Ford Focus 1.0 EcoBoost 100pk ECOnetic Lease Titanium (2012)

autoreview

Ford Focus 1.0 EcoBoost 100pk ECOnetic Lease Titanium (2012)

Signalement

UitvoeringFocus 1.0 EcoBoost 100pk ECOnetic Lease Titanium
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf3 km
KM-stand laatst5.300 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Focus 1.0 EcoBoost 100pk ECOnetic Lease Titanium

  • 5.300 km

Eind april ontving ik een mailtje dat, vanwege harmonisatie van de leasecontracten, mijn leaseauto (een BMW 118D) al ingeleverd moest worden. Dit keer mocht helaas geen diesel meer kiezen. Omdat ik al jaren de volle 25% bijtelling betaalde, wilde ik nog wel even profiteren van een lagere bijtelling voor zolang dat kon. Na selectie bleven de Toyota Auris HSD, de Lexus CT200h en de Ford Focus 1.0 op mijn shortlist staan. De Ford kwam er qua rijeigenschappen, ruimte en prijs het beste uit. Omdat de 1.0 vanaf 1 juli niet meer in de 14% categorie viel, moest ik de auto wel voor die tijd hebben. Ik heb daarom een voorraadauto uitgezocht in de uitvoering Lease Titanium. Met hulp van de dealer en de leasemaatschappij is de auto netjes op tijd geleverd.

Exterieur
Over de kleur heb ik niet lang nagedacht. In de showroom stonden wat auto's in Ink Blue en dat vond ik wel mooi, dus die is het geworden. De auto staat op 16" lichtmetalen velgen met behoorlijk brede banden (215/55R16), wat me wel verbaasde voor een 'zuinigheidsauto'. Over smaak valt niet te twisten, maar de meeste reacties over de auto zijn positief. Door de welvingen op met name de achterflanken lijkt het soms wel alsof er een deuk in de carrosserie zit. Maar ik zit er niet mee; exterieur is voor mij van ondergeschikt belang. Belangrijker vind ik het interieur, het comfort en de rijeigenschappen.

Interieur
Op het eerste gezicht is het interieur behoorlijk druk. Dit komt door de vele knoppen en het gebruik van verschillende materialen. Het voelt wel solide aan, maar de afwerking is hier en daar niet helemaal top. De stoelen zitten goed, al had ik graag nog een kantelverstelling voor het zitvlak gehad.
De auto heeft twee duidelijke displays. Tussen de tellers staan zaken als gemiddeld verbruik, afgelegde afstand, afstand tot volgende tankstop en navigatieinfo. Ook vind je hier het instellingenmenu van de auto. Het middendisplay wordt gebruikt voor media en navigatie. Bediening gebeurd door middel van cursortoetsen op het stuur (beide displays) of op de middenconsole (alleen voor het middendisplay). Op het stuur zitten ook de knoppen voor de cruisecontrol en voor audio/telefoon/voice control.
Op de middenconsole zitten ook de selectieknoppen (Navigatie, Radio, AUX, etc), de cursorknoppen en softbuttons. Die softbuttons zitten niet direct onder het display, wat niet zo handig is. Daaronder zit de bediening van de airco en nog wat knoppen voor ruitverwarming en parkeeropties. Deze vallen gedeeltelijk achter de versnellingspook en zijn daarom niet altijd gemakkelijk te bedienen als de pook in 1, 3 of 5 staat.
Qua opbergruimte kom ik niets te kort, overal zijn vakjes te vinden. De ruimte voor de achterpassagiers vind ik wat krap en voelt zelfs wat krapper dan de BMW 1-serie. De bagageruimte is behoorlijk, al mis ik daar haakjes voor spanbanden o.i.d. De bevestiging van de hoedenplank ziet er wat gammel uit.

Gadgets en bediening
Met zoveel knoppen zou je verwachten dat bediening een eitje is, maar dat is helaas niet altijd zo. Voor veel instellingen moet je moeizaam door allerlei (sub)menu's bladeren. Even een andere telefoon kiezen? Menu - Terug - Telefoon - Scrollen naar Telefoon Kiezen - toestel selecteren. Ook het instellen van de navigatie is omslachtig en niet meer van deze tijd. Touchscreens zijn kennelijk nog niet doorgedrongen tot Ford Nederland.
De auto is voorzien van Voice Control, maar ook daar kan ik niet enthousiast van worden. Het werkt wel, maar in plaats van "Extern Apparaat, U S B, Afspelen" roepen kun je ook direct op de AUX knop drukken... En bij de navigatie, waar stemherkenning nou juist heel handig zou zijn, werkt het systeem niet.
Radio en AUX bediening werkt gewoon zoals het hoort. Ik heb daar geen klachten over. De muziek staat op een USB stick die is aangesloten op de USB poort in het dashboardkastje. Ik heb nog geen problemen ondervonden bij het afspelen. Radio en muziek worden onderbroken door gesproken meldingen als je een file of ongeval nadert; dit systeem werkt via TMC en is ook uit te schakelen. De radio klinkt redelijk; het laag is wat te veel aanwezig en heb ik teruggeschroeft. Het mid/laag is wat zwak.
Afgezien van de bediening werkt de navigatie prima, de stem is duidelijk (met een behoorlijk zuidelijk accent) en aanwijzingen worden op tijd gegeven. Het display is wat klein, maar goed afleesbaar. In het display tussen de tellers worden ook beknopte navigatieaanwijzingen getoond, zodat je het middendisplay nauwelijks nodig hebt.
De automatische inparkeerfunctie heb ik nog niet kunnen gebruiken. Die keren dat ik het wilde uitproberen herkende het systeem de vrije parkeerplaats niet.
Op deze uitvoering zit jammer genoeg geen keyless entry. Je moet dus de sleutel uit je zak halen om de deuren te openen/sluiten, maar je hebt 'm niet nodig om te starten met de startknop. De sleutel gooi ik maar in de bekerhouder als ik weg rij.
De automatisch verlichting werkt via een lichtsensor. Ik rij het liefst met de verlichting altijd aan en mis de mogelijkheid om de verlichting tegelijk met de motor aan/uit te schakelen.
De voorruitverwarming, regensensor, airco en cruise control werken verder naar behoren.

