Ford Focus 1.0 EcoBoost 100pk ECOnetic Lease Titanium (2012)

autoreview

Ford Focus 1.0 EcoBoost 100pk ECOnetic Lease Titanium (2012)

Signalement

UitvoeringFocus 1.0 EcoBoost 100pk ECOnetic Lease Titanium
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf15.500 km
KM-stand laatst40.000 km
Lezerswaardering: 75%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

INTRODUCTIE

  • 15.500 km

Eigenlijk is een uitgebreid verhaal over de Ford Focus 1.0 behoorlijk overbodig. Er staan hier al zoveel prima reviews gepubliceerd en ik sluit mij daar grotendeels bij aan. Maar goed, ik wil mij niet aan de door mij opgelegde ‘plicht’ onttrekken en toch mijn visie geven en wat nuances aanbrengen. Ik rijd de auto vanaf medio juni dit jaar. Het is een leaseversie in hatchback Titanium-uitvoering met de 3 cilinder benzinemotor van 100 pk met vijf versnellingen. Fiscale waarde is ongeveer 22 mille. Geen extra’s verder. De kilometerstand is op dit moment ruim 15.000. De keuze was uitsluitend gebaseerd op een aanbieding van de leasemaatschappij (lage maandlast) en de 14% bijtelling. Ik betaal 130 euro per maand aan bijtelling! Daar kon en kan geen andere auto in dit segment tegenop.

EERSTE ERVARINGEN - 15.500 KM

In- en exterieur

Best een mooie auto. De achterlichten van de hatchback zijn m.i wat te groot. Een set 17 inch wielen is eigenlijk wel aan te raden voor de ‘looks’, maar die zitten er dus niet op. Het interieur is inderdaad wel druk, maar ik ben er inmiddels aan gewend en vind het nu best wel mooi. Het is sowieso aangenaam verpozen in de auto vanwege de stilte, het algeheel comfort, zeer fijne stoelen, goed materiaalgebruik en prima bouwkwaliteit. Na 15.000 km nog geen rammel te horen. Deuren vallen dicht met een doffe Audi-klap. Prima dus.

Aandrijving

De 1 liter 3 cilinder met 100 pk is een wonder van techniek. Sterk, stil en relatief zuinig. Sommige reviewers vinden dat de Focus met deze auto ‘goed mee kan komen’ in het verkeer. Daar moet ik wel een beetje om lachen. Deze berijders durven het gaspedaal niet goed in te trappen, denk ik. Als de motor op bedrijfstemperatuur is dan draait-ie moeiteloos tot ver boven de 5000 toeren/minuut en durf ik het bijna een snelle auto te noemen. De kleine turbo zorgt voor een dieselachtig koppel onderin en ‘bovenin’ zorgt de lage massa van de individuele motoronderdelen voor een prachtige loop bij hogere toerentallen, ondanks het gebrek aan een zesde versnelling. Briljant! Zonder enige moeite trek je in zijn derde versnelling tot ruim boven de 100 km/u. Als je op de snelweg bij die snelheid van 5 naar 4 schakelt hoor je nauwelijks een toename van het geluid, een getuige van de soepele motorloop en uitstekende geluidsisolatie. Rustig rijden wordt beloond met redelijke verbruikscijfers en een onwaarschijnlijke stilte aan boord. In Duitsland kun je lekker opschieten met deze Focus. Met een hele relaxte en stille 160 km/uur op de cruisecontrol heb je eerder het idee in een ‘dikke Duitser’ te zitten dan in een ‘Fordje’ van 22 mille. De topsnelheid heb ik niet uitgeprobeerd. Nauwelijks interessant. Ik vraag mij af wel af hoe de 125 pk versie rijdt, laat staan een Focus met een 1.6 Ecoboost met 182 pk. Dat is toch een halve racewagen lijkt mij? O ja, de Focus schakelt prima en de koppeling grijpt lekker aan, maar is wel wat zwaar.

