Fiat Cinquecento Sporting (1997)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Cinquecento Sporting |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1997 |
Jaar van aanschaf | 2000 |
KM-stand bij aanschaf | 70.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na een Cinquecento 900 cc en een gewone Sporting te hebben gereden, rij ik nu een Sporting getuned door de Duitse tuner Novitec. Het resultaat is eenzelfde motor als van de 1.1 Sporting, doch met turbo. Cijfers: 105 pk bij een gewicht van 735 kg, een topsnelheid van tegen de 200 km/h (een Cinquecento bij deze snelheid wil je niet meemaken... ) en een sprintje naar de 100 km/h in 8 seconden rond. Ik heb een haat-liefde verhouding met de Cinq. Hij biedt bergen rijplezier en laat menig weggebruiker verbaast achter zich, doch kost me een vermogen aan onderhoud en brandstof (gemiddeld 1 op 10). Onderin het toerengebied valt het allemaal nog wat tegen, maar zodra de Cinq boven de vierduizend toeren uitkomt begint de fun pas echt. De turbo van Novitec gaat, letterlijk, al fluitend aan het werk en de persoon achter het lederen stuur wordt nadrukkelijk in het sportstoeltje gedrukt om medeweggebruikers verbaasd achter zich of haar te laten. Zaak is om de motor goed warm te rijden en na een lange rit is het gewenst de motor even te laten draaien om af te koelen. Oneffenheden en richels in het wegdek zijn niet te missen: de wagen is keihard geveerd. Communicatie in optima forma zogezegd. Daarnaast is hij ultralaag: en de Lotto maar denken dat u alleen in een Lamborghini Diablo genoodzaakt bent om uw boodschappen uit te laden indien u een verkeersdrempel nadert.
Qua uiterlijk is de auto redelijk ongemoeid gelaten. Hij is nog eens extra verlaagd ten opzichte van een normale Sporting. Hij heeft een Remus-uitlaat, Pirelli P5000 Drago banden, een Abarth-embleem op de voor- en achterkant, geventileerde remschijven vóór en Abarth-stickers op de flanken die inmiddels aan vervanging toe zijn. Een achterspoiler inclusief derde remlicht en een opengewerkte voorbumper met gaas erachter maken de boel compleet.
Bij de waarderingen hieronder geef ik mijn mening over mijn huidige auto, de turbo dus. Vandaar dat er achter het vakje comfort "slecht" staat. Dit wil niet zeggen dat ik het als negatief ervaar. Door de verlagingsset is het comfort nu eenmaal grotendeels verdwenen. Hij rijdt als een kart en dus fantastisch!
PROBLEMEN
Tot nu toe weinig (afkloppen...). De elektrisch bedienbare zijruit linksvoor weigerde kort geleden dienst net als momenteel de ruitensproeiers (het blijft immers een Fiat). Vlak na het inbouwen van de turbo, hield de motor bij lage toerentallen in. Dat probleem is inmiddels verholpen, al blijft de Cinq een auto met een gebruiksaanwijzing. Bij een koude motor wil hij nog wel eens afslaan en dus is het zaak hem een minuutje of twee stationair te laten lopen alvorens weg te rijden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.