Comfort en rijeigenschappen
Voldoende kritiekpuntjes over de bediening en het interieur dus. Maar hoe zit dat dan met het rijden zelf? Nou, dat zit wel goed. Het was voor mij de doorslaggevende eigenschap bij de autokeuze. De wegligging is erg goed, waarschijnlijk ook dankzij de brede banden. Dit gaat gelukkig niet ten koste van het veercomfort. Dat is weliswaar stevig maar niet te hard. Drempels en richels worden mooi opgevangen.
Een nadeel van de banden is wel dat ze op ruw wegdek aardig wat lawaai maken. Op mooi 'glad' asfalt zoeft de auto bijna geluidsloos voort. Dat komt ook doordat de motor behoorlijk stil is. Bij stevig gasgeven hoor je 'm wel, maar het wordt nooit vervelend.
ESP en tractiecontrole heb ik nog niet 'nodig' gehad. Daarvoor heeft de motor ook te weinig power. Op droog wegdek dan, op sneeuw en ijs zal het wel een ander verhaal zijn.

Motor en verbruik
Die motor is natuurlijk wel iets bijzonders. Drie cilinders en 1 liter is niet veel. Toch kom ik nauwelijks te kort. Ik verbaas me er over dat de auto ook op de snelweg nog aardig doortrekt, met een vrij constante acceleratie. Met een beetje timing en een klein aanloopje is een inhaalactie vlot gepiept. De motor heeft wel de neiging wat 'door te lopen' en ook remt de auto weinig af op de motor. Goed voor het nieuwe rijden, want de auto rolt lekker lang door. Er zijn nauwelijks trillingen. Af en toe 'schommelt' de motor een beetje als ik bij een stoplicht sta.
Schakelen gaat soepel. Ik schakel wel iets later op dan aangegeven, omdat de motor gaat brommen bij 1400 toeren. Desondanks krijg ik van de boordcomputer toch 5 'groene blaadjes' voor mijn schakelgedrag. Een zesde versnelling ontbreekt, waardoor de auto bij 120 km/u 3000 toeren draait. Misschien zou een zesde versnelling de auto wat zuiniger maken op de snelweg, want het verbruik valt wat tegen.
Bij 100 km/u op de cruisecontrol op een vlakke weg zonder wind is het verbruik netjes, iets onder de 5 l/100km volgens de boordcomputer. Bij 120 km/u gaat dat al naar de 6+ l/100km. Doe er een beetje wind bij en je tikt al snel 7 l/100km aan. Mijn huidig gemiddelde is 5,8 l/100km, waarbij ik veel in de randstad rij op 100km wegen. En de afgelopen periode was het natuurlijk niet erg druk en het weer was goed. Maar... dat is wat de boordcomputer aangeeft. Helaas komt dat niet overeen met de getankte liters. Als ik dat doorreken kom ik op een gemiddelde van 6,2 l/100km en dan blijkt dat de boordcomputer wel erg optimistisch is. Goed, de fabrieksopgave is natuurlijk onrealistisch laag en de brede banden zullen het verbuik ook wat opstuwen, maar ik hoop dat ik het verbuik op den duur onder de 6 'echte' l/100km kan krijgen. Of dat gaat lukken met het nieuwe snelwegmaximum...

Problemen
Nauwelijks. Tot twee keer toe werd de sleutel niet herkend. Maar even aangeven bij de dealer als de auto z'n eerste beurt krijgt.

Conclusie
Een auto met een goede prijs/prestatie verhouding. Er zijn wel kritiekpuntjes, maar dat komt mede omdat de auto die ik daarvoor had de lat wel erg hoog heeft gelegd.

Pluspunten
+ Comfort
+ Rijeigenschappen
+ Prijs / bijtelling
+ Compleet, maar...

Minpunten
- Sommige gadgets overbodig, daar had ik (achteraf gezien) liever andere voor in de plaats gehad
- Enkele missers in de bediening
- Bandengeluid

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.