Ford Fiesta 1.6 16V TDCi Futura (2007)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Fiesta 1.6 16V TDCi Futura |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2007 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand bij aanschaf | 26 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Afgelopen donderdag heb ik mijn Fiesta bij de dealer opgehaald. Opvallend zijn een aantal vernieuwingen t.o.v. oude Futura. Een meegespoten stootstrip, vernieuwde lm 5 spaaks velgen (zitten er niet onder vanwege aflevering op winterbanden met stalen velg) en nog een aantal optische vernieuwingen. Dit was tot mijn grote verbazing aangezien ik de oude Fiesta Futura dacht te krijgen.
Deze auto rij ik van de zaak en door de vele km die ik rijd (min. 1000 km/week) is die met vele extra’s uitgerust, waaronder:
Electronische airco
Cruise Control
Middenarmsteun
Bleutooth met voice control (leuk speeltje en makkelijk aangezien ik over een prive en zakelijke mobiel beschik)
Dit alles zorgt ervoor dat dit een zeer complete auto is. En zo voelt het ook aan. Het eerste wat me opviel toen ik er in reed was het fantastische weggedrag. Lekker gassen in de bocht lijkt de auto leuk te vinden (dit in tegenstelling tot de oude peugeot 206). Ook ligt de auto solide op de weg met hogere snelheden (+150 km/uur) De auto heeft voldoende vermogen met lage en ook met hoge snelheden.
Optisch gezien vind ik het een schitterende auto. Mijn fiesta is Panther Black en heeft achter Privacy Glass (geeft de auto een stoere look).
Enige nadeel die ik ondervind is dat ik elke keer als ik zeg dat ik een Fiesta heb mensen denken dat het een klein boodschappen autootje is. Dit terwijl de Fiesta die status toch wel achter zich gelaten heeft
Zodra ik meer km gereden heb zal ik mijn review weer verder aanpassen en ook een aantal foto’s plaatsen.
UPDATE 15-3
Heb de auto nu een maand in mijn bezit. Km stand is een kleine 7000 km. De auto raakt steeds beter ingereden en heeft nog geen enkel probleem vertoond. Onlangs met de auto naar Tsjechie gereden voor de wintersport. We reden in een colonne van 6 auto’s die kant op met een snelheid van 120 km/uur door Duitsland. Hij rijd dan zeer zuinig, zeker indien je de cruise control gebruikt. In nederland doe ik met een tank +/- 600 km nu was dat meer dan 700. Werd alleen een beetje flauw van de snelheid.
Ook qua ruimte beviel de auto goed. We zaten er met 4 volwassenen in (geen bagage). Ik moest alleen mijn stoel een aantal klikjes naar voren schuiven. Ook met sneeuwkettingen over een ijsweg ging alles prima.
Afgelopen dinsdag (13-3) mijn winterbanden laten vervangen door de normale banden op siervelg. ZO! wat een verschil. Zeer sportieve look krijgt de auto hiervan. Zeker met de nieuwe (sinds 2007 (zal snel een x een foto plaatsen)) 15’ lichtmetalen velgen. Nu is de auto qua uiterlijk af. Ook qua weggedrag is hij er weer wat op vooruit gegaan.
Om even te reageren op Drost. Sinds 2007 is er weer een verandering geweest in het Futura model.
Verder heb ik ook nog geen problemen gehad met de remmen. Doen het prima.
UPDATE 21 mei 2007
Inmiddels staat de kilometerteller op 16700 km. Nog steeds geen enkel probleem ondervonden met de auto. Alles werkt nog naar behoren. Zodra ik echt nieuws over de auto heb meld ik me weer.
PROBLEMEN
Geen
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.