Onderstel en besturing

Foutloze wegligging, scherpe besturing. Subliem! De demping is geweldig, alsof je in een vette bak rijdt. De 16 inch wielen zijn voorzien van Michelin Premacy’s en zorgen voor een uitstekend comfort. Eén inch meer staat beslist mooier, maar ik denk dat je dan comfort inlevert. Nadeel is dat voorwielen bij nat wegdek erg snel doorslaan bij het wegtrekken bij een verkeerslicht. Dat wordt nog wat in de winter. De lichtmetalen wielen zijn lastig te reinigen volgens sommige reviewers. Klopt, maar ik heb een tip: koop een plantenspuit bij de Marskramer en de goedkope én uitstekende velgenreiniger bij de Lidl en giet dat in de plantenspuit. Voordat de auto door de wasstraat gaat even de wielen goed inspuiten. Succes verzekerd, 100% schoon! De plantenspuit gaat jaren mee, je bespaart je een paar lamme vingers, vieze nagels, oneindig gepoets aan de wielen en veel euro’s aan dure reinigingsmiddelen.

Uitrusting

Het is zo’n ‘oneerlijke’ lease-uitvoering. Bijna alles wat je kunt verzinnen zit er op en deze auto is ook nog eens duizenden euros goedkoper dan een consumentenuitvoering. Navigatie, climate control, park assist voor en achter, hands-free telefoon met spraaksturing, automatische verlichting, noem het maar op. Met 14% bijtelling rijd je als leaserijder onwaarschijnlijk goedkoop én in een super uigeruste auto. Wat wil een mens nog meer? De navigatie werkt prima. Testers vinden het schermpje klein, maar ik vind dat onzin, het is prima afleesbaar. Ik vind zo’n belachelijk groot flatscreen (BMW bijvoorbeeld) geen potje en erg afleidend. De Belgische stem is niet te wijzigen (zegt men…), maar ook dat went, de dame is best vriendelijk. Eén reviewer merkt op dat de aan/uit schakeling van de cruisecontrol erg onhandig gaat. Klopt. Het systeem wat de auto zelf kan fileparkeren werkt niet. Ik heb het een paar keer geprobeerd, maar het is goed dat ik heb ingegrepen: het systeem laat je gewoon tegen een andere auto aan rijden! Er zal wel wat met de sensoren zijn, maar ik laat het maar zo. Ik zit er niet echt op te wachten. Als ik voor de eerste beurt moet, dan zal ik er eens naar laten kijken. Voorruitverwarming is het einde! Waarom hebben alle auto’s dat niet standaard? Superveilig is dat. Idem met de dodehoekverklikker. Die zit weliswaar niet op deze Focus, maar moet gewoon verplicht worden vind ik. De klimaatregeling is verder prima in orde. O ja, dat starten met een drukknop, wat heeft dat in vredesnaam voor zin? Gewoon met een sleutel, dan heb je tenminste een plek voor de sleutelbos. Tip voor Ford (en andere merken): plak een stukje polystyreenschuim (o.i.d.) in de bodem van kaartenvakken en dergelijke zodat sleutels of andere zaken niet luidruchtig heen en weer liggen te schuiven en rammelen in die gehorige harde plastic bakken. De bediening van navigatie, telefoon, radio, boordcomputer en geluidsisolatie is behoorlijk onlogisch. Na een tijdje weet je het wel, maar het blijft gebruikersonvriendelijk. Wil je bijvoorbeeld de lage tonen bijstellen, dan moet je via allerlei keuzes een menu in. Wat is er mis met een draaiknopje? De geluidskwaliteit is hooguit redelijk. Ik neem aan dat de Sony installatie op duurdere versies beter is. Iemand heeft het ergens over Pioneer speakers. Dat zou ook een investering kunnen zijn die het overwegen waard is.

Brandstofverbruik

Gemiddeld 1:15 en dat vind ik zeer redelijk. Ik rijd dagelijks 100 km woon-werk in de Randstad van de ene stad naar de andere en terug. Dat is dus heel veel start-stop verkeer, tientallen verkeerslichten, en de nodige files van tijd tot tijd. Dat kost veel brandstof zou je denken. Het valt dan wel op dat een rustig weekje zonder drukte en files weinig verschil maakt. Misschien dat een zeer kalme rijder 1:16 weet te halen, maar dat is wel het matje schat ik. Zelfs als ik constant en langdurig op de cruisecontrol 100 rijd op de snelweg dan lukt het nog niet om zuiniger te rijden dan 1:15. Mijn ervaringen zijn gebaseerd op de gegevens uit de boordcomputer. Misschien geeft een echte meting een ander en misschien gunstiger beeld.

Storingen

In de eerste week is er wat gedaan aan het start-stop systeem dat niet meer werkte. Verder weigerde de afstandbediening van de centrale vergrendeling drie keer zijn diensten. Met het noodsleuteltje heb ik toen de deur open gemaakt waarna alles het weer deed. Vreemd. Het automatisch parkeersysteem werkt dus niet, of is in ieder geval ‘corrupt’. Verder geen problemen.

Tussentijdse conclusie

Dit is mijn 49e auto (echt waar), maar beslist één van de beste! De ontwikkeling van Ford Escort uit de jaren zeventig naar deze Focus is onvoorstelbaar groot. Het was toch vroeger ondenkbaar dat men zich met zo’n ‘consumptie-autootje’ ooit op dit niveau kon verplaatsen? Ik benoem weliswaar een paar missers en kleine ergernissen, maar aan de meeste wen je of heb je geen dagelijkse hinder van. Alleen het gebrek aan grip op de voorwielen bij nat weer is wel storend. Een ander merk band of bredere maat zal misschien de oplossing zijn. Maar in zijn algemeenheid ben ik buitengewoon tevreden over deze Ford Focus. Vanwege de zalige motor en het geweldige algehele comfort stap ik elke rit met plezier in! Van harte aanbevolen dus.

Aanvulling

Nog even een aanvulling op de motorprestaties van deze Ford. Ik schrijf niet voor niets ‘bijna snel’. Dat is is anders dan ‘snel’. Ik probeer daarmee aan te geven dat de Focus met dit mini-motortje in de dagelijkse praktijk echt geen auto is waarin men gedoemd is mee te hobbelen met de meute. Misschien kent men de invoegstrook bij het Gouweaquaduct richting Den Haag? Met veel auto’s is het een crime om in de vroege ochtend in te voegen en vier banen naar links op te schuiven tussen het voorbij razende verkeer. De Focus driepitter zit in no-time ruim boven de honderd en laat de achterliggende invoegers met gemak ver achter zich. Ik heb zogenaamd snellere auto's gehad die dit kunstje aanmerkelijk minder vlot konden. Misschien is mijn rechtervoet erg zwaar, maar het is zoals het is. Als je links vooraan bij het verkeerslicht staat rijd je niet op je dooie gemakje weg maar ga je er vlot van tussen om het verkeer niet op te houden. Ik heb het dan echt niet over een wedstrijd met de rechter buurman. Als het wegdek dan vochtig is moet je zeer gedoseerd koppelen anders slaan de wielen hinderlijk door. Het zal inderdaad wel liggen aan de relatief harde rubbersamenstelling van de ‘eco’ banden. Ik hoop het thema 'snel' zo wat te hebben genuanceerd.

EINDVERSLAG

  • 40.000 km

Inmiddels heb ik in ruim een jaar 40.000 km met de Focus gereden. Een geweldig goeie auto met een paar aandachtspuntjes die ik hierboven heb beschreven. Ik ben het meest onder de indruk van de onvoorstelbaar goede motor. Sterk, snel (echt waar, wel toeren maken!) en onbegrijpelijk stil. Als je zuinig wilt rijden ben je aan het verkeerde adres. Verder in alle opzichten een bijzonder goede auto. Van harte aanbevolen. Op naar de volgende!

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Ford Focus

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.