Fiat Punto 1.2 Active (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Punto 1.2 Active |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand laatst | 90.000 km |
ERVARINGEN
De vernieuwde Punto is vooral nog ruimer geworden dan de eerste generatie en de face-lift van 2003 heeft vooral de achterzijde mooier gemaakt. Vooraan vond ik de vroegere smalle lichtblokken minstens even geslaagd.
Wat het rijden betreft, valt op dat deze Punto zacht en vlot rijdt zonder ooit de viinigheid van de vorige Punto te evenaren. Zuinig is hij ook, meestal verbruik ik 6,5 l/100km, gemengd gebruik.
Van bij het begin waren er al wat kraakjes in het interieur (in tegenstelling tot de oude Punto), te wijten aan een slecht geplaatste radio en de zetelframes vooraan.
Verder is de Punto wel mooi afgewerkt, en ook nog even practisch en goed uitgedacht als vroeger.
Kortom, nog altijd zeer tevreden, maar het enthousiasme van de eerste Punto, nee...toch niet
PROBLEMEN
Geen pannes maar wel vervanging van de electrische stuurbekrachtiging, net niet onder garantie maar wegens veel te vroeg wel 60 percent tegemoetkoming van Fiat.
Update: nu 50000 km en nog steeds erg tevreden. Uiteindelijk is de stuurbekrachtiging toch niet vervangen; de garage heeft een reset uitgevoerd op de electronica, en gaf me het advies om de stuurbekrachtiging toch te vervangen omdat een fout die eens gelezen is in zo´n systeem, toch altijd terugkomt. Maar we zijn nu maanden verder en het systeem werkt zonder enige hapering, dus is er niks vervangen.
probleemloos
- 70.000 km
Meer en meer tevreden van deze Punto; vaak heb ik zin om een 500 of Punto evo aan te schaffen, maar dan ga ik in onze Punto zitten en vind ik die toch nog veel te goed om al te vervangen. De uitstekende zetels, de ruimte, de grote koffer, de zachte bedienigen - redenen te over om hem nog wat te houden ! En bovendien rijdt en rijdt hij zonder enig probleem (behalve aan de uitlaat heb ik nog geen enkele kost gehad).
Maar die 500 is zo mooi en dan dat interieur....
toch wat kosten....
- 85.000 km
Nu bijna 7 jaar oud, beginnen er toch wat kosten te komen aan deze Punto, ik betwijfel of ik hem 13 jaar ga houden zoals onze vorige Punto.
In september merkte ik verlies van koelvloeistof, nooit water onder de auto gezien maar natuurlijk toch de radiator vervangen. Hij was wel kort ervoor ongeveer op die plaats aangereden, misschien had dat er iets mee te maken....
En gisteren is er dan weer een deel van de uitlaat vervangen, al de derde keer ...toch wat vroeg, vind ik.
Pannes zijn er gelukkig nog niet geweest, en verder ben ik nog wel tevreden over deze Punto.
Hopelijk nu een tijdje geen kosten meer !
VERKOCHT !
- 90.000 km
Eigenlijk gaan kijken naar de nieuwe Panda en na rijp beraad toch thuisgekomen met een 500....
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Fiat Punto 1.2 Dynamic Airco - nieuwe APK - ingeruild door eerste eigenaar - de auto heeft lichte schade
- 2003
- 43.202 km

Fiat Punto 1.2 Dynamic Koude-Airco APK Mei 2026 Zuinig 3e eigenaar
- 2004
- 182.849 km

Fiat Punto Grande 1.2 Sportsound / Airco / lm Velgen / Elektr.Pakket.
- 2006
- 233.128 km