Ford Fiesta 1.6 TDCi Econetic Lease Titanium (2012)

autoreview

Ford Fiesta 1.6 TDCi Econetic Lease Titanium (2012)

Signalement

UitvoeringFiesta 1.6 TDCi Econetic Lease Titanium
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand laatst84.700 km
Lezerswaardering: 65%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ruim een half jaar...

  • 22.000 km

Dit is mijn 14%leasebak. Ik rijdt er niet zo veel km mee, mijn vrouw des te meer!
+ Mooi interieur
+ Ruimte
+ Ford Audio (Sony) en BT handsfree carkit met voice dialing werkt perfect
+ Motor
+ Wegligging
+ Stoelen
- Transmissie: bij doortrekken in de versnellingen pakt hij de volgende niet vlot op.
- Korte oneffenheden / drempels komen soms gevoelig door.
- Geen standaard navigatie mogelijk (2012). Hebben we creatief opgelost met extra USB aansluiting in dashboard bij het display en onze TomTom 920 op de bureaustandaard.
- LM 'eco'-velgen beetje te klein voor het mooi. LM Winterbandenset gekocht die een maatje groter is.

We zijn er erg tevreden mee.

Dapper ding

  • 33.000 km

Begin september naar Oostenrijk geweest en veel Autobahn bereden. Afgezien van 20 plaatsen met 'stau' ging dat perfect. Op de lange afstand is de Fiesta een comfortabele auto. Je merkt veel minder van de korte wielbasis dan bij stadsverkeer... hoezo 'stadsautootjes'?
Mijn bijrijder was ook verbluft toen het bij 140 plus nog allemaal prima handelbaar bleek en safe aanvoelde. Stoelen in deze uitvoering zijn goed genoeg om er na een kleine duizend kilometer, met mijn 1.84 m weer gezond uit te stappen.

Problemen met deze auto? Niets te melden!

Aan mijn volgers...

  • 33.000 km

Is dit geen review? Net wat iemand zoekt! Kijk gerust even verder.
Even serieus: goede reviews natuurlijk op autoweek.nl :-) en vergeet de video's van carbuyer.co.uk niet: Kort, soms leuk en informatief.

Interieur is inderdaad erg naar onze zin, en de gebruikte materialen zijn allemaal prima! Op het knopje van de raamzwengels achter na: die knalde door de helft toen ik uitstapte met mijn knie ertegen.

Verbruik? Sorry ik ben een lease-rijder en vindt dat dus niet zo interessant...
De boordcomputer geeft meestal iets tussen 5.1 en 5.6 liter per 100 km aan en dat klopt ook wel met wat ik zo schat na het tanken. 1 op 20 haal je dus niet op veel korte / gemende afstanden.

Niets te melden

  • 64.000 km

Saaie auto!
Je bouwt absoluut geen relatie op met je dealer want kapot gaat het niet. Rijdt nog steeds als nieuw, of misschien nog beter.

Hij (of zij?) is nu aan de volgende beurt toe, en is er dan nog wat te melden?
- Er is door eigen schuld een stukje van de bevestiging van de hoedenplank afgebroken.
- De Econetic ligt lager dan de normale versie en dus is de strip onder de voorbumper een kwetsbaar plekje. Opletten dus als je er één wilt aanschaffen. Is de hoek van je je oprit nogal steil dan schraap je gegarandeerd over de stenen!
De strip zit dus los, maar blijft al even hangen. Klusje voor de dealer.

Andere ervaringen:
- Voorruitverwarming is echt een luxe als de winter weer begint! Onbegrijpelijk dat je het niet op meer auto's ziet.
- De stoelen zitten erg goed voor mij (1.84m): lekker stevig, goed voor je rug. (Te lang zijn ze natuurlijk niet dus steun voor je benen is er niet teveel.)
Mijn vrouw is wat korter, maar ze verschuiven erg licht. Je hoeft niet te bukken om ze te verzetten heb ik ontdekt: voetje onder de handel als je de deur open doet en hop hij staat naar achter!

Schaak en mat

  • 84.700 km

De Fiesta is slachtoffer geworden van een kop-staart botsing. Van achteren getroffen door een Nissan XTrail die de (bijna) stilstaande Ford niet gezien had. Daardoor ook nog achterop de voorligger geduwd. Geen redden meer aan.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.