1.6 16V Trend (2004)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Focus C-MAX 1.6 16V Trend |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2004 |
KM-stand bij aanschaf | 31.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Als tijdelijke lease-wagen heb ik nu deze C-Max. Op het eerste gezicht speels ingedeeld en handig, maar het rijden (1.500 km in twee weken) valt me tegen. Natuurlijk kun je niet teveel verwachten van een 1.6 met 100 pk, maar met mijn diesel-Zafira met 87 pk rijdt ik rondjes om deze Focus. Als ik een beetje te snel een bocht induik, gaat hij over de voorbandjes schuiven, hetgeen slechts te corrigeren is door gas terug te nemen. Op zich al minder aan te raden, want door de weinige steun van de stoelen zit je zo bij je passagier op schoot. En bij 100 kilometer per uur draait het motortje al 3.000 toeren! Dat maakt hem ook behoorlijk rumoerig, hoewel het windgeruis me nog meevalt. Daarnaast heb ik een gemiddeld verbruik van 8 liter/100 km, en ik maak veel ’rustige’ snelwegkilometers!
De bruikbaarheid van de verschuifbare achterstoelen vind ik discutabel. Het is lelijk door de onafgewerkte onderkant van het omhooggeklapte middendeel, en de bagageruimte wordt onpraktisch door het naar achter stekende stuk. De afdekking van de bagageruimte vind ik een aanfluiting; een slap stuk kunststof, dat moeilijk handelbaar is. De rest van de auto lijkt me wel wat meer solide.
De CD6000 installatie is goed, geen aanmerkingen.
Toch ben ik blij dat ik hem maar een paar maanden heb...
PROBLEMEN
Geen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren